środa, 15 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

uważam ,że szanowny prześwietny Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek mocno przesadził komentując wyrok niezawisłego sądu. Nie wiem na ile relacja wypowiedzi biskupa na 4lomza jest dokładna. Jeżeli jest dokładna to uważam ,ze biskup przekracza pewne prawne granice. W taki stylu wypowiedzi na temat wyroków sądów padały już z ust premiera Kaczyńśkiego. Biskup może się nie zgadzać z wyrokiem ale nie ma prawa komentować go w sposób poniżający sąd czy zastraszający sędziego. Ja słowa biskupa odebrałam w taki sposób i mimo faktu ,że też nie zgadzam się z tym wyrokiem ale nie aprobuje takiego komentowania i podważania autorytetu niezawisłego polskiego sądu. Biskup nie stoi ponad prawem i jest zobowiązany tak ja wszyscy do jego przestrzegania. Ze względu na swoją funkcję i autrytet kościoła ktory reprezentuje w swych wypowiedziach powinien byc stanowczy, konkretny i wyważony oraz mieścić sie w granicach obowiązującego w kraju prawa. W tej wypowiedzi nie znalazłam żadnych z tych niezwykle istotnych dla tej funkcji elementów.

Nasza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Powiedział to co myślał i nie owijał w bawełne. Wszyscy w tym kraju komentują wyroki sądów, kiedy się z nimi nie zgadzają. A to że jest to biskup to tym bardziej miał prawo do wypowiedzenia swoich racji i jak mniemam racji kościoła. A taki ironiczny ton typu "prześwietny" tej kretynki co założyła wątek, jest przykładem jak próbuje się kneblować myślących inaczej, mających klarowne i twarde zasady życiowe. Osobiście mnie ta sprawa średnio interesuje, nie zastanawiałem się czy wyrok jest dobry czy nie, ale każdy ma prawo wypowiadać się na ten temat i mówić to co myśli!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Jasio zgadzam się z Tobą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

nie wiem jasiu gówno jak ty możesz usłyszeć ton z tekstu. Każdy czyta tak jak mu pasuje tobie widać prześwietny kojarzy się ze smieszny - możliwe ty zawsze byłeś jesteś po prostu głupi. Po prostu jasiu gówno masz szczęście,że badania prenatalne ciebie omineły. A pleść jęzorem to sobie możesz co chcesz tylko w ramach obowiązującego w tym kraju prawa. Z resztą kto ciebie bierze poważnie.

Nasza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Chyba się kochana zagalopowałaś, poczynając od tematu ,na opimii o Janie Sercu kończąc. Twoje określenie miejscowy prześwietny purpurat jest dla mnie okresleniem ironicznym i obrażliwym.
Uważam , że wypowiedz Biskupa Stanisława Stefanka jest ok

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Panie Stefanek lepiej zajmij sie procesem , ktory ciebie czeka za lapownictwo! Poki co cisza -----ale za kilka dni bedzie glosno!!!!!!

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

He Nasza , jaki kraj takie sądy i każdy to wie, ja nie wierze w ich niezawislość bo niby na czym ona ma polegac? wyjasnij heheh,

Ps: drugi post na tej stronie obnażyl Twoją inteligęncję

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

ja nie poruszam tematu niezawisłości. Ja mówię ,nikt nie ma prawa poprzez skrajnie niewłaściwe komentowanie wyroku podważać autorytetu sądu , zwłaszcza gdy pełni bardzo odpowiedzialną i znaczącą fukncję. Są w polskim prawie środki odwoławcze i z nich należy korzystać. Najprościej jest strzelić parę szybkich epitetów ale gdy przychodzi do zgromadzenia dowodów to coś cienko. Beletrystyke łatwo jest uprawiać.

