niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
jak przejsc z OFE do Zus?

bardzo prosze o podpowiedz. jak osoba urodzona w 1977 roku moze zmienic otwarty fundusz emerytalny tak, by byc tylko w tzw. panstwowym ZUS-ie? w tej chwili moje skladki odprowadzane sa i do ZUS, i do jednego z OFE.
Fundusz ten przydzielono mi dawniej w drodze losowania. chce, by na moja emeryture skladki gromadzil tylko ZUS? jak sie przepisac i czy jest taka mozliwosc? nic na ten temat nie moge znalezc w necie. prosze o odpowiedz i z gory dziekuje, pozdrawiam i zycze milego dnia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

oj durnyś, zaorać ten zus, Ty jeszcze liczysz na jakąś emeryturę z zusu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

Licz na OFE, a puszki będziesz zbierać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

Licz na zus (worek bez dna) a nawet grosza na emeryturze nie zobaczysz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

OFE zostało założone żeby obniżyć polakom emerytury przeczytajcie założenia reformy .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

Dokładnie i żeby się pozbyć kłopotów bo wtedy nie będziesz miał pretensji do państwa że 30 lat pracowałeś i emerytura ci się należy.Bo wyślą cię do ofe a jak na razie to ofe nic nie wypłaca i mówi że mu się to nie opłaca i do niego to nie należy tylko mogą trzymać twoją kasę a ty jeszcze za to musisz płacić.Zanim doczekasz się emerytury w takim ofe do do tej pory one osiem razy zbankrutują, powstaną nowe i jeszcze nie wiadomo do kogo będziesz miał pretensję bo to wszystko za granicą gdzieś na Cyprze lub innym raju będzie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

I jak to się potem dziwić, że ludzie zamiast zacisnąć pięści to coraz bardziej zaciskają pasa....Co wy piszecie?
Polecam obejrzeć ten krótki filmik.

http://www.wykop.pl/link/661523/rzad-popelnia-przestepstwo/

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

a moze jakas osoba znajaca temat sie wypowie? bardzo prosze o glos eksperta/ osobiscie nie ufam prywatnym firmom, ktore jak banki - łacza sie, zmienieja nazwy, sa przejmowane przez inne, bankrutuja, upadaja, itp. itp. i podobno - nie wiem, czy to prawda - pierwszy rok kiedy ofe pojawily sie na rynku to nie ksiegowaly wplywow i nie wiadomo, gdzie sa pieniadze - powtarzam - to plotki i nie wiem, czy prawdziwe. mi osobiscie bardziej podoba sie pomysl by emeryture (na pewno niska) miec z
ZUS-u/ o ile dozyje.
dlatego prosze o pomoc, pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

Ja też ma OFE chociaż nie musiałem przystępowac :)

Ale tam przynajmniej na rachunku jest żywa gotówka :)

A czy a ZUS jest?????




Jeśli obrabiasz mi dupę , to nie zapomnij mnie w nią i pocałować :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

Nie możesz przejść do ZUS-u. Nie kwalifikujesz się ze względu na wiek. Ale możesz zmienić fundusz na inny jeśli ten Ci nie odpowiada. Jeśli minęły dwa lata od podpisania umowy (w Twoim przypadku wylosowania) to zrobisz to bez prowizji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

Otwarte Fundusze Emerytalne powstały w ramach reformy systemu emerytalnego w 1999 roku. Ich zadaniem jest gromadzenie środków pieniężnych na emeryturę w tzw. II filarze. Obecnie istnieje 14 towarzystw emerytalnych (łącznie istniały 22 podmioty).

Nowy system emerytalny dotyczy wszystkich ludzi urodzonych po 31 grudnia 1968 roku (jest dla nich obowiązkowy). Inaczej mówią, jeżeli urodziłeś się po 1968 roku i podlegasz ubezpieczeniu społecznemu masz obowiązek przystąpić do OFE.

Ludzie z przedziału 31 grudnia 1948 - 1 stycznia 1969 system również dotyczy, jednak ludzie tacy mają wybór, czy chcą skorzystać z OFE, czy wolą pozostać przy samym ZUSie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

A tu znajdziesz dużo ciekawych informacji:

http://www.money.pl/emerytury/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

dzieki alize.
ja nie chce zadnego ofe.
chce miec gwarantowano przez panstwo emeryture.
to smutne ze pozbawiono mnie prawa wyboru a czesc zarobionej kasy idzie nie wiadomo dokad - w rece jakich biznesmenow zza 7 morz, ktorzy maja odpowiednie mozliwosci - ktorych ja nie mam. pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

I masz rację. Pis teraz zrobił jakiś projekt żeby można wybierać gdzie kto sobie życzy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak przejsc z OFE do Zus?

Autor: Łomżyniak33 (---.play-internet.pl)
Data: 13-03-11 20:47

dzieki alize.
ja nie chce zadnego ofe.
chce miec gwarantowano przez panstwo emeryture.
to smutne ze pozbawiono mnie prawa wyboru a czesc zarobionej kasy idzie nie wiadomo dokad - w rece jakich biznesmenow zza 7 morz, ktorzy maja odpowiednie mozliwosci - których ja nie mam. pozdrawiam
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Państwo żadnej emerytury ci nie zagwarantuje:) A jeżeli już, to w wysokości 40% twoich ostatnich poborów:):)
Takie są założenia kolejnych rządów i wcześniej czy później któryś z nich to wprowadzi.

Czy taka emerytura będzie cię satysfakcjonowała????

Czy za ileś tam lat będziesz na 4lomza żalił sie że całe życie płaciłeś składki do ZUS a teraz masz głodową emeryturę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org