niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ortodonta

Witam,
Wiem, że temat był poruszany wielokrotnie, lecz z tego co sie orientuje to są już nieaktualne dane. A więc bym chciała się zapytać o dr Cwaline , ile bierze za łuk i ile za wizyte?
I co sądzicie o pani Głębockiej i pani Kowalewskiej?? ( ewentualnie ile biorą za łuk i za wizyte)
Z góry dzięki za odpowiedź :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Ja zrezygnowalam z uslug doktora Cwaliny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Dlaczego??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Chodzę z córką do dr Gocłowskiej i jestem zadowolona. Polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

rowniez polecam Gocłowską

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Ja polecam Goclowska i Kowalewska. Kowalewska bierze 1700-2000za luk (zalezy jaki wybierasz) i 120 za wizyte.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Niedziela dlaczego zrezygnowalas z uslug dr Cwaliny?? Ja sie lecze u niego.
Koszty:

1 wizyta 50zł
-pozniej 2 zdjecia (robiono mi na Wyszynskiego) 120 zł
- wyciski w Bstoku 350 zł
1 łuk bezligaturowy (wuizytya co 8 tyg)- 2100zł
1 łuk ( wymiana gumek co 4 tyg)- 1600zł
wizyty kontrolne mocno podrozaly ze 150zł na jakies 160zł do 250 zł

pomogłam?:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Kurcze, troche drogo :/ a od czego zalezy ile kasy będzie brał na wizycie?

Wielkie dzięki :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

+ na koniec zdjęcie aparatu + płytka retencyjna +dolny retanier= 600 zł

Na początku obiecują że 1,5 roku będzie się nosiło aparat a później wszystko odwlekają do 2 lat albo i dłużej.
Nie polecam dr Cwaliny!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Osobiscie słyszałam, że pani Gocłowska jest nie miła , a co do pani Kowalewskiej, kilku znajomych było niezadowolonych po zdjęciu aparatu..
A wiadomo to nie jest tania sprawa, dlatego szukam kogoś dobrego, a zarazem dość taniego :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

A czy ktoś zakładał aparat u Pani Głębockiej? Jeśli tak to jakie są koszty aparatu oraz wizyt? Czy ktoś poleca Panią doktor?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Koszt wizyty zalezy co lekarz robi w danym czasie, czy to tylko wymiana drucika ( w przypadku aparatu bezligaturowego) czy tez potrzebne jest zalozenie lancuszkow i sprezynek, itp. Ja mam bezligaturowy, poczatkowy okres leczenia zaproponowali 2,5 roku ale okazuje sie ze moze wyrobimy sie w rok lub 1,5 roku :) o innych ortodontach nie mama zdania, mysle,ze wybralam najlepszego, narazie jestem zadowolona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Dzięki ;P

