niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Odśnieżanie

Co sądzicie o naszych "odśnieżonych" Łomżyńskich drogach i chodnikach? Idąć np. ul. Spokojną trzeba uważać, żeby nóg nie połamać. Władze straszą, że jeśli się nie odśnieży chodnika przed swoim domem to można dostać karę do 500zł. "Można" ale tym się nikt prawie nie przejął... Chodniki są zasypane, a jeśli już odśnieżone to na odwal. Mało gdzie można bezpiecznie przejść. A ulice? Gdzieniegdzie są odśnieżone. Na Przykoszarowej były wczoraj wieczorem takie koleiny, że ledwie dało się jechać. Odśnieżarki jeżdża, nie przeczę tylko, że za każdym razem jak ją widzę, to ma ona podniesiony płóg. Jaki sens ma te jeżdżenie, żeby tylko paliwo wyjeżdzić? Według mnie to, co dzieje się w Łomży zaczyna być śmiechu warte...

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

Zgadzam się. Przed moim blokiem nikt nie odśnieża. Czyj to obowiązek powiedzcie mi, bo naprawdę nie wiem. Przecież jak mam wyjechać z parkingu skoro nawet dojść do samochodu nie mogę- chyba ,że wpław!

G a z e l a


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

Odśnieżarki jeżdża a płóg mają podniesiony bo chyba asfaltu nie będą zdzierać.No ale chodniki nie są odśnieżone to fakt i nie tylko na ul.Przykoszarowej czy ul.Spokojnej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

No na chodnikach jest fatalnie i to bardzo u mnie na osiedla lipa raz odśnieżyli i uznali że wystarczy w innych miejscach Łomży podobnie jest na wąskiej i tamtych rejonach ktoś coś odśnieżał ale tylko drogę. A co do Odśnieżarek ja widziałem wczoraj wieczorem jak jeździli przez Al.Legionów Piłsudskiego odśnieżali i pług jakoś był leżał ale nie wiem po co policja jeździ za tymi pługami ??




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

Bartes może pilnują, żeby odśnieżali, a nie jeżdzili na darmo:)

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

co Wy wiecie o odśnieżaniu:P hehe jak mieszkałem w ,,Perspektywie,, to chodniki zawsze były odśnieżone na czas:) nie wiem jak to jest w tym roku bo dawno w Łomży nie byłem:( ale Śledziowo to wogóle ma leniwą załogę z łopatami:P i nieważne czy to wspólnota mieszkaniowa czy spółdzielnia. śnieg jak spadnie tak leży ...

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

w niedziele późnym wieczorem przechodziłem przez ul. spkojną płóg (ten sam) przejechal 3 razy przez tą ulicę snieg zalegał na ulicy ale on jechał z podnieśoną szuflą i był pusty(soli i piasku brak)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

A ja nawet wczoraj widziałem radiowóz straży miejskiej. No jechał. Obok nieodśnieżonych chodników, sople na Rządowej mu prawie na dach nie spadły. Ale fiat straży jechał. No bo se jechał. I niech se jedzie. A chodniki nieodśnieżone, sople u samej brody przechodnia. Nawet z dachu na Długiej śnieg spadł z dachu. To wszystko przez Niutona. Po cholerę wymyślił te swoje prawo grawitacji. A bez tego to bym se latali. A fiat jechał, a kierowca se patrzył, patrzył.

ściemka wszystkim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

Witam wszystkich,

Zawsze jest tak, że zwykły szary obywatel jest zobligowany do wielu różnorakich rzeczy oraz ma mnóstwo rozmaitych obowiązków. Tak samo jest z odśnieżaniem chodników przed swoją posesją, gdyż inaczej - mandat.
Jednak np. odśnieżanie dróg i chodników miejskich nie należy do konkretnego obywatela. Kogóż więc ukarać jeśli ich stan jest fatalny? Jeśli nie są odśnieżone i zalegający tam śnieg uniemożliwia poprawne poruszanie się? Wszak są to dobra "miasta" więc dbać o to powinny odpowiednie służby miejskie.
Zwykły szary obywatel... może sobie tylko zakląć pod nosem lub wyżalić się komuś znajomemu.
A przecież powinna być możliwość ukarania winnych zaniedbania tego stanu rzeczy. I mało mnie to interesuje, że np. dróg w Łomży jest tyle, że nie zdążają z odśnieżaniem na czas. Ja podatki płacę regularnie i "ich" też mało interesuje czy aktualnie mam pieniądze czy nie.
Doskonałość naszego ustroju, systemu...

A może zastanówmy się: co zwykli, szarszy obywatele mogą poradzić na właśnie taki stan rzeczy?

Pozdrawiam.

