Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@

Świat Akordeonu zagrał Na Farnej i w Klubie Seniora

cz pt, 29 listopada 2013 22:22

Prawie 40 muzyków zjechało w piątek do Łomży z całej Polski, aby przez dwa dni i dwie noce cieszyć się czarownymi dźwiękami i melodiami z ukochanego instrumentu. Pierwsze Łomżyńskie Spotkania Akordeonowe to już szóste w tym roku spotkanie liczącej ponad pół tysiąca osób Grupy Świat Akordeonu, której współzałożycielem jest łomżyński muzyk Arkadiusz Korytkowski. - Do tej pory wydawało się, że Łomża jest oporna na magię niesamowicie wszechstronnego instrumentu, ale spotkania z przedszkolakami, młodzieżą, dorosłymi i seniorami pokazały, że ten opór wreszcie nam się udało pokonać – komentował z rozbawieniem współinicjator spotkań w Klubie Seniora MOPS.

„Człowieczy los” łomżyńskich zesłańców

cz pt, 29 listopada 2013 11:09

32 godziny filmowych nagrań na potrzeby powstającego dokumentalnego „Człowieczy los” to efekt wyprawy do Nowej Zelandii dwójki łomżyńskich filmowców - Marka Lechowicza i Michała Chojaka. O swojej wyprawie i filmie opowiadali na spotkaniu w herbaciarni Pikoteria. Tam też zaprezentowano trailer filmu. – Ten film to historia dzieci i ich rodzin, które trafiły z Łomży na Syberię – mówi Marek Lechowicz, scenarzysta i pomysłodawca filmu. – Część dzieci z tej zsyłki w czasie amnestii, kiedy powstawała armia Andersa, trafiła aż do Nowej Zelandii. Po zdjęciach w Polsce mamy teraz za sobą pierwszy etap pracy w Nowej Zelandii. To, co tam nagraliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania!

Szalony wieczór z Tercetem czyli Kwartetem

cz cz, 28 listopada 2013 08:26

Bee Gees i Abba. Jake i Elwood z kultowego filmu „Blues Brothers”. Gwiazdy polskiej, włoskiej i hiszpańskiej piosenki. Wszyscy oni wystąpili w Łomży dzięki, wcielającym się w ich role, popularnym artystom: Hannie Śleszyńskiej, Piotrowi Gąsowskiemu, Robertowi Rozmusowi i Wojciechowi Kalecie. Występ Tercetu czyli Kwartetu był kabaretowym akcentem Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej oraz jednym z etapów jubileuszowej trasy grupy. – My cały czas wyglądamy jak 20 lat temu, mimo tego, że te 20 lat właśnie minęło! – podkreślał Piotr Gąsowski.

Stopklatka życia

cz wt, 26 listopada 2013 16:29

Przed Wojtkiem było całe życie: studia, kariera, małżeństwo z ukochaną dziewczyną. Jego wszystkie plany i marzenia przekreślił jeden nierozważny skok do wody. Stał się po nim przykutym do wózka inwalidzkiego kaleką, mogącym tylko bezsilnie obserwować, jak wszyscy, nawet bliscy, stopniowo odwracają się od niego. Pozostał mu tylko świat wyobraźni, w którym wszystko wygląda zupełnie inaczej i dzięki czemu nie traci zmysłów. Tę tragiczną historię opowiada spektakl „Stopklatka”, zaprezentowany przez suwalski Teatr Form Czarno-Białych Plama w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych.

Naćka i Wiki na podium „Kids Battle”

cz pon, 25 listopada 2013 12:38

Natalia Naćka Kisiel i Wiktoria Wiki Kosmowska z łomżyńskiego Studia Tańca B.K.Step, zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii Street Dance Solo 10-12 lat, podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „Kids Battle”. Turniej odbył się w Kobierzycach k. Wrocławia, a popisy młodych tancerzy oceniało jury w składzie: Polar (Co Jest Crew), Tobiasz Cygan (Simon Says) oraz Ewelina Krzak (Arteo).

