poniedziałek, 03 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Witam wszystkich.
Chciałbym dowiedzieć się od Was Łomżyniaków,czy też ludzi mieszkających z okolic Łomży jaka firma według was by mogła powstać na terenie Łomży?
Chodzi mi o to jakie jest zapotrzebowanie w naszym mieście,czego jest mało i mogło by być więcej,czy też wogóle tego nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Myślę, że tu już nie ma czego zakładać, wszystko jest - jeżeli chodzi o handel i usługi.
Gorzej z przemysłem:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

nie jestem do konca pewien ale w lomzy jest tylko jedna pralnia chemiczna obok starego dworca

jaśko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

No właśnie co przyjdzie mi do głowy to wszystko jest,i nie mało tego....
A na przemysł nie ma co ukrywać trzeba porządny kapitał.
A może ktoś będzie miał jakiś fajny pomysł że jakby posiadał większą ilość gotówki jaką sam by założył firme w Łomży:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Piekarnia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Ta pralnia to by nie był głupi pomysł w sumie,często tam widać że sporo roboty tam mają.........
A co do piekarni to według mnie troche tego w Łomży jest,a poza tym nie opłaca się piekarni robić w Łomży,za duże opłaty za dzierżawe czy też kupno budynku itp...
Moim zdaniem jeśli piekarnia to okolice Łomży,i wtedy pieczywo dowozić do miasta jeśli trzeba

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Brakuje produkcji i usług z pakietu rynkowego o zasięgu międzynarodowym.

a poza tym w Łomży brak wszystkiego ponieważ nie ma popytu z powodu braku siły nabywczej. Brak kas w społeczeństwie które tej kasy nie ściąga tu ze świata poprzez sprzedaż exportową.


Dużo importujemy konsumując w nadmiarze wypracowaną już wartość dodaną na to co w przyszłości nie pomnoży już tej wartości dodanej z której nie robi się dźwigni gospodarczej która po trochu wydźwignęła by miasto.


Inwestujemy w sztukę, tradycje, konserwacje zabytków kultu i kultury, budowle sakralne, i inne rzeczy ważne inaczej a przede wszystkim ważne dla sentymentalnych pasibrzuchów nie tylko w sutannach.


Gospodarka (gospodarze) miasta jest trochę jak zacofany stary chłop który zamiast kupić nowe spodnie jest przewiązany tradycją do swoich starych gaci sentymentalnie inwestując w konserwacje bez opamiętania kultywując zacofanie

Podobnie kapłani kosztem przywiązania do tradycji i kultury która stworzyli zaszczuli postępowego Jezusa których przyszedł ich nawracać do starego ku nowemu a oni nie chcieli i go zabili żeby im nie przeszkadzał prowadzić religijnych interesów podobni do nich są kapłani z kurii i parafii w Łomży budujący wybujały sakro biznes konsumujący życie "ludzi"


O czym to świadczy




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?


Dziwne i cokolwiek INFANTYLNE to pytanie , tu na tym forum , gdzie 90 % tu piszących , to gimnazjaliści , albo bezrobotni " nie śmierdzący groszem " .
Odpowiem w podobnym stylu , aczkolwiek w temacie .
Przydałaby się jakaś fabryka zatrudniająca kilka tysięcy osób np produkcja samochodów , może jakaś huta stali czy rafineria ropy naftowej bo pomimo , że Łomża nad rzeką stoi , to raczej pełnomorskiej stoczni , tu nie wybudujemy . No , ale jak pisałeś , to raczej TAKIMI AKTYWAMI , Ty nie dysponujesz .

Piszesz : " że jakby posiadał większą ilość gotówki ", masz tu fajnego " pomysła " mojego :
Kup kilkanaście/kilkadziesiąt hektarów ziemi , zorganizuj PROFESJONALNE pole golfowe z prawdziwego zdarzenia z tzw 18 tką - pełnowymiarową , obok postaw jakiś kompleks hotelarsko-gastronomiczny i jak Ci zostaną jeszcze jakieś drobne w kieszeni , to wybuduj pas startowy/lądowisko dla małych prywatnych samolotów ( z hangarem ) .
Niekoniecznie będą z tego korzystać mieszkańcy tego grajdołka , ale bogatych ludzi ci u nas w RP nie brakuje , a i przylecą goście z zagranicy - kasiorka duża , łatwa , lekka i przyjemna oraz będzie ekologicznie .

