piątek, 06 marca 2015 napisz DONOS@

Na radosny czas oczekiwania

Wigilia w Stowarzyszeniu Kobiet z Problemem Onkologicznym.

1 grudnia 2014 roku o godz.17°° uczestniczyłyśmy we Mszy świętej koncelebrowanej przez Jego Ekscelencję ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego i naszego opiekuna duchowego księdza Andrzeja Godlewskiego, w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

JE ks. Biskup Bronakowski w Słowie Bożym, zwrócił uwagę na fakt, że adwent jest radosnym czasem oczekiwania na Boże Narodzenie,  o czym  wcale nie jest łatwo pamiętać w dzisiejszym czasie komercjalizacji, i jak łatwo w ferworze świątecznych przygotowań,  może coś nam umknąć ze spraw duchowych.


Dalsza część spotkania odbyła się w Sali Świętego Jana Pawła II.
Były przemówienia gości, życzenie i refleksje.. Jednym słowem -  atmosfera już  świąteczna. 
Swoją obecnością  zaszczyciły nas, nasze przyjaciółki Wandzia Wałkuska, Krysia Borkowska i Tereska Witkowska.


Wieczerza wigilijna upłynęła w miłej i serdecznej rodzinnej atmosferze.
Życzyliśmy sobie , naszym rodzinom, przyjaciołom  błogosławieństwa Bożej Dzieciny na cały nadchodzący rok i po staropolsku   ….obyśmy za rok doczekali oraz zdrowia, zdrowia i przede wszystkim zdrowia. 


Tradycyjnie nie zapomniał o nas Święty Mikołaj a w tym roku także otrzymaliśmy świąteczne upominki od Wandzi Wałkuskiej
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w uświetnieniu naszej uroczystości.


Naszym Sponsorom i Sympatykom, życzymy wielu radosnych przeżyć duchowych, aby nadchodzące Święta Bozego Narodzenia upłynęły w radości i spokoju a nadchodzący Nowy Rok 2015 spełnił wszystkie oczekiwania.


Mamy także kilka zdjęć

Helena Putkowska
pon, 01 grudnia 2014 22:33
Data ostatniej edycji: 2014-12-01 22:53:22

XI Dzień Otwarty w Onkologii

15 listopada 2014 roku

Już po raz jedenasty, kolejna grupa kobiet z miasta i okolic, bez oczekiwania w długiej kolejce, miała szansę spotkania z lekarzem onkologiem, zapytania o nurtujące je problemy, rozwiania wątpliwości a także nauczenia się jak badać swoje piersi.

Część pacjentek skorzystało z  mammografii lub usg piersi.


Przez 4 godziny przybyłymi pacjentkami opiekowali się tradycyjnie, pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. 

-  lekarze onkolodzy: dr. Małgorzata Wagner - Oleszczuk i  dr. Magdalena Maksińska- Rybakiewicz .  

-  lekarze radiolodzy: dr. Bożena Chojnowska i dr. Ryszard Wagner,   

-  w tym dniu współpracowali z nami, technicy radiologii: Marianna Wróblewska i Katarzyna Petkowska. 

Bardzo gorąco dziękujemy w imieniu własnym i pacjentek. 

Pomocą służyły członkinie Stowarzyszenia: Barbara Porwoł, Irena Dudo, Lena Grabowska, Maria Woroniecka, Janina Zielińska, Helena Kołomyjska, Helena Wronowska, Jadwiga Wojewoda i Helena Putkowska.

Koleżanki ze Stowarzyszenia rozdawały biuletyny i ulotki informujace o bezpłatnych badaniach cytologicznych w ramach programu 25+ i badaniach mammograficznych 50+ organizowanych przez NFZ.

 


Dzień Otwarty zorganizowało Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym, tym razem z własnych funduszy, wspólnie ze Szpitalem Wojewódzkim w Łomży.


Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć.

Helena Putkowska
so, 15 listopada 2014 13:00
Data ostatniej edycji: 2014-11-15 13:44:21

Ciesz się życiem - powitanie lata 2014r

Tym hasłem corocznie kończymy obchody Czerwcowych Dni Walki z Rakiem, podsumowujemy mijający rok w Stowarzyszeniu ……………i witamy lato.

Wakacje to czas wypoczynku dla wszystkich, którzy pracowali a my przecież nie próżnowałyśmy. Staramy się co roku gdzieś pojechać, coś zobaczyć, zwiedzić.  
Wszystkie koleżanki coś sobie zaplanowały – wyjazdy w różne rejony Polski, spotkania rodzinne, turnusy rehabilitacyjne, wycieczki, pielgrzymki.
W tym roku, sezon wakacyjny zainaugurowałyśmy  grillem w Nowogrodzie.
Jak  zawsze  miło i przyjemnie upływał nam czas.

Helena Putkowska
nie, 29 czerwca 2014 08:56
Data ostatniej edycji: 2014-06-29 09:03:01

RAZEM WYGRAMY Z RAKIEM PIERSI

II Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej

Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej to Ogólnopolskie Święto Wszystkich Przyjaciół Piłki Nożnej, organizowane 8 czerwca – w każdą rocznicę rozpoczęcia UEFA EURO 2012!
Tego dnia na boiskach w całej Polsce rozgrywane są mecze radości i przyjaźni, a jednocześnie wspierane ważne cele społeczne związane z kulturą fizyczną, zdrowiem, edukacją i bezpieczeństwem.

