poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Model kolejki PIKO

Witam czy nie wiecie może czy w Łomży jest możliwość kupienia kolejki elektrycznej PIKO wiem że w internecie jest tego dużo ale przed zakupem chciał bym ją zobaczyć.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Model kolejki PIKO

witam. mam do sprzedania dwa elektrowozy i kilka wagonów oraz trochę akcesoriów łącznie z torowiskiem już zamontowanym na twardej płycie.jeżeli Cię to interesuje to mogę przesłać zdjęcia lub zapraszam do obejrzenia tych cacek na żywo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Model kolejki PIKO

W Łomży raczej nie kupisz. Będąc dzieckiem miałem taką kolejkę w skali H0 (1:87) z domkami, semaforami, zwrotnicami itd. Niestety - pozostały tylko wspomnienia. W realu robi wrażenie - zapewniam. Polecam skalę H0. To największe modele i chyba największy wybór dostępnych akcesoriów.
A z ciekawości zapytam: budujesz makietę czy tylko do zabawy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Model kolejki PIKO

Musisz wybrać się albo do Białego - chyba w CH Park przy dworcach sklep Świat Kolejek, albo Wawa - wyszukasz w necie. Obecne zestawy startowe są sprzedawane ze sterowaniem cyfrowym, może na jakiejś wyprzedaży lub w komisie kupisz jeszcze ze sterowaniem analogowym - czyli sterowane napięciem stałym, zmienianym w zakresie 0-12V. Większość, jeśli nie wszystkie popularne zestawy startowe (PIKO) są sprzedawane w wersji \"hobby\" - w uproszczonym malowaniu i detalach taboru. Zaletą jest ich \"lokalizowanie\" do krajowych barw przewoźników - czyli np. PKP. Polecam to hobby, jest to również doskonały prezent - jeśli trafi na podatny grunt. W takim przypadku możesz jednak zostać \"przeklęty\" - bo wiem z własnego doświadczenia, że jest to studnia bez dna....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Model kolejki PIKO

Polecam również H0, bo jest to relaksujące i wciągające hobby. Niestety minusem są nakłady finansowe :( Pochłania to naprawdę kawał budżetu, a z drugiej strony daje niezłą satysfakcję i radość. Jeśli chodzi o sklepy to zamawiam z tego sklepu http://flytoy.pl/pol_m_PIKO-401.html bo jest chyba najtańszy (pomijając rynek wtórny), przez telefon udzielają rzetelnych odpowiedzi, znają się na rzeczy. Produkt jest zawsze zgodny z oryginałem i nigdy nie byłem rozczarowany że coś inaczej wygląda na fotce niż po rozpakowaniu pudełka. No i polecam firmę piko, bo co roku na jesień wprowadzają nowe, kolekcjonerskie modele. To mój najnowszy nabytek http://flytoy.pl/product-pol-2314-PIKO-59984-Elektrowoz-Vectron-ep-VI-PKP-Cargo.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Model kolejki PIKO

Kolejna ku.rwa trollujaca a tym forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org