No , chyba , że jesteś fanem motoryzacji to : TOR WYŚCIGOWY formuły I .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

pralnie są 2 albo trzy, w tym jedną kiedyś chcieli sprzedać co jest na południ, więc to też pewnie nie takie hop siup... O piekarni to nie wspomne, trzeba być debilem aby o tym wspomnieć.
Mój pomysł dnia to dinopark z dinozaurami pod Łomżą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?


Miejsce w którym można zainwestować na 2% dziennie:



Posłuchaj w poniedziałek lub piątek o 20-stej tego:

oto link:http://bit.ly/zwsF6Y a potem zarejestruj się tu:


http://adv.justbeenpaid.com/?r=kJ9LIgVzx0 i inwestuj.

Oto link z objaśnieniami do rejestracji:
http://partnerski.net/jss/krok-po-kroku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Moim zdaniem w Łomży mogła by powstać jakaś fabryka odzieży. Wiadomo że na początku na małą skalę, ale z perspektywami stałego rozwoju. Miasto ma tradycje z tym związane, więc i rąk do pracy by nie zabrakło. Kwestia stworzenia dobrej i rozpoznawalnej marki.
Wiadomo że na dzień dzisiejszy zakładając firmę w Łomży nie można liczyć jedynie na to że rynkiem zbytu będą sami Łomżyniacy, bo takie biznesy szybko bankrutują. Trzeba było by stworzyć coś zupełnie nowego, co znalazło by odbiorców na szeroką skalę, ogólnopolską, międzynarodową, lub chociaż ponadregionalną.
Dziwi mnie czemu Łomża nie potrafi przyciągnąć inwestorów, którzy by stworzyli jakiś większy zakład przemysłowy. Nie wiem co jest ku temu przeszkodą. Czy chodzi o słabe połączenia drogowe ze światem, a może o drogie nieruchomości i odpowiednio duże podatki? Przecież w Łomży jest masa ludzi wykształconych, chcących pracować. Może więc specjalna strefa ekonomiczna przyciągnie jakieś większe inwestycje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?


Ludzie , czy Wy nie umiecie tego pojąć , że skazano nas odgórnie ( nie tylko za rządów PO czy PiSu , ale i wcześniej za tzw komuny ) , na wegetację ?
zrobiono z nas tzw strefę " Zielonych płuc Europy " .

Co tu , KURW.A , mamy do pokazania ?
GDZIE tu przyjedzie turysta ?
Co możemy zaoferować , na tych zaściankowych , pełnych uprzedzeń wsiach ?
Smród , bród i ubóstwo - ludzi siedzących w gumiakach , na wiejskiej drodze , przed swoimi chałupami ?

Niby zielone płuca Polski , a tu tylko GNOJOWICĄ jedzie .

Gdzie sami chcielibyście pojechać na urlop ?
Co możemy zaoferować turyście ?
Te lasy ? znudzą się po dwóch dniach .
To nie Mazury , gdzie mamy lasy i jeziora . Nie mówmy o " górach " ., czy morzu !
Dolina Narwi ? a gdzie infrastruktura , gdzie baza hotelarsko/noclegowa , gdzie sprzęt wodny i całe zaplecze ?
Jakie my mamy zabytki i obiekty do zwiedzania ?
Co możemy zaoferować z gastronomii , jak w ciągu całego roku kalendarzowego , lokale świecą pustkami i w związku z tym , właścicielom tych lokali nie opłaca się trzymać odpowiedniego standatu , bo psują się surowce , a i nie można trzymać w gotowości sztabu ludzi z obsługi .
CO MOŻEMY ZAOFEROWAĆ ? NIC !
Kościoły i Biedronki oraz szmateksy i kebabownie , to turysta ma u siebie .
O jakich strefach my tu mówimy ?
KTO myślący i rozsądny , tu zainwestuje ?



PS:
Pomimo wszystko , mam nadzieję , że to miasto będzie się rozwijać i kiedyś odbijemy się od dna małomiasteczkowej mentalności .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

W odniesieniu jak wyżej cytat poniżej

Autor: zezowate szczęscie (---.adsl.szeptel.net.pl)
Data: 06-05-12 21:46


"Ludzie , czy Wy nie umiecie tego pojąć , ..."


_____________________________________________________


taa...