Nasza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Biskup Stefanek jest tak naprawde prezydentem Łomży...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

no i jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie. Biskup Stefanek powiedział, że bedzie chciał poznać uzasadnienie tego wyroku. Ja w ty miejscu pragne przypomnieć ,że uzasadnienie wyroku otrzymują strony postepowania przed sądem. W tym konkretnym przypadku Biskup Stefanek nie jest stroną więc takiego uzasadnienia nie otrzyma. Jak sądze państwo Wojnarowscy po usłyszeniu słów Biskupa , że matka miała plan zabicia z pewnościa nie udostępnia tego uzasadnienia Biskupowi. Wiec skąd Biskup będzie miał to uzasadnienie . Ze szpitala? . Szpital jest instytucją państwową i nie ma prawa zapoznawać Biskupa z treścia uzasadnienia wyroku. Więc skąd takie przeświadczenie graniczące z oczywistościa Biskupa ,że on zapozna się z uzasadnieniem wyroku. Czy Biskup w tym mieście aż tak ingeruje w sprawy instutuscji państwowej?. Czy ma aż takie wpływy? Jezeli nawet w tej konkretnej sprawie to w jakim niby więc charakterze występuje w tej sprawie? Czy nie świadczy to o uzurpowaniu sobie wpływu kościoła na instytucje państwa i braku rodziału kościoła od państwa. Ja w tej sytuacji gdy od lat czynione są zarzuty pod adresem kościoiła własnie w tym względzie postępowałabym niezwykle ostrożnie. Bo więcej tu w tej sprawie szkody już dla kościoła zostało zrobione niz dobrego.

Nasza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Halina- o jakim procesie mówisz rozjaśnij nas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

cierpliwosci.:-)

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

halina , zadna to nowosc , pisali o tym juz dawno w onecie nawet, wiec nie podniecaj sie, chodzi o to ze byl pewien uzbrojony w pistolety ksiadz w pewnej parafii i bp stefanek go na wniosek parafian i na wskutek skarg z tej parafii odsunal od bycia proboszczem, bo raczej powinien byc w zakladzie dla niezrownowazonych, a moze i od bycia ksiedzem, no i ten uzbrojony ksiadz sie odgrywa gadajac glupoty m.in do CBA ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Pamiętam reportaż w TV byl, ciekawe kto takiego bedzie sluchal skoro on straszył parafian bronią...

ale odbiegacie od tematu, uważam że Bp Strfanek właściwie skomentował wyrok sądu bo jest to napewno precedensowa sprawa, i szczesciem w tej całej sprawie jest to że znalazł się sponsor na leczenie dzieci, więc to całe odszkodowanie teraz traci sens. I moim zdaniem rodzina powinna się cieszyć teraz i nie odwoływać się od wyroku jak zapowiadają bo to już będzie świadczyło o tym że nie zależy im na leczeniu dzieci (bedzie sfinansowane przez 10 lat kwotą prawie 2 mln zł ) a zależy na pieniądzach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

A co w tej sprawie precedensowego? Po prostu wyrok zgodny z obowiazujacym prawem, ja nie wiem co Wy w nim dziwnego, czy nietypowego widzicie...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

nasza- sobota 23.35, dziewczyna się bawi:)
nie ma co robić to czepia się każdego słówka biskupa, tak jak by to miało jakieś istotne la prawy znaczenie. Jak adwokaci szpitala zechcą to kościołowi pokażą uzasadnienie, bo część strategii obrony miała wymiar moralny (kwestia aborcji) i obrona być może korzystała z pomocy i wsparcia kościoła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

To nie "kazde słówko biskupa" tylko arogancja dostojnika wobec niezawisłości sądu. Co znaczy, że "zapozna się z uzasadnieniem wyroku' Nakaże go zmienić, a może rzuci klatwę lub naszczuje na sędziego? Bez kitu panowie, ówże stawia się ponad prawem, konstytucją i narodem i to jest paskudne w tej sprawie, tym bardziej, że "przysmalał saganek garnkowi"....

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

PS. Prawnie sprawa jest jasna: nie dokonano przynależnych prawem badań prenatalnych czyli oszukano pacjentkę i tyle. Sprawa jej późniejszej decyzji - to sprawa tylko sumienia matki. I tu objawia się bezsilność wychowawcza KK: bo dobrze wychowane katoliczki nie powinny poddawać się aborcji- tu nie ma żadnego przymusu (jak sugeruje to Kościół), ale skuteczność 'kościelnego ubogacania wiernych" jest bardziej niż mizerna i dlatego KK chce narzucić siłą swoją filozofię za pomocą prawa państwowego- stąd te wrzaski i wymuszenia na głupich politykach. Takie "uszczęśliwianie przemocą" stanowiło podstawę działań inkwizycji...