W bieżącym roku podczas II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej  połączony był z Akcją Społeczną „Razem wygrywamy z rakiem piersi”.  W całej Polsce zorganizowano kilkaset  Meczy Przyjaciół Piłki Nożnej, na których przedstawicielki Stowarzyszeń "Amazonki"  wręczały  „Różowe Kartki” zachęcając do zmniejszania ryzyka zachorowania i wykonywania badań służących wczesnemu wykrywaniu raka piersi. 
W Łomży na stadionie ŁKS o godz. 17.00 odbył się mecz  zespołu ŁKS Łomża z Reprezentacją Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża.
Współorganizatorem akcji w naszym mieście był MOSiR.
Członkinie Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym  wręczały  „Różowe kartki” wszystkim obecnym, prosząc panów, aby przekazali je kobietom w swoich rodzinach i zachęcili je do wykonania badań profilaktycznych. 
Barbara Porwoł

Mamy również zdjęcia

Helena Putkowska
nie, 08 czerwca 2014 20:32
Data ostatniej edycji: 2014-06-09 08:11:12

Spotkanie opłatkowe 2013 r

W tym roku spotkałyśmy się 2 grudnia w Centrum Katolickim.
O godz.17°° uczestniczyłyśmy we Mszy świętej koncelebrowanej przez J.E.ks biskupa Tadeusza Bronakowskiego, naszego opiekuna duchowego księdza Andrzeja Godlewskiego i ks. Tomasza Chudzińskiego w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Na radosny czas oczekiwania - na przyjście na świat Największej Miłości – Jezusa narodzonego w Stajence Betlejemskiej wygłosił J.E.ks. Biskup.

Swoja obecnością  zaszczyciły nas - nasze kochane sponsorski  -      Dorotka Karwowska, Tereska Witkowska, Krysia Borkowska z mężem, Ania Chojnowska i Maria Tocka.
Spotkanie opłatkowe  rozpoczął ks. Tomasz -  odczytał fragment Ewangelii traktujący o Narodzeniu.
Potem tradycyjnie przełamaliśmy się opłatkiem. Życzyliśmy sobie , naszym rodzinom, przyjaciołom  błogosławieństwa Bożej Dzieciny na cały nadchodzący rok i po staropolsku   …. obyśmy za rok doczekali oraz zdrowia, zdrowia i przede wszystkim zdrowia. 

Atmosferę i nastrój tego wyjątkowego wieczoru umilił wspólny śpiew kolęd.
Tradycyjnie przyszedł do  nas Święty Mikołaj. 
Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy byli z nami, w tym dniu i tak jak pastuszkowie w Stajence Betlejemskiej, darowali nam coś, co jest najcenniejsze – SWOJĄ  BLISKOŚĆ, SWÓJ  CZAS.
Wszystkim Sponsorom i Sympatykom naszego Stowarzyszenia, na te cudowne Święta  Narodzenia Pańskiego -  życzymy, niech nasz Pan obdarzy wszystkich swoim światłem, nich da nam siły, by zmagać się z trudami codziennego życia, aby nie tracić  nadziei i radości.                                Poniżej kilka zdjęć ze spotkania:

Helena Putkowska
pon, 02 grudnia 2013 20:21
Data ostatniej edycji: 2013-12-03 21:40:47

Jubileusz 20 lecia Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym i co dalej............

Piękna rocznica. Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym działa 20 lat.
Przez ten czas rozwijałyśmy swoją działalność, planowałyśmy i oganizowałyśmy różne akcje. Nasze członkinie uczestniczyły w ogólnopolskich spotkaniach, konferencjach, zawodach. Prowadziły szkolenia, organizowały spotkania, koncerty, wydawały publikacje.
Raz było łatwiej, raz trudniej, najtrudniej wtedy, gdy traciłyśmy nasze koleżanki. Niestety, u nas to się zdarza. i nic na to nie można poradzić. Przyjąć z żalem i z pokorą w sercu.

Ale mimo tych trudności udało się nam utrzymać piękne cele i ideały: Służyć pomocą, dawać zrozumienie, wsparcie potrzebującym, ciepłą, przyjazną dłoń, słowo pociechy i otuchy w trudnym momencie zetknięcia się z rakiem. 
Wierzę głęboko, że nam się to udało.
A co dalej……….
Będziemy nadal prowadzić szkolenia w szkołach średnich dotyczące profilaktyki i nauki samobadania piersi. Będziemy organizować spotkania dla kobiet chorych onkologicznie, będą to spotkania comiesięczne, również uroczyste spotkania z okazji świąt, spotkania integracyjne w plenerze. W naszym biurze będą  codzienne dyżury i każda zainteresowana osoba nadal będzie mogła do nas zajść, porozmawiać,  wypić kawę czy herbatę, otrzymać ciekawe wydawnictwa itp. Nadal będziemy odwiedzać chore w szpitalu, w domu rodzinnym, a jeśli trzeba to w hospicjum. Po prostu - będziemy trzymać  się razem i pomagać sobie, ile tylko się da. 
Mam nadzieję, że 20 - lecie będzie tylko etapem na dalszej drodze naszej działalności. 
Oczywiście, jest ona możliwa tylko dzięki pomocy życzliwych ludzi dobrych woli: władz naszego miasta, władz szpitala, służby zdrowia, naszych sponsorów i przyjaciół. Dziękujemy im z całego serca i mamy nadzieję, że dalej będą  z nami. Liczymy, że dalej będą nas wspierać i pomagać nam w naszych poczynaniach. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą [która zawsze jest  nieodzowna] nasze Stowarzyszenie będzie dalej pomagać wszystkim, którzy tego potrzebują. 
I robić, coś dobrego. A każdy taki dobry krok, dobry znak jest dla nas wielką radością.

Barbara Porwoł


A oto kilka zdjęć z naszego Jubileuszu

Helena Putkowska
nie, 13 października 2013 11:42
Data ostatniej edycji: 2013-10-14 14:27:39

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0