niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Wczoraj odpadliśmy. W finale nie będzie Polski.
Nie jest mi smutno, bo odkąd na tym konkursie wystąpiło Ich Troje, nie mam dla niego szacunku.
Ale przeraża mnie coś innego...

Poziom piosenki Marcina Mrozińskiego był wprost żenujący.
To grafomaństwo możecie posłuchać tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=8ry-G55j0LI

Kawałek zaczyna się dość przyjemnie. Donośny głos pani z chórku odbiją się echem od sceny jak słońce od Tatr.
Mroziński we wstępie też ma swoje najlepsze 10 sekund.
"Będzie dobrze" - myślałem.

A chwilę później...
Urok znika, pan Marcin głosem zaledwie poprawnym cofa się w czasie do wczesnych lat powojennych, śpiewając płasko i sucho pod wolniejsze tempo "melodii".
Za chwilę następuje powrót do świetności początku kawałka, ponieważ zaczyna się refren. Niestety - to wrażenie trwa tylko chwilę...
W refrenie wokal tonie w odmętach orkiestry.
Tu, gdzie powinien nastąpić emocjonalny zryw w utworze połączony z przejmującym, donośnym głosem wokalisty dostaliśmy prysznicową wersję "To nie jest miłość" Piotra Rubika.
Zdarza mi się lepiej zaśpiewać "Róbmy swoje" przy goleniu.

Przez cały czas oczywiście szukałem w tym wszystkim melodii. Miałem wrażenie, że para tancerzy na scenie miała odwrócić uwagę od jej braku.

Widzowie lubią melodię, co udowodnił rockowy zespół Lordi wygrywając Eurowizję kawałkiem "Hard rock hallelujah" parę lat temu.
Artyści w Polsce chyba jednak tego jeszcze nie wiedzą.

Mieszanka stylów, kocioł z resztkami, który miał udawać świetny polski bigos, po prostu nie został wczoraj strawiony.
Ani przeze mnie, ani przez jurorów (głosy) konkursu.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Co to ma być on występował dla Polski czy dla Anglii ?. Normalnie jak taki gość reprezentuje nasz kraj to naprawdę żenujące nie ma ten gość nic w sobie ni porządnej barwy głosu ni melodii jedynie co to wyje jak pies pod buda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Co to bylo????
normalnie czulem sie jak na przegladzie Regionalnych Zespolow Ludowych--- Kadzidlo 2010 r------
Jaja jak berety i to jakie jaja.

1 Pudzian wpie...l
2 Eurowizjia dno.
Co jeszcze Nas czeka???
Nie pozdrawiam.

Dziad

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Jesteśmy obecnie mniej więcej w połowie równi pochyłej.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

dali doopy ciule:| a ta nuta Polski to faktycznie jakaś masakra :| ale co zrobic jak to My Polacy sami ją wybraliśmy w konkursie:/ dno i wodorosty...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Kadzidło to mało powiedziane to tak jak w Nowogrodzie na odpuście hehehe lipa.....żal

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Pudzian powinien zaśpiewać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Czesio do budy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Trackone-dzieki za fachowe podsumowanie-nasuwa się pytanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Trackone, dzięki Ci za fachowe podumowanie - nasuwa się pytanie KTO GO TAM WYSŁAŁ ??? Za co i dlaczego?
Aby błysnąć jakimś dupkiem traci się wielką szanse dla Polski jak i innego naprawdę dobrego piosenkarza/piosenkarki.

Kolejny ,,dobry i udany" krok PO.
Jak ze wszystkim coraz bardziej się pogrążamy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

trzeba było wysłać dodę;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

<trackone> Recenzja to : byłem , widziałem (słyszałem), opisałem (przedstawiłem), oceniłem . A Ty wypisujesz masę oigmatwanych bzdur.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

cezar1 a gdzie trackone napisał , że to recenzja ????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

pierwsze 10 sekund wlasnie bylo najgorsze, pozniej bylo dobrze i , ale te kobiety ktore tam na scenie byly to jakaś wiejska prowokacja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

A ja oglądając to pomyślałem sobie skoro mamy tak dużo Polonii rozsianej za chlebem po całej Europie i po świecie to może to nie jest przypadek że nie możemy osiągnąć w takich konkursach sukcesów. Nie wystarczy przecież narodowa solidarność rodaków za granicą ale też jakość samego wykonania. Aby zauroczyć piosenką szerszą rzesze odbiorców aniżeli Polaków którzy pewnie pomimo że niektórym się nie podobało zadzwonili i oddali głos.
Ale moim zdaniem problem pojawił się już w Polsce kiedy to wybieraliśmy spośród słabych utworów. To jest moje zdanie na ten temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Autor: cezar1 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 26-05-10 10:44
<trackone> Recenzja to : byłem , widziałem (słyszałem), opisałem (przedstawiłem), oceniłem . A Ty wypisujesz masę oigmatwanych bzdur.



widziałem, słyszałem, opisałem i oceniłem.
nie wiem, o co ci chodzi.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

dziś finał.
kolejny bez "nas".
kiedy to się zmieni?

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

piosenka była badziewna, to prawda, do tego chyba nawet jakoś na wkręta przez te eliminacje polskie przeszła...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Żenadą jest to co wy piszecie na tym forum -znawcy wszystkiego. Polska piosenka nie była zła, o 1000% lepsza od niemieckiej. Niestety od dawna wiadomo, że Eurowizja to festiwal ziomali.Na Polskę nikt nie zagłosuje, bo nas po prostu nie lubią.Włosi zrozumieli to już dawno i dlatego od wielu lat nie uczestniczą w tym kółku wzajemnej adoracji.Nawet Zenek z Akcentu by sobie nie poradził na tym festynie mimo waszego poparcia-melomani :))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

o czym Ty piszesz, krakson! Przecież nie wmówisz mi, że w Europie tak wszyscy Niemców uwielbiają...

Jest to festiwal kiczu, wiele państw głosuje politycznie na sąsiadów, wykorzystał to swego czasu całkiem nieźle Wiśniewski i ze swoim badziewnym Keine Grenzen zajął w Rydze chyba szóste miejsce... Poza tym trudno jest niestety wybrać piosenkę, która najpierw spodoba się w Polsce, a później w Europie. Niestety, polska propozycja była słabiutka, hm... może zbyt ambitna, nie wiem...

Poza tym jeżeli w zeszłym roku wygrał utwór pod tytułem Fairytale, to w tym roku Polacy wystawiają utwór pt. Legenda.

Żenada...

Przykro to pisać, ale w kwestii muzyki jako naród od lat nie jesteśmy odkrywczy, kopiujemy jedynie wszystkich naokoło. Niestety...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Eurowizja 2010 - piosenka polska - krótka recenzja

Może Boys daliby radę . A wiadomo ? Naszego disco polo jeszcze tam nie było . Myślę, że stylem bardzo by pasowali, bo nie mogę oprzeć się wrażeniu, że większość śpiewanych tam piosenek to właśnie takie disco polo z różnych krajów . Są oczywiście wyjątki np. zeszłoroczny wygrany .

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org