czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
TV Łomża (Vectra)

Czy kto¶ z uczestników, bywalców forum jest w stanie wytłumaczyc co to jest TV Łomża - Narew (emitowana w TVK VECTRA). Bo wg mnie na pewno nie jest to TV lokalna a regionalna, chyba takie ambicje ma producent - jak sam siebie nazywa tego programu. Od jakiego¶ czasu jeste¶my częstowani: a to działaczem SLD, a to Biskupem i księżmi, a to konwencj± wyborcz± SLD i to w takim wymiarze czasowym, że po pierwszym dniu odechciewa się ogl±dać tego kanału. Ponadto czy TV ta powinna pokazywać materiały z regionu i to do¶ć często z dużym opóĽnieniem. Np. wczoraj wł±czam TV Łomża, pokazuj± Szepietowo i ODDR, przeł±czam na TVP Białystok i co - widzę to samo w Panoramie Łomżyńskiej.
Czy miasto Łomża, nie ma jakie¶ polityki informacyjnej, bo ow izycie przedstawicieli Unii Europejskiej (10, 11 wrze¶nia) dowiedziałem się oczywi¶cie z TVP Białystok i lokalnych rozgło¶ni radiowych a z TV, co się nazywa Łomża dowiem się pewnie za tydzień albo za dwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Parę lat temu kilka osób próbowało założyć - jak pamiętam - miejsk± telewizję. Podobno nic z tego nie wyszło.
Producent TV Łomża sprzedaje materiały do TV Białystok i jednocze¶nie jest producentem Panoramy Łomżyńskiej. Nowy materiał emitowany jest raz w tygodniu , potem parokrotnie powtarzany. Z moich obsrewacji wynika, że relacjonowane s± nie najważniesze wydarzenia a te które odpowiadaj± producentowi.
A czy w Perspektywie jest też jaka¶ TV?

Qufer

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Qufer!
Producent TV Łomża, od marca 2002 nie przygotowuje materiałów dla TVP Biłaystok, a Panoramę Łomżyńsk± redaguje i tworzy zespół TVP Białystok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Qufer w Perspektywie jest telewizja narew czy Łomża nie pamientam dokładnie :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

My¶lę, że TV Łomża podjęła się zadania przerastaj±cego jej siły. Robienie programu ci±głego wymaga sporej i do¶wiadczonej kadry operatorów i dziennikarzy, a Filipkowski chce to zrobić jak najtaniej - więc powiela stare materiały "sztukuj±c czas" na antenie. W efekcie nigdy nie wiesz, czy leci materiał nowy, czy "odgrzewany". No i nie ma tu materiałów autorskich, innych i odkrywczych (czyli ponadczasowych) -jest tylko stereotypowa dokumentacja zdarzeń dawnych, nowszych i obrosłych mchem ... TO JEST TELEWIZJA BEZ WYOBRAŻNI, BEZ POLOTU - a więc może dobrze pasuj±ca do łomżyńskiej rzeczywisto¶ci?

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Co się tak Krzys zabolało. Jeżeli masz informacje z pierwszej ręki /TV Łomża/ to serdecznie za nie dziękuję. Jeżeli TV Łomża nie wspłpracuje z TV Białystok to wcale nie jest mi z tego powodu smutmo i przykro.
Pozostaje jednak nadal pytanie : Czy i jaka TV w Łomży jest potrzebna

Qufer

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Qufer.
Jakie informacje TV Łomża ma z pierwszej ręki?
To że nie współpracuje z TVP to bardzo dobrze, a swoj± drog± ciekawe kto podpisał tak± umowe na nadawanie amatorskiego programu w publicznej TV, tzn za nasze pieni±dze. Odk±d TV Łomża, nie jest przedstawicielem TVP Białystok, czę¶ciej można zobaczyć wydarzenia z Łomzy i okolic na antenie regionalnej trójki oraz ogólnopolskiej TVP.
Bardzo trafnie opisał to ZBYCH.