_____________________________
Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

jak w Łomży niikt nie odśnieża do przejedźcie sie do śledziewa to tam zobaczycie co to są nieodśnieżone chodniki. hehehe miasto wojewodzkie a gorszy syf niż w Klewkach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

ja np nie odśnieżam a to dlatego bo mam sporą działkie płacę za to odpowiedni podatek i nie korzystam osobiście z tego chodnika tylko wjazd i wyjazd gdy przyjedzie straż miejska a robi to sporadycznie to jest słowna przepychanka i sobie jadą nie wiem i nie rozumiem dlaczego ja mam odśnieżać a blokersy nie niech będzie to sprawiedliwie ja wpłacam do kasy miasta a blokersy nie a jeszcze bardzo dużo z nich wyciąga rękę do kasy np po różne dodatki mieszkaniowe o których żaden właściciel wolnostojacej nieruchomości nawet nie ma prawa pomarzyć a może właśnie żeby było jasne ja tych dodatków nie potrzebuje ale może nasi włodarze wpadną na pomysł i np ci co biorą z kasy miasta będą odśnieżać chodniki myślę że było by to logiczne ja jestem przeciwnikiem rozdawnictwa i namawiam wszystkich właścicieli do bojkotu i nieodśnierzania pozdro



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

Niedawno na jednej z odśnieżonych białostockich ulic urwałem jeden z zaczepów zderzaka, właśnie z powodu "braku" śniegu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

A znam miejsce w Łomży, gdzie właściciel posesji przylegającej do chodnika odśnieża, mało tego, jest posypane, odgartnięte. Gdzie? w Łomży. Na ul. Polowej. Naprzeciwko kamienic na dole. Wyżej na polowej 65 mieści się Urząd Skarbowy. Pokoje, ochrona, ciepełko - pierwsza klasa (biznes klasa), a na chodniku od stony Polowej śniegu po pas. A najlepiej za (tam od tyłu za Radmarem, gdzie stawiają klienci Urzędu Skarbowego samochody) mamy największe śniegowo-błotowo-śmierdziowo jezioro. Stan polskiej gospodarki.

ściemka wszystkim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

jaco jaco troche kultury by Ci sie przydalo.
Twoje nastawienie do ludzi, ktorych nazywasz "blokersy" sugeruje na jakies kompleksy.
Twoja wypowiedz apropo odsniezania przerodzila sie w najezdzanie na ludzi, ktorym sie slabiej w zyciu powiodlo.

Pamietaj sprawiedliwosci nie bylo nigdy i nie bedzie.
Zawsze pozostaje rada typu, opyl dzialke, badz blokersem, moze jakis dodatek mieszkaniowy albo zapomoge dostaniesz.
Mieszkaj sobie gdzie chcesz i jak chcesz, odsniezaj albo i nie.

Nie wiem jak jest dokladnie ale mieszkajacy w blokach placa czynsz, odprowadzaja go do spoldzielni, ktora zapewne tez jakis podatek od gruntow czy nieruchomosci placi.
Inna sprawa, ze np. Ty musisz placic podatek od 2000-3000m2 dzialki i 200m2 domu, a wlasciciel mieszkania 50m2 w bloku 10-cio pietrowym od duzo mniejszej powierzchni.

Wiec nie pitol, ze Ty jestes taki swiety i uczciwy biedak placacy podatki, a reszta to swinie zerujace na Tobie.

PS. Nie wierze, ze ani razu nie przeszedles sie chodnikiem pod swoja posesja, bo to znaczyloby, ze swoim wspanialym autem jezdzisz nawet kilka metrow dalej po ramke fajek czy pudelko zapalek do kiosku. To moze byc szkodliwe dla Twojego zdrowia. Kup sobie jeszcze Melexa na wycieczki po hacjendzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

do zuberto ja nie użalam się że jest mi ciężko musisz czytać ze zrozumieniem tylko napisałem że nie będę odśnieżał bo ten obowiązek nie dotyczy wszystkich a o blokersach wspomiałem ponieważ uważam że nie było by niczym złym gdyby ci co się ustawiają w kolejki po różnego rodzaju zapomogi i dodatki mieszkaniowe można było by np przegonić do śniegu ja nie mam nic za darmo na wszystko muszę ciężko pracować a oni ????? 50% z nich nie płaci samodzielnie czynszu tylko płaci urząd miasta czyli w jakimś stopniu płacę i ja a płacę nie tylko za działkie no ale oni nie są nawet w stanie sprzatnąć kupy po srającym swoim psie więc dalej pochwalaj ten stan a co do fajek to nie palę



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odśnieżanie

Statystyk nie znam i nie wiem czy jest to 50% ale co do tego, ze niektorych nalezaloby przegonic z lopata, zgadzam sie z Toba.
Wielu poprostu lezy nic nie robiac, a mogliby odpracowac czynsz, chociazby wlasnie odsniezajac czy koszac trawe. Zadowolona bylaby i spoldzielnia i oni, ale wiesz jak to w Polsce jest, takie zajecie jest ponizej ich honoru, bo w ich mniemaniu nie jest honorowym ciezka praca tylko kombinowanie jak tu sie nie narobic.

Nie mozesz jednak uogolniac, a uzyte slowo "blokersy" samo w sobie sugeruje nie tylko negatywne nastawienie ale takze nizszosc wszystkich ludzi tam mieszkajacych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org