niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dziewiąty medal Mistrzostw Polski KS PREFBET-SONAROL

Brązowy medal wywalczyła Ewa Jagielska w 43 PZLA Mistrzostwach Polski w Maratonie. Z kolei Justyna Korytkowska i Martyna Krawczyńska dobrze zaprezentowały się w12 PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10km kobiet, gdzie zajęły 5 i 6 miejsca.

Ewa Jagielska z Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL z czasem 2:38,01min. wywalczyła brązowy medal 43 PZLA Mistrzostw Polski w Maratonie. Zawody rozgrywane w Poznaniu wygrała  uczestniczka Mistrzostw Świata Monika Jackiewicz (2:31,15min.). To drugi maraton zawodniczki w ciągu miesiąca. Pod koniec września zawodniczka  zwyciężyła w Maratonie Warszawskim (2:34,43min.).

„Medal Ewy to 9-ty „krążek” Mistrzostw Polski w tym sezonie klubu w tym roku. Przed nami jeszcze 3 imprezy mistrzowskie, więc jest jeszcze szansa na dwucyfrową zdobycz medalową” - podsumowuje prezes Andrzej Korytkowski.

W Kole odbyły się 12 PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10km kobiet. Bardzo dobre rezultaty uzyskały dwie reprezentantki KS PREFBET-SONAROL. Justyna Korytkowska z wynikiem 35:34min. zajęła 5 miejsce, a Martyna Krawczyńska  w debiucie seniorskim uzyskała, jak na juniorkę, świetny rezultat 35:58min. Wynik Justyny jest tylko o 35 sekund gorszym rezultatem od jej rekordu życiowego z 2014-go roku. Jak widać utytułowana zawodniczka po przerwie macierzyńskiej powróciła do swojej dawnej, dobrej dyspozycji.

„W przypadku Martyny marzyliśmy o złamaniu 36 minut co w tym wieku byłoby super rezultatem” - zdradza trener Andrzej Korytkowski. „Nasze zawodniczki w biegu współpracowały do 5-go kilometra (17,22) – relacjonuje Korytkowski -  następnie Martyna oderwała się z grupą zawodników uzyskując około 50-cio metrową przewagę nad Justyną. Jednak na ostatnich 2 kilometrach do głosu doszło doświadczenie i staż biegowy Justyny. Zawodniczka odrobiła straty i zamieniła się miejscami z koleżanką klubową. Na mecie okazało się, że obie wygrały swoje kategorie wiekowe”.

Andrzej Leończuk zwyciężył na dystansie 5km podczas 33 Biegów Papieskich, które rozegrano w Mońkach. Nasz zawodnik uzyskał czas 15 minut i 22 sekundy.