niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Powróćmy nad Narew ! cz. CCXVIII


22 - 24 VII 1983 r. podczas X Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w Lublinie kajakarze Łomżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego w sposób znaczący zaznaczyli swoją obecność. Prawo startu po regatach eliminacyjnych w Augustowie dla województw: białostockiego, ciechanowskiego, łomżyńskiego, olsztyńskiego, suwalskiego i warszawskiego wywalczyło 10 osad łomżyńskiego klubu. Taki sam rezultat uzyskała "Vęgoria" Węgorzewo. W eliminacjah rywalizowało 167 zawodników i zawodniczek z 12 klubów. W konkurencji k-4 na dystansie 500 m. juniorek młodszych zwyciężyły łomżynianki: Walewska Elżbieta, Kaczmarczyk Teresa , Sobolewska Ewa, i Chludzińska Katarzyna. IX m. w tej konkurencji na tym dystansie zdobyły również łomżynianki: Saraczewska Jolanta, Niebrzydowska Helena, Kowalska Renata i Krawczyk Ewa. Konkurencję k-1 na 500 m wygrała Małgorzata Cudnik. Na tym samym dystansie w rywalizacji dwójek razem z Teresą Kaczmarczyk zajęła IV miejsce. Dwukrotnie IV miejsce w rywalizacji kanadyjek jedynek na dystansie 1000 i 10000 m. uzyskał Marek Darkowski. W finale B juniorów młodszych w kategorii k-2 na 500 m. IV m. zdobyły Kowalska Renata i Brzezińska Danuta, a na 1000 m. piąte na mecie były Sobolewska Ewa i Krawczyk Ewa. Również w finale B juniorek młodszych na 500 m. kajaków jedynek VI m. zajęła Niebrzydowska Helena. Łomżyńskie Towarzystwo Wioślarskie zajęło IV m. w punktacji łącznej dziewcząt ulegając klubowi "Orzeł" Wałcz, "Zawisza" Bydgoszcz i "Skra" Warszawa. W rywalizacji spartakiadowej wzięło udział 750 zawodników i zawodniczek z 27 województw.


cdn.
Studia Łomżyńskie nr XI
Wydawnictwo Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego

czesław

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Powróćmy nad Narew ! cz. CCXVIII

Witam! Wszystko OK, tylko dlaczego kaleczysz język polski,w którym pisze się najpierw imię, a potem nazwisko. Mnie to bardzo razi, nigdzie chyba, poza węgierskim, nie pisze się Nowak Stanisław, Piłsudski Józef. Zrtesztą to nie brzmi ładnie. Piszesz raz poprawnie, a raz żle. Ja wiem, że na różnych listach, wykazach itp. napisane jest niepoprawnie, lecz w takich przypadkach są to wymogi kolejności alfabetycznej. Pzdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Powróćmy nad Narew ! cz. CCXVIII

Zgadzam się, dziękuję za konstruktywną uwagę. W polskiej składni pierwsze pisze się imię, w spisie literatury, indeksach nazwisk pierwsze nazwisko. Oprócz węgierskiego w innych językach jest także odmienna pisownia.

czesław

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org