cyt. ,,Pozostaje jednak nadal pytanie : Czy i jaka TV w Łomży jest potrzebna'' - bardzo słuszne pytanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Łomży potrzebna jest telewizja obiektywnie informuj±ca. To zadanie ponad siły zarówno Pana Filipkowskiego, jak i Pana A.Chojnowskiego. Wła¶ciciele osiedlowych telewizji (obaj z Gdyni) nie mieszaj± się do programu, gdyż unikaj± jak ognia konfliktów z administratorami zasobów. Niestety, lokalni prominenci s± ¶więcie przekonani, że manipulowanie w kablówkach to klucz do ich sukcesu. Przeciętnie spostrzegawczy widz nie ma jednak trudno¶ci z oddzieleniem kitu i propagandy od rzetelnej informacji. Szczytem manipulacji były relacje z posiedzeń Rady Miejskiej w TV Szelsat. Z kilku godzin dyskusji, prawda, że nie zawsze najmadrzejszej wybierano fragmenty pasuj±ce do tezy: Patrzcie jaka ta Rada głupia. Być może było to lekarstwem na frustrację niektórych dysponentów.
Po zachodniej stronie ul Zawadzkiej też ostatnio jakby zaloty ( ¶wietnie punktowane na tym forum). A wszystkiemu winne niskie wpływy z reklam. To ogranicza samodzielno¶ć.

Cztery lata temu podejmowałem próby uruchomienia wspólnego kanału informacyjnego obu operatorów lub przynajmniej puszczania w obu sieciach obydwu programów. Nic z tych rzeczy. Sytuacja co do joty przypomina zabawę z psem, któremu wyrywa się ko¶ć. Szczęko¶cisk totalny i pianotok. Lepiej nie próbować.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Łomży potrzebna jest telewizja. Najlepiej lokalna. Informacji o wydarzeń politycznych i publicznych mogę sobie obejrzeć w innych TV. Do robienia dobrej telewizji informacyjnej -moim zdaniem – potrzebne jest: wiarygodne Ľródło , swobodny dostęp do informacji publicznej i odwaga. O pieni±dzach nie wspominam celowo.
Przeciętnie spostrzegawczemu widzowi nie trzeba mówić co było manipulacj± a co nie było. Sam widzi. Relacje z posiedzeń Rady Miejskiej oddawały atmosferę towarzysz±c± tej Radzie. Co niektórzy dyskutanci zabierali głos wła¶nie dlatego że telewizja była. Nie trzeba udowadniać żadnej tezy o m±dro¶ci czy głupocie tej rady. A wysuwanie takiej tezy o manipulacji jest wła¶nie manipulacj±.

Qufer

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Qufer
Tobie chyba nie można nic mówić ?
Każdy fakt wyrwany z kontekstu to wła¶nie manipulacja. Tylko cały przebieg sesji odzwierciedlał jej atmosferę. Rada za¶ chyba do¶ć wiernie obrazowała atmosferę miasta. Nic lepiej, nic gorzej. My¶lę, że z łatwo¶ci± odszukasz w¶ród radnych swój genotyp. Głowa do góry Qufer.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Tadeuszu . Zachowujesz się tak jakby¶ nie był członkiem tej Rady. Na obraz Rady składały się nie tylko relacje w telewizji. Ludzie potrafi± też czytać. Miedzy wierszami również. Dyskusje nie kończyły się przecież w Ratuszu. Odnoszę wrażenie, że zajmujesz stanowisko „ owszem, należę ale nie zgadzam się „. Jakie osi±gnięcia ma Rada za tej kadencji ?

Bardzo miło mi ,ze najmujesz się moim genotypem . Rozumiem ,że chodzi o polityczny w innym przypadku byłby to rasizm. W odróżnieniu od Ciebie nie posiadam korzeni organizacyjnych.

