czwartek, 24 kwietnia 2014 napisz DONOS@

Wasz Wielki 1 %

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe finansowe wsparcie działalności naszego Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że nie zawiodłyśmy Państwa zaufania. Nadal będziemy realizować nasze cele statutowe, przede wszystkim udzielać wszechstronnej pomocy kobietom chorym na raka i kontynuować programy profilaktyki zdrowotnej.

Za 2012 rok przekazali nam Państwo 9 687złotych i 90 groszy.

Bardzo serdecznie Wam dziękujemy
Mamy nadzieję, że zdecydujecie się Państwo przekazać także, Stowarzyszeniu Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży, 1% swojego podatku dochodowego za rok 2013.
Jest to możliwe, ponieważ nasza organizacja w roku 2004 postanowieniem Sądu Rejonowego w Białymstoku otrzymała status organizacji pożytku publicznego
nr KRS 0000082371.

Przekazany przez Państwa 1% podatku wykorzystamy na pomoc chorym dotkniętym nowotworem.

Rozliczenia 1% podatku dochodowego możecie Państwo dokonać na formularzu:
• PIT 36 w części P w pozycji 312, 313, 314
• PIT 36 L w części 0 w pozycji 108, 109, 110
• PIT 37 w części I w pozycji 124, 125, 126
• PIT 28 w części 0 w pozycji 136, 137, 138

Należy podać nazwę organizacji:
Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży oraz
nr KRS 0000082371.

Urząd Skarbowy sam dokona przelewu kwoty na konto organizacji.Z wyrazami szacunku


Zarząd Stowarzyszenia


Helena Putkowska
pon, 24 marca 2014 19:11
Data ostatniej edycji: 2014-03-24 19:19:50

Radosnych Świąt Bozego Narodzenia


Nadszedł grudzień. Zbliżają się nasze najpiękniejsze Święta: święta pełne radości, spotkań, uśmiechów, miłych słów, życzeń na nadchodzący rok. .. Znów spotkamy się przy wspólnym stole, wokół nas zobaczymy pełne wzruszenia twarze naszych bliskich. Te Święta dadzą nam siłę i wsparcie na następne dni, miesiące.

Dla naszego Stowarzyszenia rok 2013 był szczególnie ważny. Obchodziłyśmy wspaniałe święto - 20-lecie powstania naszej organizacji. A było co wspominać. Przez te lata tyle różnych twarzy, tyle wspomnień wesołych i smutnych. Mam też nadzieję, że wiele dobrych rzeczy, które rozpoczęłyśmy i które nadal kontynuujemy. Wiele działań prowadzonych z jedną myślą: Zrobić coś dobrego dla zdrowych i dla chorych, pomóc kobietom, które dotknęła choroba budząca w wielu osobach strach. Może nawet trochę "oswoić" ten strach: wytłumaczyć: To naprawdę trudna sytuacja w Twoim życiu, ale jesteś silna, dasz sobie radę i jest ktoś, kto może Ci pomóc. To inne kobiety, które już wcześniej znalazły się w takiej sytuacji, jak Ty. One nie poddały się - rozpoczęły po prostu inne życie. 
To chyba najlepsze, co może robić nasze Stowarzyszenie: dawać nadzieję, wspierać, przekazywać dobre słowo, radość - mimo choroby i związanych z nią problemów. I to będziemy się starały nadal przekazywać w kolejnym roku naszej działalności. 
Rok 2013 zakończyłyśmy innym pozytywnym akcentem. W październiku odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty w Onkologii. W tym roku 77 pań wzięło udział w badaniach profilaktycznych. Cieszy nas to bardzo, bo to znak, że nasza praca nie idzie na marne. Stałe powtarzanie: Dbajcie o siebie! Badajcie się! - daje dobry oddźwięk. Nie ma lepszego sposobu troszczenia się o swoje zdrowie, jak udział w badaniach profilaktycznych. Mamy nadzieję, że ten kierunek będzie trwał przez następne lata. 

Na zbliżający się piękny czas Świąt Bożego Narodzenia, na cały nadchodzący Nowy Rok życzymy wszystkim Błogosławieństwa Bożego, pięknych przeżyć, wzruszeń, radości, jak najmniej przeciwności, zła, ale jeśli nie można inaczej - siły w walce z tym, co złe i najważniejsze - zawsze, w każdej sytuacji - Nadziei. 

Bądźcie  z  nami ! 