To prawda

Bezpowrotnie traci kasę społeczeństwo i lokalni przedsiębiorcy którzy z Jego kasy żyją (?) prawie nie żyją - jeszcze żyją.


Tu przydał bu się na dobry początek rozsądny kontrakt społeczny władz i mieszkańców a nie rozdrabnianie i trwonienie kasy na byle co (...) i wieczne "szukanie" zewnętrznego inwestora które ...

... przypomina tu człowieka szukającego bez końca szczęścia po świecie zamiast na miejscu to szczęście budować z rodziną krok po kroku.

Nasi włodarze samorządowi są jak gracze a nie gospodarze zamiast szczęście budować zachowują się jak ci co grają w LOTTO trwoniąc kasę od lat w złudzie że wygrają ( inwestora )

A nasi włodarze duchowi są jak narcyzi skupieni wokół siebie i na sobie ubogacając się w kosztownościach Bogu do niczego tak naprawdę nie potrzebnych ani tym bardziej ludziom wiernym wobec tego Boga których Kapłani oskubują na własny użytek kupcząc życiem Bożym na sposób Ludzki i Boski jak Jezusem na początku Naszej Ery

A w Łomży "FLIRT" władzy świeckiej i religijnej daje owoc taki jak zaszczucie życia Bożego - Bożego Ciała za jakie jest uważane społeczeństwo będące Kościołem Jezusa i od początku istnienia utożsamiane z Jezusem przez te władze sponiewieranym i pognanym z Krzyżem na Golgotę.


O czym to świadczy ...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

DFX, gimnazjum jeszcze? bo piszesz takie głupoty że głowa mała...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

w takim razie ty przedszkole bo po głowie chodzi ci jakiś park dinozaurów?
nie rozmawiam z ludźmi na minimalnym poziomie inteligencji i kultury więc bez odbioru.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

DFX, fabryka odzieży? a może prezerwatyw albo armat? a dlaczego by nie statków kosmicznych? twój poziom rozumowania jest doprawdy naiwny, zakładaj więc fabrykę odzieży, będziesz importował ją do Chin...
A Dinopark to zajebisty pomysł, gdzie taki park tematyczny nie powstanie to sukces, już widzę te szkolne wycieczki z całego regionu, rodziców ze swoimi pociechami, bo widzisz w Łomży mogą z powodzeniem rozwijać się handel i usługi, a o utopijnych fabrykach zapomnijmy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

miało być"będziesz eksportował ją do Chin" ooo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Widać jak małą masz wiedzę o gospodarce. Finansowe media zaczynają "trąbić" o tym że Polska może stać się potentatem w produkcji odzieży. Mit chińskiej taniej siły roboczej już powoli zanika, bo powstają związki zawodowe, ludzie zaczynają protestować przeciwko słabym zarobkom itd. W ostatnim czasie słyszałem o co najmniej kilku firmach z tej branży które powstały w Polsce, w tym także w naszym regionie. Tak że popisuj się dalej swoją wiedzą wyniesioną prosto z seriali i marnych programów telewizyjnych. Jeżeli chodzi o park dinozaurów to jakie masz podstawy ku temu żeby w okolicach Łomży coś takiego powstało? Tego typu parki powstają w miejscach gdzie dokonano ważnych znalezisk archeologicznych. Nie przypominam sobie żeby u nas coś odkryto, poza szkieletem mamuta który można zobaczyć w Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Jeszcze wracając do atrakcji turystycznych, to co niektórzy muszą w końcu zrozumieć że Łomża nie jest typowo turystycznym miastem. Wiadomo mamy piękne miasto, w niesamowitym otoczeniu, ale dzisiejszy turysta potrzebuje czegoś więcej niż tylko pięknych widoków, zabytków itd. Dzisiejszy turysta żeby zostawić pieniądze w danym miejscu musi mieć ku temu konkretny powód. Nie sądzę żeby do takiego parku dinozaurów przyjeżdżało dużo ludzi. Prawdziwe zagłębie znalezisk tego typu jest w woj. świętokrzyskim. Tam też jest Bałtów gdzie mamy park dinozaurów. Łomża miała by więc małe szanse żeby do takiego parku przyciągnąć jakieś większe rzesze turystów, no chyba że z najbliższej okolicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

