poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Sam już nie wiem czy mamy święto czy nie mamy,3 maja a kilka sklepów otwartych,powinni karać takich łakomych na kase,święto to święto!!!

aa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

może wrzucić listę sklepów dzisiaj otwartych?ale czy to coś da,właściciele wstydu nie mają......

aa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

A Tobie o co chodzi? Skoro są chętni kupować, to dlaczego właściciele nie mają otwierać swoich sklepów?

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

... tak samo jak ludzka zawiść i głupota ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Panie Adamie a czy to tak bardzo pana boli? Zgodnie z polskim prawem sklepy mogą być otwarte w święta pod jednym małym warunkiem- tutaj odsyłam do wujka G żeby sobie ten warunek znaleźć. Nie każdy miał czas żeby sobie zrobić zakupy- bo niestety w tym kraju są takie zawody, w których pracuje się 24h przez 365 dni- rozkaz nie gazeta- służba nie drużba.
A tak btw to jest to kolejne kilka dni wolnego- dla większości polaków a nie jakieś święto. 90% procent społeczeństwa nawet nie potrafi podać daty podpisania konstytucji już nie mówię o tym żeby wymienić jej pomysłodawców czy "ojców-założycieli".


Ja się osobiście ciesze, że mam mozliowść zrobienie sobie zakupów w takim piękny, pochmurny, deszczowy majowy dzionek.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

skoro yanek dla ciebie taka wygoda to trzeba polikwidować wszystkie dni świąteczne i chodzić na zakupy wydawać kase

aa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Żyjemy w demokratycznym a nie wyznaniowo-rydzykowym kraju, więc o co chodzi ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Ktoś chce chodzić na zakupy i wydawać kasę to jest jego prywatna sprawa- a co więcej ma do tego pełne prawo :D

Dla mnie świąt mogło by nie być... Nie odczuwam ich obecności...

Jak napisał ącki- "Żyjemy w demokratycznym a nie wyznaniowo-rydzykowym kraju, więc o co chodzi ?"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

pandemonium a tak a propos :
co Ty będziesz dziś robił ? w jaki sposób spędzisz ten świąteczny dzień ? jak świętował ? jak uczcisz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów ?

... kościółek i co dalej?

PS:
jak święto to święto, pozamykać szpitale,stacje paliwowe, dać wolne wszystkim służbom publicznym, zamknąć lokale gastronomiczne ect...
- różaniec do ręki i cały dzień klepmy zdrowaśki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

A może te sklepiki muszą być otwarte żeby nie upaść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC


mala butelka wody zrodlanej w KFC 4,20 zł

Choćbym ciemną doliną kroczył zła się nie ulęknę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Nie sądź a nie będziesz sądzony...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Yanek jak ci to odpowiada to otwieraj sklep i stój w święto w sklepie:)

aa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

gdybym miał sklep napewno bym dziś nie otworzył tylko leżał do góry.....

aa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Z wystawionym na baczność peryskopem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC


skąd się tacy ludzie biorą naprawdę nie wiem,
wszystko im przeszkadza, wszystko źle, narzekają i krytykują coś co ich nie dotyczy, wszystko ich boli i drażni ..................................
sami nic nie robią (oprócz narzekania) uzurpują sobie prawo krytykowania wszystkich i wszystkiego, uważają, że znają jedyną, słuszną i właściwą drogę,

a to po prostu nieszczęśliwi i zgorzkniali ludzie są :-), tacy się urodzili i tacy umrą, pewnie nawet sami siebie nie "lubieją"

pozdrowienia dla normalnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

pandemonium Tobie naprawdę nikt nie każe otwierać sklepu, leż do góry... Skoro ktoś sklep otworzył, widocznie miał na to ochotę i to jego prywatna sprawa, czy zamiast leżeć bezczynnie woli pracować.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Jeżeli mam w tym interes i mi to nie przeszkadza / lub odwrotnie/ mogę pracować 24h /na dobę !!! oki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

idiota

aa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

dupek.... !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Ok, wygodnie jest dla klientów jak któryś sklep jest otwarty w święto... Najcześciej otwierają tzw "prywaciarze", mam tylko nadzieję że płaci swojemu pracownikowi tak jak powinno być płacone w święto a nie wyzyskuje bo owy pracownik moze też chciałby mieć wolne co nie jest przez właściciela uwzględniane najprawdopodobniej.... Albo niech w święta właściciel sam staje za ladę :) Przyjemne z pożytecznym :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

ha haha kolejna fantyczka która che tu wprowadzic lokalne prawo szriatu. Co cie obchodzi czy sklepy czynne czy nie. A ja mam w nosie to święto bo, go nie uznaje i własnie dzisiaj chce sobie zrobić zakupy.

