poniedziałek, 03 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czyste powietrze przez edukację - PETYCJA

Autor serwisu CzysteOgrzewanie.pl wystąpił z inicjatywą petycji w sprawie edukacji społeczeństwa w temacie sposobów czystego spalania węgla i drewna. Petycja dostępna pod adresem: http://zmienmy.to/petycja/chcemy-by-polacy-dowiedzieli-sie-jak-palic-w-piecach-bez-dymu/
Tłumacząc z polskiego na nasze, chodzi o jak najszersze rozpowszechnienie sposobu palenia ,,od góry\" w typowych, najczęściej spotykanych kotłach i piecach. Według niezależnych badań, dzięki temu możliwe jest ograniczenie ilości emitowanych pyłów aż o 50 do 80%. I to bez zmiany kotłów, bez zmiany paliwa. Wystarczy zmienić sam sposób palenia. Idea od lat jest nagłaśniana w internecie, ale to wciąż za mało. Potrzebne jest jak najszersze wsparcie.

Komu drogie czyste powietrze, zapraszam do podpisywania petycji.

róbmy swoje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czyste powietrze przez edukację - PETYCJA

więc jaki masz sposób?

DD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czyste powietrze przez edukację - PETYCJA

Wejdź na stronę http://czysteogrzewanie.pl/ i czytaj.
Praktyczne wskazówki będziesz miał tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego

róbmy swoje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czyste powietrze przez edukację - PETYCJA

spróbuję takiej metody,lecz myślę, że to nie funkcjonuje

DD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czyste powietrze przez edukację - PETYCJA

Pierwsze słyszę o tym, i nie wiem czy wierzyć. Bo niby nagłaśniane, ale nie spotkałam się z tym nigdzie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czyste powietrze przez edukację - PETYCJA

Nagłaśniane, ale jak dotąd niedostatecznie. Przede wszystkim na listach dyskusyjnych związanych z ogrzewaniem i budowaniem. Wystarczy wpisać w google hasło: palenie od góry.
@ Daras1, gdyby nie funkcjonowało to skąd by się wziął podlinkowany przeze mnie temat na forum muratora na ponad 900 stron, gdzie ludzie wymieniają się doświadczeniami? Oczywiście, nie każdemu od razu wychodzi, ale warto spróbować. Nie tylko dla czystszego spalania ale też dla dobra własnego portfela.
P.S. dla uściślenia, ta metoda dotyczy tradycyjnych kotłów i pieców, gdzie spaliny i dym wylatują z komory spalania górą. Kotły górnego spalania.

róbmy swoje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czyste powietrze przez edukację - PETYCJA

pisz sobie w gogle wysypiska ghana

i zobaczta se czy juz mamy swiat zasrany czy jeszcza da sie go utrzymac,


hahaha, czlowiek musi zdchnac od wlasnej glupoty,

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org