Narew Teresy Adamowskiej

cz pon, 25 listopada 2013 08:43

„Nad wodą” to tytuł wystawy prac malarki Teresy Adamowskiej, którą można oglądać w Galerii Żivkowa. Główną częścią ekspozycji są najnowsze obrazy przedstawiające Narew w Łomży i jej okolicach. – Teresa Adamowska to wspaniała artystka, godna pokazywać swoje prace nie tylko w Łomży, ale i na całym świecie! – podkreśla właścicielka galerii, Ivayla Żivkowa. – Bo jej prace są nie tylko bardzo profesjonalne, ale widać też w nich jej duszę!

Wokalne talenty z Łomży

cz nie, 24 listopada 2013 21:35

Magdalena Kocoń z Łomży zwyciężyła w XXI Giełdzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Uczennica drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego triumfowała zarówno w kategorii piosenki anglojęzycznej jak i szkół średnich. Równie dobrze wypadli inni reprezentanci Łomży, którzy zdecydowanie przeważali w większości kategorii. – Już w tamtym roku poziom był bardzo wysoki, ale w tym, szczególnie grup starszych, był jeszcze lepszy! – ocenia przewodniczący jury Waldemar Chyliński. – W każdej kategorii można było znaleźć prawdziwe diamenty, niektóre już bardzo oszlifowane, jak Laura Narolewska czy Magdalena Kocoń. Magdalena śpiewa bardzo pięknie, doskonale interpretuje tekst i to ona była zwyciężczynią tego całego dnia!

Abradabing w Łomży

mm so, 23 listopada 2013 09:30

Marcin „Abradab“ Marten, jeden z najlepszych polskich raperów, znany z kultowego zespołu Kaliber 44, wystąpił w klubie PopArt. Towarzyszył mu znakomity DJ Jaroz, a występ gwiazdy poprzedził, zdobywający coraz większą lokalną popularność, łomżyński skład Ftz & Baks. Koncert odbył się w ramach Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej i przyciągnął bardzo zróżnicowaną publiczność w różnym wieku: fanów hip-hopu, r& b, jazzu i rocka. – Wiedziałem o tym od dawna, bo Kalibra, zwłaszcza pierwszego, też słuchali bardzo różni ludzie – potwierdza Abradab. – Ale bardzo dosadnie pokazała mi to właśnie trasa „10.000 kilo!”, bo bywały miasta, gdzie organizatorzy mówili: nie widzę tu naszej gwardii hip-hopowej, ale są ludzie chodzący na inne koncerty. Widocznie z powodu tekstów Abradaba słuchają nie tylko hip-hopowcy i bardzo się z tego cieszę!

35 lat łomżyńskiej orkiestry i Gloria Artis

cz pt, 22 listopada 2013 08:11

Ponad tysiąc koncertów w kraju i za granicą, w tym na prestiżowych festiwalach. Występy z najwybitniejszymi solistami i dyrygentami. Siedem bestsellerowych i nagradzanych płyt, z których najnowsza właśnie się ukazała. To dorobek łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej, która specjalnym koncertem uczciła 35-lecie swego istnienia. Poza przebojowym operetkowo-operowym repertuarem było też chóralne „100 lat niechaj żyją nam” odśpiewane przez publiczność, okolicznościowy tort i toasty, by łomżyńska Filharmonia kolejny jubileusz obchodziła już w godnej swego poziomu siedzibie. Przy okazji jubileuszu Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis odznaczono dyrektora Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego Jana Miłosza Zarzyckiego.