JKK Picic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

do tego zmierzam,że jeśli sklepy będą otwierane w święta to w przyszłości my pracownicy będziemy musieli też pracować w takie dni bo prywaciarze się do tego przyzwyczają i do tego praca od poniedziałku do niedzieli bez dnia wolnego,już niektórzy tak pracują,nie pozwólmy żeby do tego doszło,są prawa i obowiązki pracownika jak i pracodawcy,kodeks którego trzeba przestrzegać i nie łamać jak to często się zdarza i ci którzy są za tym żeby sklepy w święta były otwarte niech sami tak pracują i ciekawe czy będzie im to na ręke:)

aa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

O co chodzi !!! Jest otwarty , stoi właściciel - komu nie pasuje nie musi nic !!!! kupować , zachodzić , komentować .....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Święto to Święto!!!niech wprowadzą dodatkowo wolne dni od pracy:))))the end......

aa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Minori to idż i rób zakupy - kto ci broni ?? :D
My tu dyskutujemy o poszanowaniu pracownika a nie o twojej łasce czy niełasce robienia zakupów w tym czy innym sklepie :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Taki Sw. jesteś !!!!pande..... coś tam ! to w kościele byłęś Przecież o to w ty m wszystkim chodzi !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

a i jeszcze jedno,panie i panowie prywaciarze,pamiętajcie o tym że nie kasa w życiu jest najważniejsza,z życia trzeba korzystać a nie całe życie stać za ladą

aa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

małe sklepiki dziś otwarte obsługiwane są przez ich właścicieli, więc to ich sprawa,że dziś pracują; zazdrośnicy do kościółka na zdrowaśki, proboszcz pochwali

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

akurat nie chodzę do kościółka:))))

aa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

O, i o to chodzi, bardzo dobrze ze właściciele stoja, i tak powinno byc :)

I nikt im nie zazdrości - bo nie ma czego :)

Ja na szczęście mam wolne :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

A ci co dziś otworzyli to i tak nie wiele się dorobią - bo wszyscy wczoraj poobkupywali się w Tesco, Kauflandzie itp. Ale niech stoją - jak zabraknie mi np. papieru toaletowego ( bo po nic innego nie zamierzałabym dziś wychodzić do sklepu ) to wpadnę kupić. Ale watpię bo mam jeszcze kilka rolek ;) Także miłej pracy życzę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC


Kama jest taka prosta zasada, żeby się wypowiadać na jakiś temat trzeba cokolwiek na ten temat wiedzieć,

biedronki, stokrotki i wszystkie inne sieciówki są zamknięte bo tak wynika z przepisów prawa obowiązującego w tym kraju, może Ci się to w głowie nie mieści ale wbrew pozorom takie małe sklepiki osiedlowe w których sprzedają ich właściciele cieszą się w takie dni jak dzisiaj dużym powodzeniem,

to, że Ty nie korzystasz nie znaczy, że odnosi się to do reszty mieszkańców tego miasta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC


a jak byś nie zrozumiała, to jest zakaz w takie dni jak dzisiaj stawiania za ladą pracowników i dlatego stoją tam właściciele, więc Twoje dyskusje o poszanowaniu pracownika przez pracodawcę są tak trochę nie trafione.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

To fajnie ze w prosty sposób to wyjaśniłeś tomek24042004 :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

No, chyba aż się przejadę i sprawdzę czy w sklepikach dzisiaj stoją tylko właściciele :D I w tych samoobsługowych też?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC


jest coś takiego jak prawo (ustawy i rozporządzenia),
idź i sprawdź !!!

a jak stwierdzisz nieprawidłowość donieś do inspekcji pracy :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

nie krzycz tomek24042004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

nie zapominajcie ,że to POlska ,system samowolka.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

karać to za komuny. Teraz my wolne. Masz sklep i chcesz otworzyć w święto to otwierasz. Może to nie otwierającego święto. Wszyscy macie za złe a w sklepie kolejki. Buractwo z Was wyłazi.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Byłem 1 maja w monopolowym, kolejki jak za komuny. Samochodami cały czas ludzie podjeżdzali. Pewnie w taki dzień zrobił obrót jak co najmniej trzy zwykłe dni. Właściciel pewnie jest zadowolony, odpocznie se w inny dzień.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

co za głupi temat i głup[ie argumenty bo po pierwsze żadne święto nie moze byc przyczyną zamykania sklepów. Po drugie kto chce świętować to musi miec to prawem zagwarantowane. Natomiast kto nei chce świetowac bo niektórych świat nie uznaje bo am do tego takie prawo moze pracować. I tak jezeli sklep jest czynny to winien sprzedaż prowazić sam osobiście jego własciciel natomiast w innym przypadku moze czynić to pracownik za wyrażeniem pisemnej zgody i zapłatą o wiele wyższa jak za nadgodziny w dni wolne.

I o co tu kopie kruszyć - katotliby niech sobie wybija ,że będa swoimi świętami teroryzowac innych i spedzac jak owce do kościoła.

JKK Picic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Kama a gdzie masz jakiś samoobsługowy sklep czynny?

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Autor: tomek24042004 (---.lomza.vectranet.pl)
Data: 03-05-13 13:43


jest coś takiego jak prawo (ustawy i rozporządzenia),
idź i sprawdź !!!

a jak stwierdzisz nieprawidłowość donieś do inspekcji pracy :-)

HAHAHAHA niektórzy dziś w zakładach pracy zapierdzielają a Ty wyjeżdżasz z prawem pracy..... co to w ogóle jest...... to tylko nic nie znaczące zapisy a i tak są nagminnie łamane przez dorobkiewiczów....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

w świeta też ludzie muszą jeść

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

@ biess(pieczny) popieram, masz rację

@ 1400 jak dzień nie zjedzą to nie umrą :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PAZERNOŚĆ NIE MA GRANIC

Każdy może pracować i każdy może świętować, to że sklepy są otwarte nie przeszkadza w obchodzeniu świąt. Jeżeli ktoś uważa, że nie powinno się robić zakupów w święta to przecież nie musi wchodzić do otwartego sklepu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org