DFX, jakie finansowe media? tv trwam i radio M? Ogarnij się, większość polskich marek odzieżowych zleca robotę w azji, nie tylko w Chinach, ale Wietnamie, Indiach itd Cały świat tak robi a ty wymyślasz jakieś pomysły pozbawione logiki. Podawaj przykłady dla potwierdzenia swoich kosmicznych tez...
Dla mnie podstawą jest zapotrzebowanie na rozrywkę w tym nudnym regionie i brak w okolicach takiego przybytku, zdaje się że najbliższy park tego typu jest gdzieś w okolicach Białegostoku i nie słyszałem aby tam odkryto jakieś skamieliny, to nie ma w tym biznesie znaczenia.
To mogło by przyciągać dziesiątki a może setki tysięcy ludzi rocznie, pod warunkiem że było by zrobione profesjonalnie. Poniżej mały artykuł:
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/403515,park-jurajski-w-krasnobrodzie-otwarty-foto,id,t.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

no to gratuluję jeżeli twoim źródłem wiedzy jest RM i TVT

http://vrota.pl/2011/11/produkcja-w-azji-przestaje-sie-oplacac-firmy-wracaja-z-chin-do-polski-forsal-pl/

http://forsal.pl/artykuly/561440,eksperci_polska_moze_zmienic_niekorzystny_bilans_handlowy_z_chinami.html

http://forsal.pl/artykuly/517130,buty_i_odziez_kolejny_polski_hit_eksportowy.html

a ty dalej żyj swoimi rozbujanymi marzeniami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Jest jeszcze kolejna sprawa, jaki koszt musiał by ponieść inwestor w przypadku takiego jura parku, załóżmy że 2h ziemi, do tego zagospodarować teren i makiety dinozaurów, jakieś budynki obsługi i infrastruktura to koszt rzędu kilku milionów - co najmniej. Jak myślisz po jakim czasie by się to zwróciło? Bo nie sądzę że odwiedzało by to setki tysięcy turystów jeżeli taki jura park jest praktycznie w każdym województwie, a tak jak mówisz w okolicach Białegostoku już pewnie istnieje. Odwiedzało by to maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy osób rocznie. Pomnożyć to przez cenę biletów kilka-kilkanaście zł to daje kilkaset tysięcy przychodu. Odjąć od tego koszty czyli podatki, koszty pracowników, amortyzacje przedsięwzięcia itd i zostają z tego grosze. Taka inwestycja pomimo poniesionych dużych kosztów finansowych, dała by zatrudnienie co najwyżej kilku osobom.

Biorąc pod uwagę na przykład jakąś fabrykę odzieży/szwalnię itd, która zatrudniała by co najmniej kilkadziesiąt osób, to daje dużo większe zyski dla samej ludności jak i dla miasta.
Nie neguję całkowicie jura parku, bo jestem za tego typu inicjatywami, ale trzeba też spojrzeć na niektóre rzeczy "chłodnym okiem". Jeżeli było by na coś takiego zapotrzebowanie pod Łomżą to na pewno ktoś by w to zainwestował. Nikt w to nie zainwestuje bo ludzie potrafią liczyć pieniądze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Handel w Łomży pada! Właśnie zamykają w centru 3 sklepy!

Wczoraj Smak spakował manatki a 2 następne wyprzedają towar!
Piekarnia to już całkiem dno!
A na rozrywkę to Łomżyniacy muszą mieć gdzie zarobić!



Miejsce w którym można zainwestować na 2% dziennie:



Posłuchaj w poniedziałek lub piątek o 20-stej tego:

oto link:http://bit.ly/zwsF6Y a potem zarejestruj się tu:


http://adv.justbeenpaid.com/?r=kJ9LIgVzx0 i inwestuj.

Oto link z objaśnieniami do rejestracji:
http://partnerski.net/jss/krok-po-kroku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

