wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@

Szabłowska dwunasta na OTK-u

Edyta Szablowska

W miniony weekend w Brzegu Dolnym odbył się II Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorek w tenisie stołowym.Dobrze zaprezentowała się w nim zawodniczka AZS-u PWSIP Wałkuscy Łomża, Edyta Szabłowska, która - tak samo jak w I OTK-u rozegranym w Gdańsku - została sklasyfikowana na 12. miejscu.

Łomżanka rozpoczęła rywalizację w turnieju od gry w grupie "C". Niestety pierwsza faza turnieju wyraźnie jej nie poszła, gdyż zakończyła ją z czterema porażkami na koncie. Jednak fakt, że grała w grupie "mocniejszej" to nawet ostatnie, piąte miejsce dało jej awans doturnieju dodatkowego. A trzy jego zwyciężczynie miały zapewnione miejsce w fazie pucharowej. Nasza zawodniczka wykorzystała swoją szansę ogrywając kolejno Natalię Michorczyk (MKSTS Polkowice) 3:1 i AlicjęChrząstowską (KU AZS UE Wrocław) 3:2 i awansowała do turnieju głównego.

W pierwszej rundzie decydującej fazy zawodów los skojarzył ją z reprezentantką Polski juniorek, Sandrą Wabik (GLKS Nadarzyn). Szabłowska wygrała pierwszego seta, ale w czterech kolejnych musiała uznać wyższość rywalki. Ta porażka spowodowała, że łomżance pozostała walka o miejsca 9-12. W ostatnim meczu w turnieju Edyta pokonała Martynę Dziatkowiec (LUKS Chełmno) 4:2 i została sklasyfikowana na 12 pozycji. Dzięki temu wywalczyła prawo gry w kolejnym OTK-u bez eliminacji.

W zawodach uczestniczyła również druga zawodniczka "Wałkuskich", Patrycja Kostro. Jednak w swojej grupie zajęła ostatnie, piąte miejsce i na tej fazie zakończyła swój udział w turnieju (grała w grupie "słabszej"). Ostatecznie uplasowała się na 38. miejscu i o prawo gry w kolejnym turnieju ogólnopolskim będzie musiała walczyć na zawodach wojewódzkich.