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

jaka arogancja? wszyscy w Polsce którzy się nie zgadzają z jakimś wyrokiem sądu mogą krytykować i to robią. Zapozna się z uzasadnieniem po to aby wypowiedzieć się na przykład szerzej i dogłębniej na temat tej sprawy, a pisanie o klątwie czy jakiejś wyimaginowanej zmianie to urojenia chorego człowieka...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Po pierwsze - halina - w kościele to się nie nazywa łapówka tylko ofiara:)
po drugie - Nasza - nie doceniasz siły władzy biskupów, dostaną czego chcą
po trzecie - warto czasem czytać nie tylko to forum, ale np. Angorę:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Nawet w Rzymie kościół nie ma takiej władzy jak w Polsce i kościół w Polsce niema takiej władzy jak kościół w Łomży i nikt nie ruszy Biskupa Stefankabe_znika napisał(a):

> Po pierwsze - halina - w kościele to się nie nazywa łapówka
> tylko ofiara:)
> po drugie - Nasza - nie doceniasz siły władzy biskupów, dostaną
> czego chcą
> po trzecie - warto czasem czytać nie tylko to forum, ale np.
> Angorę:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Jasiu (bez) Serca: czy wiesz jak naciągasz i pleciesz ("zapozna się i ....")?
Jeśli onże ma prawo się wypowiadać krytycznie-publicznie to i my mamy prawo wypowidać sie krytycznie o nim i nie kombinuj bo onże i tak ci nie zapłaci :-). Tacy jak Ty mówią, że onże wypowiada się 'ubogacając", a wypowiedzi nasze są "nagonką". Nie myślałem, że aż taki z Ciebie naiwniak (chociaż klątwy i inkwizycje są skrytym marzeniem wielu tych z pastorałami - bo inkwizycji dotąd nie rozwiazano !).

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Pytanie: czy bp Stefanek zaoferował kiedykolwiek pomoc tej rodzinie w jakiejkolwiek formie? Coś nie słyszałem i dlatego te 'jego wypowiedzi" są wypowiedziami Tartuffe'a (tego ze "Świętoszka" Moliera).

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

zbych, ciekawe o ci właściwie chodzi, jesteś przeciwny temu że biskup skomentował wyrok (do czego miał prawo jak każdy z nas), nie lubisz Stefanka, czy też kościoła? Bo takie podwórkowe filozofowanie w twoim wykonaniu jest bardzo płytkie, a słowka wyjęte z kontekstu stanowią dla ciebie główne argumenty. Ty się też wypowiadasz i to nawet publicznie a też nie slyszałem abyś oferował pomoc owej rodzinie... A biskup od pomocy ludziom ma odpowiednie instytucje, jak choćby caritas.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Zbych: Przeczytaj cały artykuł na tvn24.pl a dowiesz sie czy aby napewno nie starał się pomóc, bo puki co jesteś w błędzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

to przykre ,że w XXI wieku do takich zakutych łbów jak Jaś -gówno nie dociera o czym tu w tym poście piszemy.
Ale to typowe dla mocherów. Jego Biskup jest święty i koniec. W wielkim uproszczeniu mocherowy ideologu powiem ci ,że twój Biskup może być dla ciebie kim chcesz i dla mnie i wielu innych podobnych mnie obywateli tego kraju to niewiele obchodzi. Możesz obwołać Biskupa czym i kim chcesz i jak chcesz chwalić - takie masz prawo bo żyjemy w demokratycznym kraju. Ale ani ty ,ani twój Biskup nie mają jednak prawa naruszac tej demokracji poprzez kwestionowanie wyroku niezawisłego polskiego sądu a tym samym podważać jego autorytetu ,w szczególności gdy sprawuje tak ważną i odpowiedzialną funkcję.
Nikt Biskupowi nie odbiera prawa do wypowiedzi w sprawie tego wyroku ale nie może ta wypowiedź być o takiej treści. Po drugie Biskup jest człowiekime wykształconym z pewnym doświadczeniem życiowym. Pełni bardzo poważna i odpowiedzialną funkcje w polskim kościele katolickim więc z tej racji nie ma mowy o jakiejś niefortunnej omyłkowej wypowiedzi. Wręcz przeciwnie jest to celowa i świadoma wypowiedż Biskupa w tej sprawie obliczona na osiągnięcie okreslonego celu. Jakiego? Proste wpływu na niezawisły sąd polski , bez wzgledu na konsekwencje jakie to przynosi dla demokratycznego państwa.

