poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Silnik?

Na Kazańskiej spadł rosyjski silnik(?). Przeczytajcie sobie to:

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/bialorusko-rosyjskie;manewry;odbeda;sie;w;rejonie;brzescia,250,0,162810.html

PS. Z tym XIX w. to jakas literowka PAPu albo ynteligencja rzecznika prasowego policji (obie opcje prawdopodbne). No chyba, że Rosjanie ukrywali tą technologię kilkadziesiąt lat...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

http://wiadomosci.onet.pl/1341429,11,1,0,120,686,item.html :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

Tylko jakim cudem ten silnik sie tam znalazł?
Stawiam, że to jakiś złom kosmiczny, pełno tego cholerstwa na orbicie. MIR spalił się w atmosferze w 2001 roku, ale niektóre części latają nad nami do dziś. Na orbitę wyniesiono go w 1986, zaczęto budować nieco wcześniej, więc to mogłoby pasować. Ewentualnie resztki z któregoś z Salyutów albo nawet i Sojuzów. Tym bardziej, że w próżni używać można tylko silników odrzutowych.
Jakieś inne teorie? ;-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

Tylko dlaczego wczesniej bylo slychac wystrzal na calą łomże? myślę że jakiś psychol to wypalił

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

ZESRAŁ NIE WYPALIŁ TARCZYN!!! DOKŁADNIE O 21.36 PRZELATUJE SAMOLOT ODRZUTOWY NAD ŁOMŻĄ I NA BANK Z TEGO SZROTU COŚ WYPADŁO............ BUHHEHEHEHEEHHEHEG MADE IN USSR NA TY BYŁO NAPISANE WIEM BO WIDZIAŁEM NA LAWECIE OGLĄDAŁE W LESIE JEDNACZESKIM.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

Więc loko powiadasz że część oderwana z samolotu spada na ziemię od 21.36 do 9 rano ? :D. A wystrzał było słychać po !. Poza tym odpalenie rakiety tej wielkości nie pociąga za sobą "wystrzału". Złom kosmiczny też nie !, 4HuGo sam napisałeś że mir spalił się w atmosferze a przecie jest o wieeeeele większy. Proszę myślcie zanim cokolwiek napiszecie.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

Aby wyprostować plotki: na samochód zaparkowany przy Kazańskiej 15 spadł element pocisku rakietowego a ściślej sam silnik rakietowy. Było to ok. godz. 9.15 . Silnik ten był elementem pocisku rakietowego z II wojny światowej - bez głowicy bojowej. Prawdopodbnie ktoś znalazł na takiej samej zasadzie jak znajduje się niewypały no i się glupio zabawił incjując zapalnik i nie zdając sobie sprawy jaką moc wyzwolił. Element ten ma ok. 60 cm długości, kształt walca o średnicy 18cm i wadze ok. 12kg.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

loko jeśli chodzi o fakty czasowe to coś się nie zgadza możesz to

wytłumaczyć???




waldek 27



Wtedy nie uważełeś co robisz, teraz rób co uważasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

to była najprawdopodobniej jakaś częśc od motolotni która przelatywała (moze i silnik)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

 4HuGo:"... Tym bardziej, że w próżni używać można tylko silników odrzutowych."

Pozim wiedzy dyskutantow jest zadziwiajacy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

bialy89kzk motolotniami o 9 rano nikt w łomży nie lata, chyba że są zawody. to po pierwsze a po drugie w motolotni nie ma takiego złomu które jak sobie chce to wypada. jeśli spadłby silnik z motolotni to motolotnia wylądowałaby bez silnika ale gdzieś nie opodal(na polach przy kazańskiej) a jak wiemy nic tak nie wylądowało. po za tym nie słychać by było takiego świstu bo spadało to zapewne z dużej wysokości.
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

to rosyjska Wunderwaffe z II wojny
jak wystrzelili w 1943 to dopiero teraz spadło ale oni sie nie zechca przyznać do tego
______________________________-

... & vice versa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

Zefer, a coś się nie zgadza? Jak tak, to możesz mnie poprawić ;-)
Teraz, gdy wiadomo już, że to fragment rakiety, teoria ze złomem kosmicznym odpada.
Malachit - napisałem, że MIR się w atmosferze spalił, ale niektóre jego części krążą nad nami do dziś. Raczej nie spadłby na nas kolos z siedmioma modułami...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

4HuGo, chodziło mi o to że ten kawałek metalu jest duużo mniejszy od Mira więc skoro Mir się palił to to żelastwo tym bardziej :).
Zefer, 4HuGo ma rację pisząc że w próżni (kosmosie) używa się silników odrzutowych!. Też jestem ciekaw jeśli masz inne zdanie o tym...



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

***** macie ta fantazje...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

Aj, pokręciłem. Mir się nie spalił, a dotarł na Ziemię i wpadł do Pacyfiku. No, ale dobra, nieważne ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

Loko: Oprócz świstu był niesamowity smród to chyba ty się zesrałeś wtedy i śmierdziało od 21 do 9 rano heeheh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

Ale fajne teorie macie :-D.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

No i wiadomo, wyleciało ze złomowiska w Łomży, tak jak myślalem, wcześniej był wybuch

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Silnik?

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=8069 wszystko jasne koniec tematu...

Prawdziwych Przyjaciół Na Palcach Ręki Zlicze Gdy Odejde Zapalą Na Grobie Znicze!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org