DFX, jaki ty jesteś mało rozgarnięty... polemika z tobą to jak gadanie do pustaka... Podajesz linki, tylko z nich na tą chwile nic nie wynika. Chłopie LPP która ma kilka hitowych marek, wspomniana w artykule z twojego linka, robi ubrania w swoich fabrykach w Chinach!!! oni robią ekspansje na inne rynki z tymi ubraniami, ale tego nie robią w POLSCE!!! jesteś tak naiwny że szok. Wiadomo, że nie wszystko będzie robione w azji ale puki co poważne, duże koncerny jeszcze przez dziesięciolecia będą w tamtym regionie produkować szmaty. Ale klu jest gdzie indziej, chodzi o twój pomysł... dlaczego fabryka ubrań w Łomży (jak to brzmi fabryka) i radzisz jeszcze tworzyć od podstaw( jak w ziemi obiecanej Wajdy, ty nie masz nic ja nie mam nic, zbudujmy fabrykę) Żyjemy w określonym miejscu i należy myśleć bardziej realistycznie. A w Polsce przybytki typu parki tematyczne powstają wszędzie, takich dinoparków jest już w Polsce kilkadziesiąt, mają różny standard i wielkość. Powstają najczęściej po za miastami, chodzi o tani grunt i niskie podatki, tego typu inwestycje są bardzo pożądane przez gminy bo rozwijają turystykę i oddziaływują promocyjnie na cały region. Koszty? zależy od standardu, czy będzie Hotel, knajpa, na ilu hektarach itd. Ale jak kogoś będzie stać, to weźmie przykład z dziesiątek tego typu inwestycji w całej Polsce. Przecież to nie tylko dinozaury, powstają miasteczka westernowe, safari z dzikimi zwierzętami. Ludzie garną się do takich rozrywek, nie za drogich a można miło spędzić z dziećmi czas. I nie jest to jakaś mrzonka o fabrykach w Łomży, bądzmy bardziej realistyczni i nie rzucajmy pomysłami bez pokrycia. Bo co ja bym nie chciał żeby tu powstało, ale to się nie ziści. Ważne co wkomponuje się w to miejsce i zafunkcjonuje z korzyścią dla tutejszej społeczności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

DFX, Jeszcze odniose się do kilku idiotycznych twoich tez...
Radzisz w swoim pierwszym poście, aby ktoś wybudował "fabrykę" ubrań, na kilkadziesiąt miejsc pracy i ją rozwijał. Widać jakie ty masz pojęcie o biznesie, firmy odzieżowe powstają w garażach, rozwijają się latami organicznie, budują swoją markę przez lata. A ty radzisz komuś budować fabryki i tworzyć nowe marki. Ciekawe kto Ciebie posłucha, chyba Maciuś z klanu...
A to że nikt w okolicach Łomży nie wpadł jeszcze na pomysł parku tematycznego z prawdziwego zdarzenia, to nie znaczy że on nie powstanie i nie znaczy to, że jest to zły pomysł. Gdyby to wszystko było takie proste, to nie byłoby tego w Polsce kilkadziesiąt sztuk a kilkaset. Na wszystko musi przyjść odpowiednia pora i zawsze można napisać że skoro czegoś nie ma to sie nie opłaca, ale idąc tą logiką to nie byłoby niczego, jak mawia klasyk...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

ok nie rozmawiam z dziećmi, jesteś zwykłym frajerzyną (wyzywając kogoś kogo nie znasz zupełnie), nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, nie masz argumentów tylko rzucasz jakimiś populistycznymi hasłami i wyzwiskami. Co do pojęcia o biznesie to dzieciaku spójrz na siebie, ja mam własną firmę, którą rozwijam a ty siedzisz bez roboty
bez odbioru

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

DFX, już ja widzę tą twoją firme bezmózgu... wytknąłem ci twoją głupotę i się zamykasz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Wg mnie w Łomży bądź najbliższym regionie brakuje zakładu, który zajmowałby się cynkowaniem materiałów. Sam nad tym nawet myślałem ale to są grube pieniadze do zainwestowania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Biznes który wypali na 100% to sklep wielobranżowy ale????uwaga!
Ceny należy dostosować do łomżyńskich wynagrodzeń czyli muszą być
takie aby tysiąc złotych wystarczyło na zakupy na cały miesiąc przynajmniej dla 3-4 osobowej rodziny!




Miejsce w którym można zainwestować na 2% dziennie:



Posłuchaj w poniedziałek lub piątek o 20-stej tego:

oto link:http://bit.ly/zwsF6Y a potem zarejestruj się tu:


http://adv.justbeenpaid.com/?r=kJ9LIgVzx0 i inwestuj.

Oto link z objaśnieniami do rejestracji:
http://partnerski.net/jss/krok-po-kroku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie jest zapotrzebowanie firm w Łomży?

Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu z zestawami kołowymi, to polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie, gdzie znajdziecie m.in. koła do wózka ogrodowego w atrakcyjnej cenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org