Nasza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

... a moze by tak pan Biskup SS raz okazal milosierdzie i z naszej tacy zafundowal jakiemus potrzebujacemu dziecku rehabilitacja ... chyba nie zbiednieje , a i uczynek dobry zrobi ...
... wowczas i ja w cuda uwierze ...

_73_

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

smart, tobie to już nawet rehabilitacja nie pomoże, zmiany w mózgu zaszły za daleko:)
kretynka nasza ględzi jak stara panna w kółko to samo, jeśli myślisz że sąd przestraszy się biskupa to jesteś śmieszna, tu się liczy prawo polskie. I po wtóre powtórzę że wszyscy w tym kraju mają prawo do krytykowania wyroków sądowych, co zresztą robią, premierzy, prezydencji i wszelkiej maści politycy. A tego biskupa poparło wielu hierarchów kościoła, czyli takie zdanie ma kościół na tą sytuacje i nie boi się tego mówić.
Mój biskup? w kościele mnie pare lat nie widzieli ty ruro, tak samo określenie moher do mnie pasuje jak do ciebie fajna dziewczyna:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Zbychu masz rację .
Biskup to niech się zastanowi dlaczego wogóle problem aborcji jest. Dlaczego ludzie wierzący są w stanie cos takiego zrobić.
Gdzie był kościól i co robił przez te wszystkie lata jezeli nie potrafił wpłynąć na wychowanie katolików i za pomocą paragrafów, a moze niedługo i stryczka, pistoletu będzie bronił prawd wiary.
Po co uczą tej greki i łaciny i innych duperel w tych seminariach - przeciez i tak obowiazuje jedne odgórne tłumaczenie biblii.:))))))))))) A po to aby dotrzeć do współczesnego człowieka to zawodzenie w kościele nie wystarcza.
Co do pani Wojnarowskiej - to miała kobieta prawo do badań i zaden lekarz nie miał prawa jej tego zabronić. Ciekawe czy był badany wątek wymuszenia łapówy za badania prenatalne, bo moze to jest sedno sprawy.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Pan Stefanek miał pełne prawo wypowiedzieć się w kwestii wyroku sądu, gdyż jako przedstawiciel kościoła katolickiego głoszącego takie nie inne poglądy, powołany na stanowisko biskupa ma obowiązek głosić te poglądy wśród wiernych. Powiem więcej - zdziwiłbym się, gdyby nie wypowiedział się był publicznie. Czy przesadził? Cóż, to kwestia gustu. Jednych to urazi, innych razi krzyż w kościele, a jeszcze innych samolot na niebie... Państwo Wojnarowscy to tylko odprysk szerszych tematów, a mianowicie stosunku kościoła do problemu aborcji, oraz roli biskupa w życiu Łomży.

Mi się jednak nasunęło przy okazji tej sprawy coś innego: Pan Stefanek, jak każdy hierarcha kościelny głosi bezwzględne prawo do życia. Nie twierdzę, że nie ma racji. Twierdzi, że gdy dzieci dorosną, będą "nosić piętno odwróconej miłości rodzicielskiej lub też w świadomości dziecka może pojawić się syndrom ocaleńca". OK, być może ma rację. Tylko czy zastanowił się, jakie problemy mają już dzieci? Czy słyszał, jak często one chorują? I to nie na anginę, zapalenie płuc jest w ich przypadku normą. Czy słyszał, jaki FIZYCZNY ból jest (i prawdopodobnie będzie już do końca ich dni) ich udziałem? Czy jest przekonany, że te dzieci,gdy dorosną, nie będą przeklinały wszystkich, którzy skazali je na cierpienie? Ale to jest oczywiście poza Panem Stefankiem i resztą hierarchów. I nie ma ich co za to winić, bo prezentują jedynie oficjalne stanowisko kościoła. Jednak czy nie czas zastanowić się nad tą nauką? Czy nie pora oprzytomnieć i uświadomić sobie, że społeczeństwo to już nie XVII-wieczne baranki, a świadomi swoich praw i samodzielnie myślący ludzie? Czy nie pora zamiast grzmieć z pałacu na Sadowej rozpocząć edukację swoich wiernych?

