niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
... iż swój język mają

W dzisiejszej gazecie o dość szerokim zasięgu cztamy zdanie : " Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście " . Co sądzicie o poprawności tego wypowiedzenia ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ... iż swój język mają

Moim zdaniem powinno być: "nie ustąpił pierwszeństwa kierowca motocykliście" :D




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ... iż swój język mają

No właśnie ! Dzięki za wyjaśnieni wątpliwości - mnie się też wydaje , że motocyklista to również kierowca ! Pozdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ... iż swój język mają

a jak mial napisac? autocyklista motocykliscie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ... iż swój język mają

zdanie poprawnie sformułowane, nie wiem w czym problem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ... iż swój język mają

Eeeech, jak to Polak, jak nie ma do czego to i tak probuje sie do czegos przyczepic:/ Przypuszczam, ze jest to skrot myslowy i w artykule bylo napisane ze kierowca takiego i takiego pojazdu. A cytowane zdanie jest byle jak wyrwane z kontekstu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ... iż swój język mają

To nie jest zdanie wyrwane z kontekstu. To tytuł notatki prasowej . Najpoprawniej byłoby :" Kierujący pojazdem sam. nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem". Motocyklista to też kierowca - ma prawo jazdy . Tu problem tkwi w komunikatywności i właściwym rozumieniu semantyki. Pozdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ... iż swój język mają

Motocyklista to nie kierowca bo nie ma kierownicy tylko ster. Czy rowerzysta to też kierowca? czy osoba która jeździ na rolkach to też kierowca? heheh




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ... iż swój język mają

zadzwoń do profesora Miodka

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org