niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Drogi stomatolog


I nie chodzi o to że są mili i sympatyczni.Bo jak ktoś od łebka trzepie taką
kasiorę to sztuczny uśmieszek można zrobić.Niestety kasa która zmienia właściciela już nie jest sztuczna.Żerują na tym że więkrzość ludzi dba o
swój zgryz więc ile to by nie kosztowało i tak klijentów będzie dostatek.A można zapłacić ponad 100 zeta za kilkanascie minut roboty w kraju gdzie
większość pracujących nie zarabia 10zł na godz. Nie będąc ekonomistą mozna wyliczyć ze po odliczeniu wszystkich kosztów przy 30-50zł wizycie
naprawdę porządne poborki by jeszcze zostały.
Czy ktoś sie orientuje ile dopłaca KASA do zęba? Bo zatrucie z plombą kosztowało 120zł.Jaki by był koszt 100% płatności?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog

Jeśli chodzi o zatrucie zęba to ja zapłaciłem tyle u dentysty za ekonomikiem w tych nowych blokach. Poinformował mnie że dalsze leczenie kanałowe bezie wynosiło od 500 - 600 zł zależnie od wypełnienie zęba. To jest rozbój w biały dzień. Polecam dentystę koło Witpola w bloku ma gabinet nie pamiętam dokładnego adresu za dalsze leczenie zakanałowe zapłaciłem 110 zł. Zrobić cały ząb u niej jeśli chodzi o zatrucie zęba i leczenie kanałowe wyniosłoby mnie około 150 zł. Wiec mamy porównanie cen 720 zł a 150 to chyba różnica =) Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog

Usługi stomatologów są niestety bardzo drogie. Pracują po kilka godzin dziennie i zarabiają od 500 do 2000 dziennie na czysto, po odliczeniu kosztów, które także są spore (amortyzacja sprzętu, materiały i koszty lokalowe). Znam wielu stomatologów, którzy twierdzą, że w Polsce nie da się godnie zarabiać. Wielu z nich wyjeżdża za granicę, bo tam zarobią kilka razy więcej. Dentysta z którym ostatnio sobie gawędziłem powiedział, że powinien zarabiać około 4000 - 6000 zł dziennie. Wtedy nie myślałby o wyjeździe do Szkocji, gdzie czeka na niego prócz kasy, także gabinet z pomocą dentystyczną i sprzątaczką.
Podumowując, uważam, że jeśli ktoś wykonuje swoją pracę naprawdę sumiennie i fachowo, to może oczekiwać na dobre wynagrodzenie, natomiast jeśli ktoś odwala fuszerkę to my pacjenci powinniśmy mieć możliwość otrzymania wysokiego odszkodowania, tak jak to jest na zachodzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog

Ja uważam, że warto zapłacić więcej odpowiedniemu fachowcowi i miec pewność, że wszystko jest zrobione prawidłowo.
Nie ma co oszczędzać na czymś, co będzie nam służyć długie lata.

Kiedyś "dostałam" piekną plombę od uznanej łomżyńskiej dentystki: leczenie kanałowe, wypełnienie kanałów, AMALGAMAT a na wierzchu biała światłoutwardzalna plomba. Ten ząb straciłam bo kanały były niedostatecznie oczyszczone, poza tym dla oszczedności pod białą plombą był czarny amalgamat (ząb po leczeniu był "szary").

Teraz już wiem:
najpierw RTG zęba
potem dobry specjalista
a dopiero potem leczenie i zapłata.

Mam stomatologa (na ul. Prusa), który od lat zajmuje się wszystkimi członkami mojej rodziny, odpowiednio dobiera kolor wypełnienia, żeby nie wyglądały jak mozaika. I ta osoba opiekuję się nami ciągle - wiem kto jaki ząb wypełniał - jeżeli cokolwiek jest nie tak, istnieje możliwość umówienia się na wizytę dośc szybko i dość tanio.

Jeżeli ktoś chce się leczyć tanio to polecam plastelinę i obcęgi.
Wypełnienia, narzędzia, wynajęcie gabinetu, wybagrodzenia i ich pochodne nie są tanie.
Za dobrą pracę każdemu nalezy się dobre wynagrodzenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog

" Dentysta z którym ostatnio sobie gawędziłem powiedział, że powinien zarabiać około 4000 - 6000 zł dziennie. Wtedy nie myślałby o wyjeździe do Szkocji, gdzie czeka na niego prócz kasy, także gabinet z pomocą dentystyczną i sprzątaczką."