Barbara  Porwoł

Helena Putkowska
pt, 20 grudnia 2013 19:04
Data ostatniej edycji: 2013-12-20 19:08:23

Spotkanie opłatkowe 2013 r

W tym roku spotkałyśmy się 2 grudnia w Centrum Katolickim.
O godz.17°° uczestniczyłyśmy we Mszy świętej koncelebrowanej przez J.E.ks biskupa Tadeusza Bronakowskiego, naszego opiekuna duchowego księdza Andrzeja Godlewskiego i ks. Tomasza Chudzińskiego w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Na radosny czas oczekiwania - na przyjście na świat Największej Miłości – Jezusa narodzonego w Stajence Betlejemskiej wygłosił J.E.ks. Biskup.

Swoja obecnością  zaszczyciły nas - nasze kochane sponsorski  -      Dorotka Karwowska, Tereska Witkowska, Krysia Borkowska z mężem, Ania Chojnowska i Maria Tocka.
Spotkanie opłatkowe  rozpoczął ks. Tomasz -  odczytał fragment Ewangelii traktujący o Narodzeniu.
Potem tradycyjnie przełamaliśmy się opłatkiem. Życzyliśmy sobie , naszym rodzinom, przyjaciołom  błogosławieństwa Bożej Dzieciny na cały nadchodzący rok i po staropolsku   …. obyśmy za rok doczekali oraz zdrowia, zdrowia i przede wszystkim zdrowia. 

Atmosferę i nastrój tego wyjątkowego wieczoru umilił wspólny śpiew kolęd.
Tradycyjnie przyszedł do  nas Święty Mikołaj. 
Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy byli z nami, w tym dniu i tak jak pastuszkowie w Stajence Betlejemskiej, darowali nam coś, co jest najcenniejsze – SWOJĄ  BLISKOŚĆ, SWÓJ  CZAS.
Wszystkim Sponsorom i Sympatykom naszego Stowarzyszenia, na te cudowne Święta  Narodzenia Pańskiego -  życzymy, niech nasz Pan obdarzy wszystkich swoim światłem, nich da nam siły, by zmagać się z trudami codziennego życia, aby nie tracić  nadziei i radości.                                Poniżej kilka zdjęć ze spotkania:

Helena Putkowska
pon, 02 grudnia 2013 20:21
Data ostatniej edycji: 2013-12-03 21:40:47

Jubileusz 20 lecia Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym i co dalej............

Piękna rocznica. Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym działa 20 lat.
Przez ten czas rozwijałyśmy swoją działalność, planowałyśmy i oganizowałyśmy różne akcje. Nasze członkinie uczestniczyły w ogólnopolskich spotkaniach, konferencjach, zawodach. Prowadziły szkolenia, organizowały spotkania, koncerty, wydawały publikacje.
Raz było łatwiej, raz trudniej, najtrudniej wtedy, gdy traciłyśmy nasze koleżanki. Niestety, u nas to się zdarza. i nic na to nie można poradzić. Przyjąć z żalem i z pokorą w sercu.

Ale mimo tych trudności udało się nam utrzymać piękne cele i ideały: Służyć pomocą, dawać zrozumienie, wsparcie potrzebującym, ciepłą, przyjazną dłoń, słowo pociechy i otuchy w trudnym momencie zetknięcia się z rakiem. 
Wierzę głęboko, że nam się to udało.
A co dalej……….
Będziemy nadal prowadzić szkolenia w szkołach średnich dotyczące profilaktyki i nauki samobadania piersi. Będziemy organizować spotkania dla kobiet chorych onkologicznie, będą to spotkania comiesięczne, również uroczyste spotkania z okazji świąt, spotkania integracyjne w plenerze. W naszym biurze będą  codzienne dyżury i każda zainteresowana osoba nadal będzie mogła do nas zajść, porozmawiać,  wypić kawę czy herbatę, otrzymać ciekawe wydawnictwa itp. Nadal będziemy odwiedzać chore w szpitalu, w domu rodzinnym, a jeśli trzeba to w hospicjum. Po prostu - będziemy trzymać  się razem i pomagać sobie, ile tylko się da. 
Mam nadzieję, że 20 - lecie będzie tylko etapem na dalszej drodze naszej działalności. 
Oczywiście, jest ona możliwa tylko dzięki pomocy życzliwych ludzi dobrych woli: władz naszego miasta, władz szpitala, służby zdrowia, naszych sponsorów i przyjaciół. Dziękujemy im z całego serca i mamy nadzieję, że dalej będą  z nami. Liczymy, że dalej będą nas wspierać i pomagać nam w naszych poczynaniach. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą [która zawsze jest  nieodzowna] nasze Stowarzyszenie będzie dalej pomagać wszystkim, którzy tego potrzebują. 
I robić, coś dobrego. A każdy taki dobry krok, dobry znak jest dla nas wielką radością.

Barbara Porwoł


A oto kilka zdjęć z naszego Jubileuszu

Helena Putkowska
nie, 13 października 2013 11:42
Data ostatniej edycji: 2013-10-14 14:27:39

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0