niedziela, 02 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Termin opłacenia mandatu

Witam mam pytanie. Jeżeli został na mnie nałożony mandat i mam 7 dni na opłacenie jego to czas ten liczy się od dnia wystawienia czy czas liczy sie od następnego czyli np. mandat wystawiony 30.09 to datę spłaty liczy się od 01.10 do 08.10 czy od 30.09 do 07.10.?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

A co to za różnica ? Jak spłacisz dzień, dwa czy miesiąc później to nie będzie to większym problemem. Wiadomo, że nie każdy od ręki ma tą 100 czy ile tam dostałeś, grunt to spłacić. Pzdr :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

300 mam wlasnie i nie mam całej kwoty uzbieranej dlatego tak orientuje się :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

Termin 7 dni jest terminem ustawowym ale jak zaplacisz i za miesiac to nic zlego sie nie stanie:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

o to świetnie :) dzięki wielkie za info :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

abyś opłacił w ciągu miesiąca , to nic nie będzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

nawet jak zaplacisz za 6 miesiecy to tez sie nic nie stanie ,a nawet jak bedziesz wpalacal co miesiac po 100zl to tez bedzie dobrze,chyba pierwszy twoj kwit bo panikujesz,spokojna glowa,kiedy bedziesz mial to zaplacisz co by ci nie mowili.

..................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

7 dni

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

14dni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

wogle go nie oplacaj nic ci nie zrobia .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

...jak nie pracujesz oficjalnie, nie masz innego żródła dochodu bo jesteś np. na utrzymaniu rodziców i nie posiadasz nieruchomości albo np. samochodu to proponuję nie płacić mandatu bo i tak ewentualna egzekucja będzie nieskuteczna, chyba, że mandatów będzie więcej wówczas mogą być zamienione na areszt.

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

ustawodawczo : 7dni ,
a jak zaczniesz wpłacać ( i po tym terminie) w ratach, po " kilka" złotych" na m-c, tzn wykażesz tzw dobrą wolę - nikt Cię nie będzie ( zwyczajowo ) dodatkowo karał , np w % ,

mandat - np za brak biletu : przewoźnik ma rok na wyegzekwowanie od nas należności za mandat. Po tym czasie następuje przedawnienie. Ale uważaj – jeśli w ciągu tego roku skieruje sprawę do sądu, bieg przedawnienia ulega zawieszeniu na czas procesu. A ten może trwać nawet kilka lat. - wtedy windykacja i + % .

... kredytowy mandat karny wystawiony przez policję np. za przekroczenie prędkości, o ile podpiszesz własnoręcznie jego przyjęcie, staje się w tym momencie prawomocny. Ale jeśli nie zapłacisz wymierzonej w nim grzywny, urzędnicy wojewody i komornik, będą mieli trzy lata na jej ściągnięcie.

Przedawnienie rachunków bieżących – jak należność za telefon, prąd czy Internet – następuje po trzech latach,
...........................

I PAMIĘTAJ, teraz jak nie masz innego żródła dochodu bo jesteś np. na utrzymaniu rodziców i nie posiadasz nieruchomości albo np. samochodu ,
to firmy windykacyjne ( którym to większość wierzycieli sprzedaje długi ),
mają prawo dochodzić długu + duże % nawet i po latach, JAK UPRZEDNIO NADAŁY BIEG SPRAWIE W USTAWOWYM TERMINIE , tz po prostu, jak sprawę skierowały do sądu i nie jest wytłumaczeniem, że Ty nie podpisywałeś wezwań na sprawę, unikałeś ect.. itp itd...

Kiedyś będziesz legalnie pracował i miał dochód, kiedyś też w końcu będziesz miał jakiś majątek/nieruchomości z których można będzie dokonać egzekucji prawnej - a oni nie przepuszczą .

Pozostaje mieć tylko płonną nadzieję, że dłużnik odpuści i zapomni o terminach.

... a gdyby co, to płać grzywnę czy mandat w wysokości na jaką Cię stać - to często blokuje postępowanie sądowe , płacisz - kary nie unikasz ale w miarę możliwości " bawisz" się z dłużnikiem i rozkładasz dług w czasie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

Nie plącz kary w postaci grzywny z długiem cywilnym, bo to są bardzo różne zobowiązanie jeśli chodzi o postępowanie egzekucyjne, terminy.... Firmy windykacyjne nie mają nic do mandatu karnego, a kara za nieposiadanie biletu nie jest mandatem w rozumieniu grzywny.

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

wyżej ująłem temat w tzw " skrócie myślowym " co do obowiązku zapłaty np mandatów i grzywien sądowych , to tak w rozwinięciu tematu

i zgodzę się że " bo to są bardzo różne zobowiązanie jeśli chodzi o postępowanie egzekucyjne, terminy.. "

napisałem też : " Pozostaje mieć tylko płonną nadzieję, że dłużnik odpuści i zapomni o terminach. "


... a czy dług wyegzekuje od Ciebie windykator czy komornik ?
w terminie ustawowym ,

jaka to dla Ciebie różnica? i tak zapłacisz z %

dług jak by go nie zwał , pozostaje długiem , a to do w/w postu " Re: Termin opłacenia mandatu
Autor: rozowe okulary (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 08-10-13 15:53

wogle go nie oplacaj nic ci nie zrobia .

.........................

poczekaj, zobaczysz ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

Od mandatu karnego nie rosną odsetki i po określonym terminie przestaje ciążyć na ukaranym. Jeśli ukarany nie ma środków na zapłatę grzywny to wyjścia są takie: przedawni się bezpowrotnie albo zostanie zamieniony przez sąd na areszt zamienny co staje się w praktyce dość rzadko.
Na miejscu kogoś, kto nie pracuje i nie ma majątku, ruchomości i nie będzie ich miał w najbliższym okresie przewidzianym na ściągnięcie grzywny, nie płaciłbym za mandat. Rodzina, która łoży na utrzymanie ukaranego nie ma obowiązku, a nawet nie wolno nikomu (wykroczenie) płacić grzywny za kogoś.

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

facet co ty telewizji nie oglądasz, nie widziałeś jak za niecałe 20 ponad dozwoloną prędkość klienta gazem traktowali, i kajdany zakładali. Chłopie to wykroczenie było za jakie 200zł. to co oni z tobą za 300 mogą teraz zrobić jak nie zapłacisz!!
CHŁOPIE TY SIĘ RATUJ!!!
POZDRO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu


- paplik, hahahaha... nie płać , czekaj te trzy lata i ukrywaj się w lesie , może za walkę z fiskusem dostaniesz medal?

przysłowiowy % czy koszta egzekucji, na jedno wychodzi i tak płacisz więcej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

dzięki za ciekawy temat....mi też się przydały porady tu opisane. Zaplaciłam pierwsza ratę :-) ....z drugą poczekam :D:D:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termin opłacenia mandatu

O rozłożenie grzywny na raty trzeba zwrócić się pisemnie do wojewody.

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org