czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ORZECZENIE

Witam . Czy ktoś może się orientować do czego pracodawcy jego dane osobowe wraz z numerem PESEL w orzeczeniu przy rozmowie kwalifikacyjnej ? Stykałem się z ludzmi którzy informowali ze na rozmowie pracodawca wymaga kopii orzeczenia w ktorym jest pesel . Czy pracodawca jak nie zatrudni pracownika a ma jego dokumenty może je jakoś wykorzystać ? Np na dofinansowanie , dostosowanie stanowiska, gdy ta osoba nie jest nawet zatrudniona . Proszę o poważne wypowiedzi .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ORZECZENIE

przeważnie tak jest jak ktoś chce w hu..a przywalić i kase na boku zrobić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ORZECZENIE

Przy rozmowie kwalifikacyjnej nie musisz podawać takich danych, dziwne to jest . Jak sama nazwa wskazuje, jest to rozmowa wstępna i poważnego pracodawcę nie powinny interesować takie rzeczy.
Nawet w CV nie piszesz nr. PESEL.

Ktoś po prostu organizuje bazę danych do dalszego przetwarzania. To jest NIELEGALNE, jak nie podpiszesz, że zgadzasz się na to.

PS: na dole zawsze powinno być, że wyrażasz zgodę TYLKO do konkretnych celów, np rekrutacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ORZECZENIE

W Cv - to rozumiem ,ze trzeba podać ze się wyraża zgodę i tam nie pisze się PESEL . Jednak mnie na rozmowie kwalifikacyjnej pracodawca poprosił właśnie o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (kopię) gdzie był tam numer PESEL właśnie i stad moje obawy i zapytanie czy może to wykorzystać .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ORZECZENIE

Ponawiam temat, wie ktoś ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ORZECZENIE

Czy Ty, nie umiesz czytać ze zrozumieniem tekstu ?

Czego chcesz więcej ? Wyrażnie :
Ktoś po prostu organizuje bazę danych do dalszego przetwarzania. To jest NIELEGALNE, jak nie podpiszesz, że zgadzasz się na to.

Nie wiem czy na " kopii orzeczenia w ktorym jest pesel " są takie dane. Pracodawcy , to nie potrzebne, chyba, że masz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i w związku z TYM , będziesz zatrudniony , pożniej to będzie potrzebne do akt pracownika. (Wytłumaczy CI to księgowy. )
Jakby coś nie tak, to pracodawca NIE może tego wykorzystać.

' pracodawca jak nie zatrudni pracownika a ma jego dokumenty może je jakoś wykorzystać ? Np na dofinansowanie , dostosowanie stanowiska, gdy ta osoba nie jest nawet zatrudniona . " NIE ! NIE !

Jak korzysta z jakiegoś programu ( dofinansowania ) , dokumenty podlegają weryfikacji ( czytaj : kontroli ) , pracodawca nie składa papierów imiennie na Ciebie, ( liczy się sztuka ) , póżniej ma obowiązek zatrudnić osoby z odpowiednią grupą, wtedy TAK , potrzebny PESEL i nawet nr buta !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ORZECZENIE

Wszystko w porządku jemu chodziło o orzeczenie pesel może być też potrzebny bo osoby niepełnosprawne mają inne warunki tu pewnie chodzi o to czy będziesz podlegała pod ulgi jakie zakład dostaje na zatrudnienie takich osób,a może jeszcze chodzi o oddział pracy chonionej.? TO NIE W bONIE PRZYPADKIEM BYŁAŚ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ORZECZENIE

fanka , nie p .... l,

imiennie nie składa się NIGDZIE dokumentów we wstępnej fazie projektu, jak przedsiębiorca ma już taki program przyznany, to wtedy rekrutuje kandydatów.

A " jak nie zatrudni pracownika a ma jego dokumenty może je jakoś wykorzystać ? Np na dofinansowanie , dostosowanie stanowiska, gdy ta osoba nie jest nawet zatrudniona ." NIE ! NIE ! NIE ! NIE ! NIE!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ORZECZENIE

zezowate szczęscie ja Ciebie rozumiem ale nie wiem po co sie tak bardzo unosisz tylko do konca nie zrozumialeś - mi dokładnie chodziło raczej o to - po co pracodawca bierze poza cv w ktorym są dane osobowe, doswiadczenie wykształcenie itd oraz wpis ze ta osoba jest niepełnosprawna to po jaką olere mu dodatkowo orzeczenie o stopniu niepelnosprawnosci -tam wlasnie znajduje się te pesel - ja się z tym u innych pracodawcow nie stykalem by prosili mnie o skanowane orzeczenie dlatego pytam , bo są tacy cwani pracodawczyki z tego co slyszalem to tacy co nie zatrudniają a tak jak mowisz- biorą na dofinansowania i dostosowanie stanowisk pracy a podpis czasem latwo mozna podrobić

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org