Czy nie jest przypadkiem tak, że fakt, że Państwo Wojnarowscy - jako katolicy - byli zdecydowani na aborcję, jest osobistą porażką biskupa? Za pomocą swoich pośredników w postaci kapłanów nie udzielił im on i kościół skutecznej (a może też i żadnej) pomocy duchowej. Nie przekonał ich do swoich poglądów. Kapłan (a więc i biskup) ma być naśladowcą Jezusa, a więc m.in. nauczycielem. Jeśli nauczyciel nie potrafi nauczyć, tzn. że popełnił gdzieś błąd. Jednak najlepiej się obrazić! Duma też jest grzechem i mam wrażenie, że Pan Stefanek o tym zapomniał...

I na koniec coś jeszcze, co już ktoś tutaj poruszał. Nie wiem dokładnie, ale cóż uczynił kościół, by pomóc tej rodzinie materialnie? Nie mam dokładnej wiedzy w tym temacie, ale chyba nic.

Księże Biskupie: wypowiadać się powinno w sprawach, o których ma się pojęcie. Jako osoba zdrowa na ciele i umyśle, oraz nie znająca się na rodzicielstwie, nie ma Pan pojęcia, o czym mówi.

-----------------------------------------------------------
Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

ty za to masz pojęcie większe od biskupa...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

halo, halo

ależ przecież można być katolikiem i być za aborcją. Niestety otumaniony lud myśli: Bóg = Kościół = Kler. tymczasem z lektury Pisma Św. wynika, że Bóg mówiąc do Piotra, ze będzie opoką jego kościoła mówił o kościele - jako wspólnocie wszystkich wierzących. Jest to zresztą powtórzone w kilku innych miejscach.

Niestety cała ta ciemna struktura, którą opanowali panowie w sukienkach to tylko przybudówka - nie mająca czasami nic wspólnego z wiarą. Na przestrzeni wieków zmieniali swoje stanowisko tyle razy - nawet w kwestii aborcji.

Cała ta aborcyjna afera bierze się z tego, że paru gości w sukienkach uważa swój pogląd za jedynie słuszny - próbując narzucić go reszcie - czasami nawet nie tej samej wiary i wbrew nim samym. Pomijam litościwie uchwałę pewnego Soboru, która uznała za dogmat nieomylność Papieża i ten dogmat obowiązuje do dziś. Kler dorobił sobie ideologię, podpierając się pseudofilozoficznymi teologicznymi banialukami - po prostu dokonali wykładni rozszerzającej 10 przykazań. rzecz niedopuszczalna, może nawet bluźniercza.

Jeszcze będę się śmiał jak to Kler katolicki okaże się tymi "fałszywymi prorokami", o których mowa w apokalipsie.

życzę wszystkim więcej asertywności w życiu - szczególnie w stosunku do tych, którzy próbują wmówić Wam coś co sobie ubzdurali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

lud nie jest otumaniony, powiedział bym że jest dwulicowy a wręcz cyniczny... Kwestia antykoncepcji jest tu koronnym przykładem, większość społeczeństwa jest za karą śmierci dla morderców i pewnie kilka podobnych przypadków można by przytoczyć. Więc myślę że lud nie jest otumaniony bo nikt do tego nie dąży a na pewno nie kościół , moim zdaniem ludzie są po prostu słabi a z religii biorą tylko to co im pasuje a to już jest żałosne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

I to tylko dowód na to, że kościół przestał nauczać. Głosi swoje prawdy, które są obce wiernym. Wygłasza formułki nie czyniąc nic, by przekonać lud do swoich nauk, nic, by wierni ZROZUMIELI to, co mówi kościół. W sumie następuje (a nawet już nastąpił) rozłam - hierarchowie swoje, wierni swoje.

Katolicyzm stał się wyznaniem skostniałym, nie mającym poparcia wiernych. Większość wiernych to ludzie wierzący powierzchownie, chodzący do kościoła, noszący krzyżyk na szyi, przyjmujący kapłana po kolędzie, biorący ślub w kościele, chrzczący tam swoje dzieci. To wszystko. Jedyne przejawy życia religijnego ogromnej części katolików. Tylko że czynią to mechanicznie, a przyczyną takiego postępowania jest nawet nie religia, a tradycja. Rzecz jasna wśród tych mas pojawiają się i inni, bardziej świadomi swojej wiary. Jednak są w wyraźnej mniejszości.

Tak się kończy znany nam katolicyzm. Sądzę, że kościół stoi przed poważnym wstrząsem, podobnym do tego, jakim była reformacja. Sytuacja, jakiej stajemy się świadkami, coraz bardziej upodabnia się do tej z przełomu XV i XVI w.

