piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH

Witam , czy ktoś się orientuje gdzie można i jak najszybciej przyjąć sakrament bierzmowania?
Czy ksiądz nie robi problemów ? Jak to wygląda ?




Z góry dziękuje za szczerą i sensowną odpowiedź
Głupie komentarz proszę sobie odpuścić :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH

Bierzmowanie to zapewne w następnym roku maj czerwiec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH

Dziękuje za odpowiedź i wiem , że wtedy są bierzmowania.
Jednak mi chodzi o szybszy termin ze względu tego , że będę jednym z chrzestnych, tylko kwestia bierzmowania.
Dlatego proszę o odpowiedź osób , które wiedzą coś na ten temat ( sakrament bierzmowania dla dorosłych gdzie itd.) bądź sami mieli taką sytuację.



Wielkie dzięki z góry za odpowiedź :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH

Bierzmowanie to nie sprawa księdza tylko biskupa bo to on udziela tego sakramentu. Moi znajomi musieli czekać trzy lata temu do ogólnego bierzmowania wszystkich łącznie z młodzieżą. Tak więc dopiero za rok jest taki czas.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH

nie powinno być problemu, tylko po za terminem wielokrotność normalnej stawki, w tym biznesie przecież o to chodzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH

Przejdz sie do swojej parafi do proboszcza dopytaj napewno pomoze. pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH

Mój tata kilka lat temu przechodził bierzmowanie. Chodził na spotkania z księdzem (na nazwisko miał chyba Mazurek?) w Katedrze. Nie było żadnego problemu ze strony kościoła, ale sam sakrament przyjmował razem z młodzieżą. Nie było mowy o wcześniejszym terminie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH

czyli maj/czerwiec. Az tak bardzo chcesz byc chrzestna?
Daj se spokoj...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH

Przejdź się do swojej parafii i porozmawiaj z księdzem. Mój znajomy otrzymał sakrament bierzowania w innej parafii kilkanaście km od Łomży (tam termin był najszybszy a również zależało mu na czasie). Zazwyczaj bierzowanie odbywa się maj/czerwiec i jest poprzedzony długimi przygotowaniami (jeśli chodzi o młodzież). Na pewno nie będzie żadnego problemu żebyś uczestniczył w tym sakramencie z młodzieżą. Co do szybkiego terminu może być problem, bo sakramentu udziela biskup i termin jest z góry ustalony z dużym wyprzedzeniem czasowym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org