Qufer

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Jaka ta telewizja?
Dla mnie to:
- informacje z terenu - obiektywne i zawieraj±ce "wiadomo¶ci ciepłe" takie jak specjalne uroczysto¶ci w której¶ rodzinie, interesuj±cy dorobek w różnych dziedzinach i to zwykłych ludzi, prezentacja nawet amatorskich filmów z podróży łomzyniaków... kto¶ się urodzil, kto¶ ożenił...czemu nie?...
- obszerniejsze przedstawianie problemów interesuj±cych ludzi (nie tylko polityków!) itd....i inne..
Nie zrobimy u nas telewizji ogólnopolskiej, ale możemy tak± nasz±, blisk± naszemu życiu i o nas. Pozdrawiam.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Qufer

Muszę Ci przyznać rację, że szanse tej Rady zostały w dużym stopniu zmarnowane. Niew±tpliwie też my, wszyscy radni ponosimy zbiorowa odpowiedzialno¶ć za ten stan rzeczy. Sam jednak musisz przyznać, że odpowiedzialno¶ć każdego z nas nie moze być mierzona ¶redni± - ale to juz inny, indywidualny problem. W kazdym razie powierzchowne, u¶rednione rozliczanie wszystkich jest pozbawione sensu.

Znowu zapewne narażę Ci się stwierdzeniem, że największa odpowiedzialno¶ć wi±że się z funkcj± wykonawcz± ( Zarz±d, Prezydent). Można bowiem w całym majestacie prawa ignorować Radę i zaskakiwać j± projektami uchwał uzgodnionymi w w±skim gronie oraz uzyskiwać dla nich większo¶ć drog± korupcji, szantażu lub dezinformacji. Jest też inna droga, (której w Łomży ostatnio się nie praktykuje)czyli partnerskiej współpracy, otwarcia na inicjatywę Radnych i innych mieszkańców. Wymaga to jednak ruszenia się z gabinetów i szukania możliwo¶ci. Poza Łomż± wiele jest takich przykładów - choćby zaraz za rzek±.
Ciekaw jestem, czy zgodzisz się ze stwierdzeniem : kto chce zrobić - szuka sposobu, kto nie chce - szuka wymówki ?

Co do genotypu, miałem na my¶li reprezentatywno¶ć charakterologiczn±. Politycznie różnic nie ma, jest tylko lewica pobożna - uważaj±ca się za prawicę oraz lewica bezbożna - monopolizuj±ca pojęcie lewicy. Ostatnio jednak - w kontek¶cie wyborów- zastanawiam się, czy domniemana prawica nie dzieli się głębiej wg powyższego kryterium ( stopnia pobożno¶ci). Powyższe proszę jednak traktować jako sytuacyjny żart słowny - być może nie najwyższego lotu. Wszystkich ew. dotkniętych z góry przepraszam i prosze o łagodny wymiar kary.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że szanse i czas tej Rady został zmarnowany. Rozgrywki , które toczyły się wewn±trz nie wpłynęły pozytywnie na jej ogóln± ocenę. Podoba mi się stwierdzenie o partnerskiej współpracy. Nie widziałem jednak w¶ród radnych chęci do takiej współpracy. Dobrym przykładem / nie wnikaj±c w szczegóły / działań na rzecz rozwoju miasta jest Ostrołęka. Choć tam też s± układy polityczne.
Denerwuje mnie, że płac±c podatki między innymi na utrzymanie Rady, opłacam spory i rozgrywki osobiste. Denerwuje mnie to tym bardziej, że ludzie nie maj± pracy, a Zarz±d i Rada zajmuje się obron± wybranych grup przedsiębiorców / sprawa supermarketu /.
Brak rozwi±zań systemowych, brak koncepcji promocji i wykorzystania atutów miasta i regionu, brak strategii działań …… i tak by można długo jeszcze.
Pomijam różnice programowe członków Rady. Pracuję z różnymi ludĽmi i wiem z do¶wiadczenia , że wypracowanie kompromisu - choć trudne - jest zawsze możliwe.

Ale wracaj±c do tematu TV. Tymi sprawami - moim zdaniem - powinna zajmować się lokalna telewizja. Może być miejsce dialogu, przedstawiania własnych – bardzo różnych opinii, informowania o planach dotycz±cych miasta. Prezentowaniem inicjatyw i opinii Radnych, Członków Zarz±du, przedsiębiorców, mieszkańców. ….. itp.

