sobota, 08 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ktos kupował w BON PRIX?

kupowalas w bon prix? jesli towar mi sienie spodoba i odesle go to zwroca mi 100% kasy. wacham sie nad sporym zamowieniem kasa nie mala i chce byc pewna. nie zawsze sie wszystko zgadza ze zdjeciem jakie pokazuja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

zapewne będziesz musiała odesłać na własny koszt towar który Ci się nie spodobał,
http://www.bonprix.pl/bp/500,warunki_zakupow.htm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

Zgadza się, masakra!!
kamasa, b.dawno temu miałam wątpliwą przyjemność dokonać zakupu za pomocą Bon prix, jakość marna, mocno odbiegająca od zdjęć zamieszczonych.
Nie zwracałam towaru, więc nie wiem jak się to ma ze zwrotem kosztów.
Być może coś się przez lata zmieniło, ale nie zaopiniuje pozytywnie.






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

Marny towar za dużą kase MASAKRA

m.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

ja raz zamówiłam strój kąpielowy, strój taki sam jak na fotce, fajny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

Towar taki sobie lub jak się trafi dobry, a poza tym zamówienia dość często nie są realizowane w całości, nawet jeśli są zamawiane przez internet, gdzie powinna być pełna gospodarka materiałowa.
Są realizowane w ciągu dwóch tygodni, a jeśli nie mają towarów w magazynie potrafią dosłać towar nawet po 6-8 tygodniach (nie płacisz za przesyłkę), co jest z lekka denerwujące, bo nie składam zamówienia, żeby po nie chodzić na pocztę po 3 razy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?


zwrot zakupionego towaru -
gdy umowę zawarto poza lokalem przedsiębiorstwa,

czyli poza sklepem sprzedawcy, np. w domu konsumenta lub na odległość, np. gdy zamówiono towar przez telefon lub Internet – ZWROT TOWARU JEST DOPUSZCZALNY POD PEWNYMI SZCZEGÓLNYMI WARUNKAMI. W związku z tym, że w wymienionych wyżej przypadkach kupujący ma ograniczony wybór towaru i dochodzi do zakupu z inicjatywy sprzedawcy oraz że nie jest możliwe bezpośrednie obejrzenie towaru ustawodawca wprowadził szczególną ochronę konsumenta i zezwolił na zwrot towaru i rozwiązanie umowy sprzedaży.
Warunki zwrotu towaru i odstąpienia od umowy kupna sprzedaży zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa i na odległość uregulowane zostały w ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów i odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U., Nr 22,poz. 271 ze zm.).
Jeśli zatem zakupiliśmy towar od akwizytora, który zgłosił się do naszego mieszkania, lub na pokazie zorganizowanym poza sklepem, lub dokonaliśmy zakupu przez Internet możemy towar zwrócić bez podania przyczyny w terminie 10 od dnia zawarcia umowy lub otrzymania towaru jeśli pisemnie w terminie 10 dni poinformujemy o tym sprzedawcę. Istotne jest aby rezygnacji z towaru dokonać na piśmie, nie wystarczające jest np. oświadczenie ustne złożone np. przez telefon.

Po drugie: wreszcie żądanie zwrotu ceny towaru i odstąpienie od umowy jest możliwe w sytuacji gdy zakupiony towar okaże się wadliwy- niezgodny z umową.
Warunki rozwiązania umowy sprzedaży w takim przypadku regulują przepisy ustawy z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianie kodeksu cywilnego ( Dz.U. Nr 141, poz. 1176 ze zm.). Zgodnie z przywołanymi wyżej przepisami kupujący ma prawo odstąpić od umowy jeżeli naprawa lub wymiana towaru są niemożliwe lub zbyt kosztowne, gdy sprzedawca nie zdołał naprawić lub wymienić rzeczy w odpowiednim czasie lub gdy kolejna naprawa lub wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, a wada towaru ma charakter istotny.


Koszt zwrotu towaru ( przesyłki) ponosi kupujący .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

zrobiłam kiedyś zakupy ze strony internetowej. tak jak ktoś napisał, towar taki sobie, nie wysyłają wszystkiego co się zamówiło i nawet Cię o tym nie informują. na przesyłkę czekasz nie wiadomo jak długo. rozmiar ubrań nijak ma się do rzeczywistości - za duże. tak więc nie polecam chyba, że masz czas do stracenia i dużo cierpliwości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

oddadza 30% wiecej niz dalas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

Ja kupowałam towar zupenie inny niz w opisie rozmiary cztery razy takie jak podane ale nie odsylalam bo przesyłka by mnie drozej wyniosła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

Ale teraz jest jeden plus.
Pod każdym artykułem są recenzje.
I ludzie piszą w nich jak im coś nie pasuje, czy rozmiarówka jest zawyżona, czy nie zgadza się z opisem etc...Czytaj recenzje przed zamowieniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

Któraś z miłych Pań korzystała z tej strony http://www.halens.pl . Proszę o opinie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

W ubiegłym roku zamawiałam sukienkę.Wszystko zgodne z opisem ...może trochę rozmiarówka zawyżona.Ogólnie byłam zadowolona z zakupu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

chodzi o zakupy w hallens

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

Kasę oddają jesli towar jest nieuszkodzony i wyślesz go w oryginalnym opakowaniu.Na zwrocie musisz podać nr.konta bankowego i pieniądze przeleją .Dla mnie zwrocili 100% wartości towaru.Tylko jest taka sprawa.Przy zamowieniu jest naliczana spora oplata i nie wiadomo za co!!I to mnie zniechecilo z zakupow w bon prix,a do tego dlugo się czeka na towar!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

Salwadore tak chodzi mi o zakupy . Jeszce z tej strony nie korzystałem .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?

Co do Halens, to sprawa ma się podobnie jak w Bonprix. Niemiecka numeracja jest zawyżona, trzeba pamiętać by zamawiać zawsze towar o numer mniejszy niż w rzeczywistości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ktos kupował w BON PRIX?


kupował w BON PRIX?






Autor: szybkiromek1985 (---.elomza.pl)
Data: 11-02-12 19:50

Ja kupowałam towar zupenie inny niz w opisie rozmiary cztery razy takie jak podane ale nie odsylalam bo przesyłka by mnie


Romuś, prezerwatywy przez internet kupujesz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org