piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Poprzednia wiadomość  |  Następna wiadomość 
silnik reklamacja

"Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni”. W przypadku, gdy sprzedający nie poinformował konsumenta o takiej możliwości, termin ten wydłuża się do trzech miesięcy."
Czy mogę się na to powołać składając reklamację na silnik?

25.02 zamówiono silnik (został znaleziony na allegro ale nie był kupiony poprzez kliknięcie 'kup teraz' tylko przez telefon). 26.02 dostarczył go kurier. silnik, jak zapewniał sprzedawca, to igiełka. Niestety po włożeniu silnika okazało się, że igiełką jest tylko z ceny ;/

Wyczytałam, że w okresie 10 dni należy poinformować, że towar jest niezgodny z opisem, od upływu tych 10 dni mam chyba kolejne 2 tyg aby towar odesłać i złożyć reklamację.

Dodam tylko że mam rachunek za silnik, poza tym print screen'a z aukcji (więc mogę udowodnić że taki silnik został mi przez niego sprzedany (z resztą nazwisko widnieje na rachunku, nry silnika można bez problemu sprawdzić).

Sprzedający nie chce zwrócić wszystkich kosztów i prosi o odesłanie rachunku (!!!) Nie wiem czy chce zrobić idiotę ze mnie czy z siebie ale chyba to 1-wsze. Silnik pochodzi z miejscowości oddalonej o ok. 300km. Można byłoby pojechać tam osobiście, ale boję się że się wypnie i nic z tego nie będzie. Przecież pieniędzy mu z portfela nie wyrwę.
Czas nagli a nie wiem co robić. 1700zł piechotą nie chodzi a samochód dalej nie na chodzie. ;/
Dodam tylko że sprzedajacy ten prowadzi sklep motoryzacyjny ale potraktował tę transakcję jakby nie zależało mu na renomie.

Nie chcę sprawiać nikomu kłopotu ani szargać opinii. Zapłaciłam, więc chcę być zadowolona z tego co kupiłam. To nie bułka za 2zł. Poniosłam koszty a korzyści z tego dalej nie ma, samochód stoi w garażu!

"I see humans but no humanity." Banksy

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor  Data
 silnik reklamacja   
easyenglish 15-03-13 22:33 
 Re: silnik reklamacja   
easyenglish 15-03-13 22:36 
 Re: silnik reklamacja   
jaaaaaaaaaa 15-03-13 22:45 
 Re: silnik reklamacja   
fanka bocianka 15-03-13 22:47 
 Re: silnik reklamacja   
Trucker 15-03-13 23:53 
 Re: silnik reklamacja   
robii 16-03-13 09:36 
 Re: silnik reklamacja   
vooo 16-03-13 10:26 
 Re: silnik reklamacja   
easyenglish 16-03-13 10:32 
 Re: silnik reklamacja   
jaro00 16-03-13 11:32 
 Re: silnik reklamacja   
easyenglish 16-03-13 13:15 
 Re: silnik reklamacja   
jaro00 16-03-13 17:29 
 Re: silnik reklamacja   
fanka bocianka 16-03-13 19:57 
 Re: silnik reklamacja   
fanka bocianka 16-03-13 19:58 
 Re: silnik reklamacja   
sienia 17-03-13 17:38 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org