-----------------------------------------------------------
Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Ktoś te zjawisko opisane przez Ciebie Sumo nazwał, nazywają to katolicyzmem dziedziczonym. Natomiast marginesem jest katolicyzm świadomy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Na(ta)sza -Towarzyszko (KGB), skoncz bo bzdury piszesz. Biskup powiedzial dokladnie to co mial powiedziec -stanowisko kosciola w sprawie aborcji jest znane i jasne. Spadaj z ta gowniana sowiecka poprawnoscia polityczna.

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

o tuż to, poprawność polityczna, brzydzę się tym. W USA poprawność polityczna urasta do granic absurdu, mam nadzieje że w Polsce ludzie się opamiętają i będą mówić to co naprawdę myślą i czują...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Jasiu_Serdeczny: religia - to Kościół, a Kościół to wierni- czy tak? A po co tu feudalna struktura "pasterzy"? Oni mają być nieomylni? To "Ubogacająca Bzdura" (dowód- to historia te 'nieomylnosci"). No i dalej: kiedy biskup dał polecenie "caritas", aby pomogli tej rodzinie i jak to zrobili? CZy sądzisz, że kitu nigdy dość?
ps: ja nie "filozofuę" tylko przytaczam surowe fakty, Ty zamiast rzeczowo odpowiadać wciskasz tony kitu bez pokrycia.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Najbardziej skorumpowane dwa srodowiska sądownictwo i służba zdrowia czytaj lekarze, nie dające sie zreformować tylko kasa za wszelką cenę.
Mówienie o niezawisłości to parodia i śmiech. Opinię wyrażać o sądach, wyrokach ma prawo każdy na tym polega demokracja. Żeby dostać miejszy
wyrok, widzenie ze skazanym,paczkę dostarczyć, dostać przepustkę wszystko zależy od kasy i to się dzieje tu i teraz i gdzie tu jest niezawisłość -kasa i jeszcze raz kasa, wszyscy udają, ze sie nic nie dzieje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

ZBYCH, dla mnie religia to religia a kościół to wspólnota wiernych. Ty jesteś nieomylny? Kościół tworzą ludzie... Biskup nie jest od tego żeby dawać polecenia caritasowi, oni tam wiedzą komu mają pomagać, kościół nie jest od tego żeby zastępować państwo i pomagać akurat tej a nie innej rodzinie. Jakie ty surowe fakty przytaczasz? to tylko uprzedzenia i niechęć...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

ja na miejscu Pani Wojnarowski wytoczyłabym proces Bikupowi za naruszenie dóbr osobistych. Pani Wojnarowska do dzieła , nic nie ma Pani do stracenia najwyżej zyska Pani kolejnych parę złotych. Za które bedzie Pani mogła z tego zdewociałego miasta wyjechać i żyć spokojnie. Ma Pani dobrego adwokata niech się go Pani poradzi.

Nasza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Witam, znam panią Wojnarowską. Jest kobietą na poziomie i podejrzewam że nie będzie walczyć z oszołomami. Proszę zwrócić uwagę na to kiedy Pańswo Wojnarowscy zaczeli domagać się swoich praw gwarantowanych konstytucją, oszołomy z urzędu miasta stważali Im cały czas problemy. W jakich warunkach Ci Pańswo żyją widziałem. Wykonywałem Im montaż kablówki.

Pozdrawiam

MirekO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Autor: Sumo/malaha

Ja kzwykle pierdolisz jak potluczona ze sie tak wyrażę. Czytalaś artykul na tvn24.pl ? to poczytaj i wtedy mow czy chcial udzielic pomocy czy nie., to pierwsz sprawa ,a druga to to komu do holery prszeszkadzają samoloty na niebie !!!!!!!!!#@#@@@@#$$%%???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Mirek: Mam nadzieje że im dobrze zalozyles ta kablówkę i dowiedzieli się z TV że mają już sponsora na leczenie dzieci więc niech nie robią pośmiewiska i nie odwolują się od wyroku znowu....

co za świat ..

