niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Fotografia

Chcialbym sie dowiedziec cos od milosnikow fotografi i aparatow fotograficznych...mianowicie chodzi mi o aparat ZENIT 122 i jego standardowy obiektyw helios...a chodzi o to czy to jest dobry sprzet do robienia zdjec dla poczatkujacych(tak slyszalem) i jakie macie odczucia na temat tego aparatu.
Druga sprawa to...czy sa jakies obiektywy, ktore pozwalaja na robienie zdjec z daleszego planu...(wieksze :D)

(aparat juz dawno mam, ale postanowilem sie nim troche pobawic i byc moze przekonac do fotografii:))

pozdrawiam i dziekuje:)

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotografia

zenit jest nie tylko dobry dla początkujących ale również dla tych którzy więcej wiedzą na temat fotografii a nie stac ich na lepszy aparat. to świetny sprzęt. oczywiście są obiektywy którymi możesz robić z dalszego planu są to obiektywy z większą ogniskową.pewnie w standardzie masz 50-tke.niższe numery to obiektywy szerokokątne natomiast o większej cyfsze ogniskowej np.80,100,300 to obiektywy które pozwalaja zblizyc dany przedmiot fotografowany. jeśli chciałbyś dowiedziec sie cos więcej to kliknij na moje gadu gadu: 661 48 65.
pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotografia

poza tym zapraszam do obejrzenia galerii łomżyńskich twórców.
http://www.wirtualnalomza.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=263&Itemid=106&lang=

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotografia

MC HELIOS-44M-4 ...58mm 1:2 M52x0,75

pozdrawiam

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotografia

Zenit 122 to dobry aparat do nauki ponieważ nie posada żadnej automatyki, dzięki czemu fotografuje się nim świadomie (choć osobiście wolę starszą wersję: Zenit 12XP). Niestety nie zgodzę się z opinią że Zenity to pożądne aparaty. Ich główne wady do: płócienna migawka która nie trzyma czasów (właściwie prawidłowo działają tylko czasy 1/125 i 1/250), niedokładny światłomierz (miałem w ręku egzemplarze w których wskazania światłomierza różniły się nawet o 2 EV), synchronizacja z lampą błyskową na czasie 1/30 i ogólna awaryjność sprzętu, niestety nie można na nich polegać, ale tak naprawdę nie przejmuj się tym wszystkim, ponieważ frajda z używania tego aparatu jest naprawdę duża, sam czasami z sentymentu sięgam po starego Zenita.

Co do obiektywu Helios poniżej przesłony 3,5 jest nieostry i ma bardzo małą głębie ostrości, natomiast od 11 zaczyna winietować. Ale w przedziale 3,5 do 8 jest całkiem porządny. Mocowanie obiektywu w tym aparacie to gwint M42, na allegro jest bardzo duży wybór dobrych i nie drogich obiektywów z tym mocowaniem, z rewelacyjnymi szkłami Carla Zaissa włącznie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotografia

hmm myslalem, ze te 44 to gwint...a patrzylem na allegro obiektywy i byly gwint 42 wiec sie troche zdwililem...widzialem tez pierscienie do zdjec makro...moze mi ktos wytlumaczy jak to dziala, a dokladniej chodzi o to jak to jest mocowane...(miedzy aparatem a obiektywem?)

z gory dziekuje i pozdrawiam:)

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotografia

Tak zgadza się, pierścienie wkręca się między aparatem a obiektywem, a działają one w ten sposób, że znacznie zmniejszają minimalną odległość ostrzenia. Z tego co pamiętam, obiektyw Helios ostrzy od minimum 50cm (najbliżej w takiej odległości może znajdować się fotografowany obiekt) , po założeniu pierścieni odległość tą można zmniejszyć nawet do ok 1 cm.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotografia

tak, wiem...w aparacie cyfrowym mam opcje makro...i bylem ciekawy co i jak z tym sie robi...zobaczylem ze na allegro tez to troche kosztuje, wiec na razie sie wstrzymam:))

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org