sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Święto Niepodległości wynikami biegaczy

Zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL pięknie uczcili 105-tą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasi biegacze wzięli udział w trzech imprezach sportowych w których odegrali pierwszoplanowe role – podsumowuje klub.

Najpierw 10-go listopada na zaproszenie wójta gminy Czesława Ołdakowskiego pobiegli w XV jubileuszowym biegu Niepodległości w Wąsoszu wywalczając 5 miejsc na podium. W biegu open  na dystansie 700 metrów w kategorii kobiet zwyciężyła Martyna Krawczyńska przed Wiktorią Stefańską i Oliwią Binaszek, natomiast w tym samym biegu, ale w kategorii mężczyzn wygrał Konrad Zaleski. Bieg klas VIII - I średnia na swoją korzyść rozstrzygnął Filip Rusiński. Z wyjątkiem Martyny, która jest studentką Akademii Łomżyńskiej pozostali zawodnicy to uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży.

Z kolei 11 listopada pięcioro zawodników znakomicie wypadło podczas Biegu Niepodległości w Białymstoku. Wszyscy startujący stanęli na podium uzyskując dobre wyniki. W biegu open kobiet zwyciężyła Ewa Jagielska (34:54) a na trzecim miejscu dobiegła Justyna Korytkowska (36:13), natomiast bieg mężczyzn całkowicie zdominowali biegacze KS PREFBET-SONAROL zajmując całe podium! Zwyciężył z nowym rekordem życiowym Andrzej Leończuk (30:56) przed Piotrem Łobodzińskim (31:01) i Damianem Świerdzewskim (32:17) .

W niedzielę w Ogonkach koło Węgorzewa w Biegu Niepodległości pod nazwą „Jesienne Święto Biegów” Sylwia Walczak wywalczyła drugą lokatę. Był to bieg przełajowy na 5 kilometrów.

źródło: KS PREFBET-SONAROL