Hehe, niech marzy dalej :-)

Tak czytając te posty zastanawia mnie jedno, jakoś nikt się nie zgłasza większych pretencji do tego, że za wizytę u stomatologa trzeba płacić (kontrowersje jak widze wzbudza jedynie wysokość opłaty). Ale już propozycja płacenia za wizytę u np. lekarza rodzinnego, nawet w wysokości kilku złotych spotyka się z głęboką krytyką.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog

Córa miała zakładany aparat pół roku temu.Zęby musiały być zdrowe.
Przy mojej wizycie chciałem sprawdzić uzębienie córki.Dwa zeby zrobiła od razu,
dwa mają być do zrobienia jak najszybciej ,dwa za ok trzy miesiące
dwa za pół roku.Gdy dowiedziała się że był niedawno zakładany aparat ,dentystka stwierdziła że dziwne że tak zęby się psują.Po wizycie u innej
p.stomatolog okazało się że zęby są zdrowe .Teraz zastanawiam się czy i
tamte dwa trzeba było wiercić.
Uwaga na oszustów i naciągaczy!

Każdy maskę dziś nakłada
nie wiadomo kto jest kim
maskarada maskarada



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog

Mnie ciekawi co innego. Dlaczego dentysta/ortodonta nie wystawia faktury. Nie zaglądam do cudzej kieszeni ale skoro taksówkarze mają obowiązek posiadania kas fiskalnych przy dochodach średnio 20 zł za kurs, to może należałoby kontrolować dochód wielkości 200 zł za osobę. Należne podatki odprowadzane są nawet w Szkocji. Nie rozumiem uprzywilejowania fiskalnego niektórych zawodów. Jeśli w związku z wprowadzeniem kas fiskalnych podniosły by się ceny usług to mam na to lekarstwo - wolny rynek. Jak mawiają z pustego i salomon nie naleje. Poza tym zachęcam wszystkich do wyjazdu do szkocji, jeśli ktoś ma ochotę nie powinien się ograniczać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog

Chodziłem do Pani stomatolog na ul. Wyszyńskiego (jeszcze jako dzieciak). Po kilku latach okazało się, że polakowała mi zepsute zęby (płaciłem za leczenie i lakowanie). Nie zdziwiło mnie także, jak po pewnym czasie zobaczyłem przez okno zamkniętego gabinetu biegającego po nim psa rasy doberman... To już szczyt wszystkiego.

T A S M A N

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog

A ja dalej żałuję, że nie poszłam na stomatologię. Teraz pewnie miałabym swój gabinecik i ładny domek, ale głupia byłam. Nie mam swojego mieszkania, zarabiam 800 złotych miesięcznie, moze jeszcze warto spróbować? Tylko zanim skończę stomę, moje dzieci będa już chodzić do szkoły, a ja będę grubo po trzydziestce...
Nie dziwię się, że stomatolodzy tyle biora , bo studia ciężkie , ale niektórzy przesadzaja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog


A tak przy okazji, czy znacie dobrego i niedrogiego stomatologa, który leczy małe dzieci?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog

ania.k.: Doktor Petrosjan. Wejście do gabinetu jest za pierwszymi drzwiami do Telepunktu przy głównym rondzie.

Łomżyńscy Podrywacze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog

W normalnych krajach leczenie zębów jest pokrywane z indywidualnego ubezpieczenia. Moim zdaniem, jeżeli za wszystko trzeba płacić powinniśmy mieć możliwość odliczenia tego od podatków i dobrze by było, żeby wreszcie zagościły kasy fiskalne we wszystkich gabinetach lekarskich! Dlaczego sejm nie zajmie się tą sprawą tylko jest zgoda na zdzierani kasy z szarych obywateli? Odpowiedź jest prosta sporą część mandatów piastują nasi drodzy lekarze, przecież sami siebie nie będą opodatkowywać:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drogi stomatolog

Polecam doktora Petrosjana- dzięki doktorowi nie boję się juz stomatologów, ogromna wiedza, niesamowite zaangażowanie w swoją prace i to jest najważniejsze. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org