Filharmonia się wyprowadza...

cz śr, 20 listopada 2013 13:55

Do soboty muzycy Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego muszą opuścić siedzibę przy ul. Nowej 2. Będąca w opłakanym stanie technicznym dawna sala widowiskowa urzędu wojewódzkiego wreszcie doczeka się długo zapowiadanego remontu. Póki co będzie to tylko pierwszy etap prac, który ma objąć część administracyjno-biurową budynku i według planów ma zakończyć się w sierpniu przyszłego roku. – Wspaniale, że coś zaczęło się tutaj dziać – ocenia Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii. – Ale trzeba pamiętać o tym, że jest to tylko drobna cząstka zaplanowanych prac, bo teraz wykorzystamy około 650 tysięcy zł, a koszt całego remontu to aż 8 milionów zł. Na czas remontu muzycy przeniosą się do sali widowiskowej przy Szkołach Katolickich na ulicy Sadowej, tam też będą odbywać się jej próby i koncerty.

Poetyckie wędrówki po Łomży

cz śr, 20 listopada 2013 08:15

Łomża jakiej już nie ma powróciła w wierszach Andrzeja Cholewickiego i na zdjęciach Przemysława Karwowskiego. Obaj twórcy byli gośćmi kolejnego spotkania w Salonie Literackim Anny Jakubowskiej. – Nie uważam się za poetę, ja bywam poetą – zaznacza Andrzej Cholewicki. – Ładnie mnie nazwał Janek Kulka: poeta podwórkowy. Ja mówię, że jestem raczej poetą ulicznym, ale to też mi pasuje!

Najmłodsi tancerze z B.K.Step z trzykrotnym złotem.

cz pon, 18 listopada 2013 08:38

Wiktoria Kosmowska – solo, Natalia Kisiel i Wiktoria Kosmowska – w duecie oraz formacja B.K.Teamki – wywalczyły trzy złote medale podczas rozgrywanego w Ostrołęce II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „Ofensywa Tańca”. W ostrołęckich zawodach uczestniczyli tancerze z 20 miast Polski.

Artystyczny sen Adama Kołakowskiego

mm so, 16 listopada 2013 11:24

Kilkanaście lat spędził w Warszawie oraz w Poznaniu. Próbował też szczęścia za granicą, pracując w Anglii czy w Stanach Zjednoczonych, gdzie otrzymał stypendium naukowe. W końcu powrócił do swej rodzinnej Opinogóry, gdzie stworzył autorską pracownię malarstwa i rzeźby. Adam Kołakowski swe najnowsze prace z cyklu „Polish Dream” zaprezentował w Galerii Pod Arkadami i nie była to jego pierwsza wizyta w Łomży. – Na studiach próbowałem uciec do Norwegii, jadąc do Stanów też miałem nadzieję, że pobędę tam dłużej – mówi Adam Kołakowski. – Ale już po tygodniu czy miesiącu chce się wracać, bo co tam pieniądze, ważniejsze są: język, schabowe, piękne polskie kobiety i romantyczne otoczenie!

Jubileusz 60-lecia ROK-u. (ROKendarium – listopad)

cz cz, 14 listopada 2013 09:09

Różne były koleje, różne też nazwy. Powstał w 1953 r. jako Powiatowy Dom Kultury, od 1976 roku przekształcony w Wojewódzki Dom Kultury, od 1992 roku funkcjonujący pod nazwą Regionalny Ośrodek Kultury. W roku 2013 ROK świętuje jubileusz 60 lecia. Oto przegląd listopadowych wydarzeń z historii ROK-u.

Waldemar Malicki w Łomży

cz cz, 14 listopada 2013 08:13

Mistrz fortepianu Waldemar Malicki ponownie odwiedził Łomżę. Spędził w niej całą środę, najpierw prowadząc warsztaty w Państwowej Szkole Muzycznej, a po południu zagrał w koncercie. Akompaniował utalentowanym młodym uczestnikom warsztatów, zachwycając publiczność nie tylko kunsztem, ale też słynnym poczuciem humoru. – Łomżyńska młodzież jest bardzo zdolna! – podkreśla Waldemar Malicki. – Parę lat temu zrobiliśmy sobie już sparring pianistyczny, dziś przeciwnie – z wszystkimi, którzy grają na instrumentach dętych i smyczkowych. I już widać, że paru tych moich młodszych kolegów będzie muzykami!