ciekawe co ich dzieci za 10 lat powiedza na tą całą sprawę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Pośmiewiskiem jest to , ze lekarz jak **** od srania jest od tego, aby ludziom zlecić badania, to nie lekarz będzie decydował za pacjęta. Szczególnie w kwestiach poza medycznych. A moze by się trafił lekarz muzułmanin, albo z sekty i swoje by zaczął pomysły wdrażać w życie. To tak a to nie . Co to jest za cyrk.
Ze względów medycznych powinna mieć badania zrobione.
Co p. Wojnarowska by zrobiła z wynikiem badań , to juz oddzielna sprawa. I napewno nie doktora P
A biskup moze sobie komentować - nikt mu nie zabrania , nawet gradobicie na Saharze.
Polska , to jeszcze nie Afganistan, że co beknie mułła to jest to prawem.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Wszyscy macie rację ale czy ktoś pomyślał ,że jak coś nie wychodzi to się za to nie biorę. Lepiej niech kartofle sadzą a nie dzieci robią. Teraz będziemy wszyscy podatnicy płacić na takich nieudaczników.
Jestem gotowy przyjąc wszystkie obelżywe odpowiedzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

oj moi drodzy można formułować pewne treści wobec wyroku sądu ale tylko i wyłącznie gdy ma to charakter komentarza. Natomiast gdy nie nosi juz takiego charakteru to wówczas mamy do czynienia z próba podważania autorytetu sądu polskiego , wpływania na decyzje niezawisłego sądu. I moi drodzy trzeba miec wiecie gdzie oczy i uszy aby tego nie dostrzec.

Natomiast problem jest szczególny ze względu na charakter mieszkańców tego miasta , którzy wszystkim wszystkiego zazdroszczą. I w tym przypadku w dupe kole wszystkich to ,ze Pani Wojnarowska wygrała kupe kasy. A to ,że tej kasy będzie miała znacznie więcej niz inni mieszkańcy tego miasta jest właśnie powodem atakow na ta Panią. No przy okazji można się ukryć za słusznym gniewem Biskupa bo to lepiej wygląda i nikt się niedopatrzy ,że ja jestem zwyczajnym podłym zazdrośnikiem. No a przy okazji ,że się załatwia własne porachunki z takim co się odważył miec wiecej to się wybacza Biskupowi ,że usiłuje podważac autorytet poskiego sądu - no bo przecież ma prawo do słusznego komentarza. Inaczej mówiąc podła próba uwiarygodnienia swoich podłych intencj szanomni forumowicze.

Nasza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

... my to mamy szczescie do tych biskupow :)
... oby NA MSZE lebiej zylo

_73_

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

nasza- post Data: 31-12-07 23:14 sylwestrowy wieczór, dziewczyna się bawi:) przerwę zrobiła tylko na biskupa, bo jej się coś przypomniało:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Jasiu-"Kościół tworzą ludzie..." piszesz, a co ci "ludzie" mają w Kościele do gadania? NIC!Bo rację zawsze mają mieć purpuraci-pasterze czyli ci tzw "nieomylni" - w co jak widać wierzysz. Ja natomiast wierzę w zdrowy rozsądek ludzi, którzy nie są wcale głupsi tylko przez to, że noszą krótsze kaftany. To są właśnie fakty ogłupienia, a nie uprzedzenia.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

I dalej: Kiedy i jak "Caritas" pomógł Wojnarowskim (nawet bez polecenia bpa).?
I dalej: kościół nie powinien zastępować państwa- jak piszesz-to prawda tylko że KK chce rządzić tym państwem i to jest kolejny konkretny problem.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

a czy ja napisałem że caritas pomógł? powiem więcej nie powinien, bo nie jest od tego, podobnie jak kościół, to jest rola państwa. A powtarzanie tych sloganów że kościól rządzi państwem jest nudny. To że wyraża swe poglądy w które wierzy, to normalne i wielu się z tym utożsamia, ty nie i masz prawo.
Ps. skoro zgadzasz się że kościół nie powinien zastępować państwa to po co domagasz się jednocześnie żeby to robił?
schyl się do miecza...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miejscowy Purpurat Biskup Stanisław Stefanek

Twoja ewolucja to: - .."A biskup od pomocy ludziom ma odpowiednie instytucje, jak choćby caritas." >>>...."czy ja napisałem że caritas pomógł? powiem więcej nie powinien, bo nie jest od tego, podobnie jak kościół, to jest rola państwa."...
A KK jest pewnie od brania co popadnie od tego państwa, od nachalnego "ubogacania owieczek" i wymuszania swojej doktryny na decyzjach politycznych? No to ładnie rozumujesz....

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org