Qufer

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Drogi Qufer
Nie sposób się z Tob± nie zgodzić. Trafiasz wyj±tkowo celnie. Gdyby¶ zapoznał sie z protokołami Komisji Promocji i Rozwoju, (następnie Zagospodarowania Przestrzennego i Promocji) Twoje oceny byłyby mniej kategoryczne. Piszesz np: "opłacam spory i rozgrywki osobiste" Sęk w tym, że Twoje stwierdzenie: "Brak rozwi±zań systemowych, brak koncepcji promocji i wykorzystania atutów miasta i regionu, brak strategii działań …… i tak by można długo jeszcze. " to jota w jotę to co było powodem tych sporów. Te słowa pojawiały się nieustannnie, powoduj±c represje wobec ich autorów, zamiast minimalnej chocby refleksji w kręgach wykonawczych. Nasz ustrój samorz±dowy jest tak skonstruowany, że rada bedzie na tyle efektywna, na ile pozwoli jej Prezydent. Nawet radca prawny obsługuj±cy sesję jest słuzbowo podległy prezydentowi, a nie radzie.

Na zakończenie zagadka zoologiczna.
Dobry Stwórca dla kaprysu stworzył dwie drużyny : lwów pod wodz± barana oraz baranów pod wodz± lwa. Który z nich ma większe szanse na wygran± ?

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Barana bo tobył czarny baran !

Qufer

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Qufer
Stwórca jest obiektywny, a nie stronniczy.
Ale cenię Twój refleks.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Drodzy forumowicze

Dotarł do mnie sygnał, że Ważna Persona poczuła się dotknięta moim ogólnym stwierdzeniem "że największa odpowiedzialno¶ć wi±że się z funkcj± wykonawcz± ( Zarz±d, Prezydent). Można bowiem w całym majestacie prawa ignorować Radę i zaskakiwać j± projektami uchwał uzgodnionymi w w±skim gronie oraz uzyskiwać dla nich większo¶ć drog± korupcji, szantażu lub dezinformacji" Jeszcze raz podkre¶lam więc, że moje sformułowanie w powyższej wypowiedzi dotyczy możliwo¶ci teoretycznej, co dodatkowo podkre¶liłem, oddzielaj±c ten w±tek wypowiedzi od innych podwójnym odstępem. (zawsze staram się tak redagować). W innym miejscu u±ywam ¶wiadomie, w oparciu także o własne do¶wiadczenie innego ogólego stwierdzenai :"Nasz ustrój samorz±dowy jest tak skonstruowany, że rada bedzie na tyle efektywna, na ile pozwoli jej prezydent". Nie przesadzałbym na miejscu Ważnej Persony z nerwowymi reakcjami, gdyż liczne opracowania instytucji monitorujacych wskazuja Polskę jako siedlisko korupcji, w tym głównie w samorz±dach. Może u nas jest lepiej ? Na to pytanie każdy sobie sam odpowie. Przepraszam więc Ważn± Personę nieco na wyrost, życz±c nieco chłodniejszej analizy moich wypowiedzi. W sprawie presji

W kwestii innych okre¶leń, na dobr± sprawę, nie musiałbym robić żadnych odstępów, o czym Ważna Persona wie doskonale.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

Czy redaktorzy TV Łomża (Vectra) maj± ludzi za idiotów - pokazuj±c od 3 tygodni to samo? jakim prawem, TV ma w nazwie "Łomża". Ile mozna ogl±dac ten sam "magazyn sportowy", "magazyn policyjny" czy wreszcie konwent Wyborczy SLD. Można już pogratulować przegranych wyborów SLD w Łomży i zawdzięczać to bed± TV Łomża (Vectra), która bez wyczucia i bez smaku pokazuje wkółko to samo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: TV Łomża (Vectra)

już wszystko wiadomo

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org