niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@

ŁKS przegrywa z Lechią na Zjeździe

ŁKS 1926 Łomża uległ na własnym boisku Lechii Tomaszów Mazowiecki 1:2. Beniaminek III ligi ma na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Od początku spotkania to goście mieli inicjatywę i to oni przeważali na boisku. Swoją przewagę przypieczętowali w 44 minucie golem Kamila Szymczaka. Po przerwie stroną przeważająca pozostała drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego. Zawodnicy ŁKS-u dość umiejętnie bronili się i w nielicznych kontratakach szukali swojej szansy.

Druga bramka wpadła po pewnym zamieszaniu ze zmianami. W wyniku jakiegoś błędu na boisko wszedł jeden zawodnik ŁKS-u, a na polecenie sędziego murawę opuściło dwóch, w tym prawy obrońca. Powstałą w ten sposób dziurę wykorzystał Artur Amroziński i w 78 minucie zdobył kolejną bramkę dla gości. Swoich emocji po tak przeprowadzonej zmianie nie krył trener łomżan Hubert Błaszczak, za co sędzia ukarał go drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Bramkę honorową łomżanie zdobyli po stałym fragmencie gry w 90 minucie. Ładnym i celnym strzałem popisał się wykonujący rzut wolny Luis Felipe Silva da Silva, ale spod poprzeczki bramkarz gości wypiąstkował piłkę. Tu przytomnie celną główką dobił Sebastian Weremko, w ten sposób ustanawiając wynik spotkania na 1:2.

Po trzech meczach ŁKS 1926 Łomża z dorobkiem 3 punktów zajmuje w tabeli 12 pozycję.