Piękna muzyka popularna z Łomżyńską Orkiestrą Dętą

cz wt, 12 listopada 2013 11:15

Sala Centrum Kultury przy Sadowej pękała w szwach. Gwarno i rojno zrobiło się od przedszkolaków po leciwych seniorów. Skąd to wielkie zainteresowanie wielopokoleniowej publiczności? Łomżyńska Orkiestra Dęta pod batutą Waldemara Borusiewicza zaprosiła melomanów na koncert galowy, podczas którego promowała swoją pierwszą płytę w sześcioletniej historii. - Zapamiętam to wydarzenie do końca życia... – mówił wzruszony wychowanek ŁOD i realizator nagrań Sławomir Dubowski. - Nie jest prosto nagrać tak duży zespół, wymaga to czasu w studio i w trakcie montażu. Ale jak wszyscy usłyszą płytę, to na pewno nie będzie telefonów, że za mało trąbki, saksofonów czy puzonów!

Nagrody starosty łomżyńskiego

cz wt, 12 listopada 2013 09:14

Barbara Turowska, Adam Frączek i Zygmunt Zdanowicz to laureaci tegorocznej Nagrody Starosty Łomżyńskiego Lecha Marka Szabłowskiego za promocję powiatu. Nagroda ma honorować ludzi i instytucje, które wniosły trwały wkład w rozwój społeczno – gospodarczy, kulturowy powiatu łomżyńskiego lub związany z upowszechnianiem i osiągnięciami sportowymi. Poza specjalną statuetką, stworzoną przez artystę plastyka Edytę Barańską z Gdańska, nagroda ma także wymiar finansowy.

Podopieczni Studia Tańca B.K.Step triumfują w Ostrowi Mazowieckiej

cz wt, 12 listopada 2013 08:51

Dwa pierwsze miejsca i jedno drugie za zajęli podopieczni Marka Kisiela ze Studia Tańca B.K.Step działającego przy Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży, podczas rozgrywanego wczoraj po raz 13. Ogólnopolskiego Festiwal Tańca „Wirujący Krąg”. W Ostrowi Mazowieckiej rywalizowały formacje taneczne m.in. z Warszawy, Białegostoku, Suwałk, Wyszkowa i Łomży.

Wódka i zakąska na jesień

cz pon, 11 listopada 2013 11:23

Kabanos, sensacja polskiej rockowej sceny niezależnej i Zacier, kultowy weteran tejże sceny, dotarli do Łomży w ramach trasy koncertowej „Wódka i Zakąska Tour 2013”. Wspólna trasa zespołów, które inspirują: Black Sabbath, Led Zeppelin, Pink Floyd i Wały Jagiellońskie (Zacier) oraz Fasolki, System Of A Down, Jerzy Połomski, Tool, Grzegorz Halama i Metallica (Kabanos) nie mogła być czymś sztampowym i przewidywalnym. Równie zaskakujący okazał się koncert w Łomży. Klub PopArt wypełnił tłum publiczności, od gimnazjalistów do 40-50-letnich fanów rocka.

Rockowe uderzenie Kobranocki

cz nie, 10 listopada 2013 10:57

Kobranocka, legenda polskiego rocka lat 80. i 90. po raz pierwszy zagrała w Łomży. Zespół wykonał wszystkie swoje przeboje, z ponadczasową balladą „Kocham cię jak Irlandię” na czele. Koncert za sprawą entuzjastycznie reagującej publiczności znacznie się przedłużył – bo polski rock nadal wywołuje żywe emocje i szaleństwo na widowni. – Ciągle słyszę, że rock umarł! – mówi wokalista i gitarzysta Andrzej „Kobra” Kraiński. – Albo ktoś mnie pyta, dlaczego rock nie żyje?! W sensie topu, popularności w mediach może i tak, ale zespołów jest mnóstwo i rock ma się dobrze, mimo braku masowej popularności.

« · «« · 133 · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · 140 · 141 · 142 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę