czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jaki budżet Łomży na 2004r?

Z materiałów naszego Magistratu dot. budżetu na 2004r. wyczytałem kilka ciekawych rzeczy. Oto one:
- wydatki na administrację: wzrost 18%! (do ub. roku),
- oświata: wzrost o 3%
- zdrowie: mniej o 33,3%,
- opieka społeczna: mniej o 7%,
- pomoc materialna dla uczniów: mniej o 27,2 %,
- oczyszczanie miast i wsi : mniej o 45,2%
No i Kultura!:
- teatr: mniej o 51,4%
- filharmonia, zespoły muz.. mniej o 50,5%,
- biblioteki: mniej o 63,5%
- muzeum: mniej o 52%
BUDŻET MIASTA: WZROST O 7,4%
I co Wy na to Forumowicze?

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki budżet Łomży na 2004r?

ja przepraszam...ale skoro budzet wzrosl o 7.5% i wiekszosc wydatkow spadla (oprocz administracji) to gdzie sie podziala reszta pieniedzy?? i po co ten wzros funduszy na administracje???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki budżet Łomży na 2004r?

Kornik... wszystko jest na miejscu:

Jeżeli:
- wydatki na administrację to X w 2003: wzrost 18%! (do ub. roku), czyli w 2004: 1,18X
- oświata Y: wzrost o 3% - 1,03Y
- zdrowie Z: mniej o 33,3%, - 0,667Z
- opieka społeczna S: mniej o 7%, - 0,93S
- pomoc materialna dla uczniów P: mniej o 27,2 %, - 0,728P
- oczyszczanie miast i wsi O: mniej o 45,2% - 0,548O

- teatr T: mniej o 51,4% - 0,486T
- filharmonia, zespoły muz. F, mniej o 50,5%, - 0,495F
- biblioteki B: mniej o 63,5% - 0,365B
- muzeum M: mniej o 52% - 0,48M
BUDŻET MIASTA Q2003: WZROST O 7,4% - 1,074*Q2003=Q2004

(X+Y+Z+S+P+O+T+F+B+M)*1,074=1,18X+1,03Y+0,667Z+0,93S+0,728P+0,548O+0,486T+0,495F+0,365B+0,48M
Jak widzisz kornik nie zniknęła ani złotóweczka. (Tak wiem ...poza tym są jeszcze inne wydatki, ale w takim wypadku tym bardziej nie da się nic powiedzieć, o zaginionych ew. znalezionych funduszach)

Problem leży trochę gdzie indziej... wszystko zależy do datkowo od tego jak to się rozkłada kwotowo...
To że wydatki na administrację zwiększyły sie o 18% jeszcze nic nie oznacza, w zależności jak duże były wydatki na administrację to te 18% może byc mniejsze, od 7,4% wzrostu całego budżetu miasta. Dobrze że choć trochę więcej pieniędzy przeznaczy się na oświatę.

Ale tak drastyczny spadek wydatków na kulturę jest naprawdę dziwny... czy żby znaleziono inne metody finansowania tych instytucji?! Nie wiem, nie wczytywałem się w budżet i nie wiem czy można dotrzeć do informacji o powodach takich zmian (i o tej porze nie będę już szukał), ale wydają mi się na pierwszy (i drugi) rzut oka co najmniej dziwne.

Nie rokują dobrze... rozwoju kulturalnego mieszkańców Łomży jako ogółu nie widzę w tych warunkach zbyt optymistycznie.

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki budżet Łomży na 2004r?

Tak więc KULTURĘ W ŁOMŻY DOBIJĄ: ("NIE CZAS ŻAŁOWAĆ RÓŻ GDY PŁONĄ LASY"...ach, znów te przysłowia!)

"Ciosem w przyjęty w grudniu projekt budeżetu jest wiadomość, że miasto nie otrzyma dotacji na kulturę. W minionych latach byłe placówki wojewódzkie, jak Muzeum Północno-Mazowieckie, Łomżyńska Orkiestra Kameralna, Biblioteka Publiczna, Teatr Lalki i Aktora, były tylko częściowo finansowane przez samorząd.
Koniec rezerwy"

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki budżet Łomży na 2004r?

a jak to wygląda teraz

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org