Zakładał ktoś może aparat u dr Głębockiej ?
( jeśli tak to jakie koszty? :) )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Ponieważ uwazam ze na początku zależało mu na pacjencie i na jego dobrze a obecnie aby szybciej kasę wziąć. Takie jest moje zdanie. Nie wdraza nowych rozwiązań. Ja chodziłem sama do niego pizbylam się czterech dobrych zębów. I poszlam również z dzieckiem któremu kazal usunąć podobnie tylko tym razem zasiegnelam infirmacji dwóch innych ortodontow. Wybralam w lomzy dr majewska i jestem zadowolony a dziecko ma swoje nadal cztery zęby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Szczerze odradzam dr Majewską.
Zdarzyło mi się do niej uczęszczać z moim aparatem.
Wizyta kosztowała średnio 180-200zł. Nigdy wcześniej nie rozchodziły mi się górne zęby, po wizycie u dr stało się to czymś normalnym.
Po kilku tygodniach zauważyłam, że moje uzębienie wyglądają tak, jakby już nie potrzebowało aparatu.
Zapytałam się doktor, czy istnieje opcja zdjęcia aparatu, usłyszałam odmowę.
Tydzień później powiadomiłam Pani doktor, że mam wesele u siostry i muszę zdjąć aparat, co zrobiła z wielkim niezadowoleniem ale w końcu pozbyłam się tego żelastwa.
I tak o to po dzień dzisiejszy moje zęby wyglądają tak jak powinny wyglądać, czyli wychodzi na to, że przez kilka dobrych miesięcy po prostu wyrzucałam 200 zł w błoto.
Pragę dodać, że za zdjęcie aparatu + retainer oraz piaskowanie zapłaciłam 500 zł [!] gdzie u normalnych ortodontów jest to wliczone w cenę zakładanego aparatu. Na dodatek retainer pęknął mi po miesiącu użytkowania.
Wracając do kwestii ceny za wizytę, często wizyta opierała się na wymianie gumek, za co inne ortodontki potrafią nie brać pieniędzy, ale ja i tak musiałam płacić te wysokie kwoty. Na dodatek często byłam obsługiwana przez 'pomoc' Pani doktor, a nie przez nią samą, co doprowadzało mnie do irytacji, ponieważ nie mogłam usłyszeć fachowej opinii na temat tego, jak moje zęby się mają.
Po wydaniu pewnie z 1800zł na wizyty wróciłam do doktor Minko, którą niektórzy obgadują i negują, ze względu na problemy z którymi się borykała. Uważam jednak, że jest to najlepsza ortodontka w Łomży, konkretna babeczka i co najważniejsze, posiada w gabinecie kasę fiskalną, czyli wiemy za co płacimy - przy zdejmowaniu aparatu u wcześniejszej ortodontki, otrzymałam paragon na wydaną kwotę 500zł po tym jak o niego poprosiłam, za pozostałe wizyty paragonów nie dostałam!
Aha i pragnę nadmienić, że wybierając dr Majewską trzeba liczyć się z sytuacją, kiedy nie będzie można umówić się na nagłą wizytę (np. strzeli drut), ponieważ zazwyczaj ma sporo pacjentów albo jest na urlopie.
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że komuś przyda się moja opinia. Konsultowałam się także z przyjaciółką, która specjalnie z UK przylatywała na konsultacje i ona także podziela moje niezadowolenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Ja nie narzekam od roku jest ok.klienci tez przychodzą jest ich sporo. Ale kazdy moze muec swoje zdanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

ja zakładałam aparat u dr Głębockiej, parę lat temu płaciłam 1500 zł za łuk, za wizytę 50 zł; cena za wizytę była niższa niż u innych ortodontów; polecam ją, zna się na rzeczy, objaśnia co planuje robić, jak ma przebiegać proces naprawy; poza tym bardzo miła kobietka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Jak na na razie mało słyszałam o dr Głębockiej, ale z tego co czytałam mało za wizyty bierze i zna sie na rzeczy :)
Do dr Majewskiej raczej sie nie wybieram, ponieważ słyszałam, że na wizycie nigdy nie wiadomo ile weźmie, raz nic a raz ze 200 zł albo i więcej..
Z tego co wiem, dr Minko przemiła :P
Ale nadal nie mam pojęcia na kogo się zdecydować :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

sory, ale dr Minko przemiłą wcale nie jest;
od niej zaczęłam "przygodę" z aparatem i faktycznie była to niezła przygoda; w trakcie kolejnych wizyt odnosiłam wrażenie, że nie pamięta jaki jest cel mojego aparatu- ostatnia z wizyt wypadła w czasie gdy jej choroba nasiliła się, brrr ;nigdy nie polecę dr Minko
dr Głębocka prowadziła mnie dalej; prowadzi też moją kuzynkę i jej koleżankę
wszystkie ją polecamy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

Mam takie pytanie. Kwoty te czy inne za aparacik sa dosc wysokie. Istnieje u wyzej wymienianych ortodontow rozlozenie tychze kwot na jakies przystepne raty powiedzmy przy kazdej wizycie kontrolnej ? Czy raczej nie preferuje sie tego typu rozwiazan ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

muka , raczej nie ma takiej mozliwości ;/

A jeszcze co do dr Cwaliny.. za wymianę gumek w 2 łukach 160 zł , tak?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

ogólnie każda wizyta u dr Cwaliny kosztuje 160 zł i to nie zależy czy zmienia gumki na jednym czy na dwóch łukach, może trwać 10 min wizyta a koszt będzie taki sam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

nie polecam Cwaliny, jak zakładałam aparat miałam dolne zęby krzywe, a teraz po zdjęcia dół jest ładny, prosty ale góra- koszmar, przednie jedynki i dwójki wychylone są do przodu. Nie polecam!!!
Po tygodniu okazało się ze muszę znów założyć płytkę retencyjną gdzie koszt jej wynosi 300 zł, więc pierwsza płytka i pieniądze wyrzucone w błoto !!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ortodonta

cwalina jest dobry ale drogi

Gienia_Smoliwąsowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org