czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Poprzednia wiadomość  |  Następna wiadomość 
Re: fundacja sztuki i dialogu

W odpowiedzi na powyższe wątpliwości wyjaśniam, że Fundacja Sztuki i Dialogu powstała 30 grudnia 2011 roku z siedzibą w Jedwabnym, akt notarialny został podpisany u notariusza Pani Marzanny Grzejszczyk - Glińskiej w Zambrowie.

Poniżej zapisy z jej statutu:

"Fundacja "Sztuki i Dialogu”, zwana dalej "Fundacją", została ustanowiona przez:

-Beatę Annę Antoniuk - [aktorka, żona Jarosława Antoniuka]
-Beatę Helenę Cholewicka - [najprawdopodobniej żona lub jakaś rodzina Pana Jarosława Cholewickiego, Prywatna Praktyka Lekarska (??? - tu mam małe wątpliwości)]
-Aleksandra Franciszka Plagę - [studio SKORPION w Łomży, wideofilmowanie; w 2007 roku dostał nagrodę za krzewienie kultury, sprawował patronat medialny nad imprezami organizowanymi przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży]
-Michała Modzelewskiego - [ tu nie jestem pewna - dziennikarz gazety współczesnej ???w Łomży].

Dalej...

Nadzór nad Fundacją sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starosta Powiatu Łomżyńskiego.

Dalej... i tutaj robi się bardzo ciekawie...

1.Kapituła Fundacji składa się z minimum trzech, a najwyżej dziesięciu Członków, będących osobami fizycznymi, lub prawnymi.
2.Do pierwszego składu Kapituły Fundacji wchodzą:
- Jarosław Cholewicki - [dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży podległego pod Starostwo Powiatowe w Łomży]
-Jarosław Antoniuk - [Dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży]
-Mieczysław Gliński - [adwokat z Zambrowa jego kancelaria ma siedzibę tam gdzie notariuszka u której sporządzono akt notarialny i nawet nazwisko tak samo brzmiące....)

Dalej...

1.Nie można łączyć członkostwa w Kapitule Fundacji z pełnieniem funkcji w Zarządzie Fundacji. "

Z powyższych informacji wynika kilka ciekawych powiązań... Po przeczytaniu statutu stwierdziłam, że jest on bardzo niekompletny i ogólnie ciężko jest cokolwiek znaleźć na temat tej fundacji w internecie, np. ile zarabia zarząd, tzn. jaki procent dochodów przeznaczają na tzw. administrację, kogo zatrudniają, co dotychczas zrobili????? Na ten temat nie ma nic pomimo tylu dotacji i prowadzenia działalności od dwóch lat. Tak jak powyżej ktoś wstawił ciekawy link z Tomaszem Olbratowskim...fundacje są to często maszynki do zarabiania pieniędzy w łatwy i legalny sposób....

P.S. Powyższe informacje są ze statusu fundacji dostępnego tutaj http://fundacjasd.fograf.civ.pl/, [w nawiasach przedstawiłam informacje znalezione w google.pl oraz swoje komentarze]

Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor  Data
 fundacja sztuki i dialogu   
kuła 12-03-13 08:55 
 Re: fundacja sztuki i dialogu   
chicagolomza 13-03-13 01:37 
 Re: fundacja sztuki i dialogu   
evelinee 13-03-13 12:54 
 Re: fundacja sztuki i dialogu   
evelinee 13-03-13 13:48 
 Re: fundacja sztuki i dialogu   
von chrupka 13-03-13 14:06 
 Re: fundacja sztuki i dialogu   
FACE_UP 13-03-13 16:38 
 Re: fundacja sztuki i dialogu   
evelinee 14-03-13 10:24 
 Re: fundacja sztuki i dialogu   
chicagolomza 14-03-13 18:59 
 Re: fundacja sztuki i dialogu   
evelinee 15-03-13 14:05 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org