piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

Trwa budowa wjazdu-wyjazdu do powstającego hipermarketu przy ul. Zawadzkiej. Ktoś o przenikliwym umyśle zaprojektował go vis-avis wejścia do Centrum Katolickiego-miejsca, gdzie przez 7 dni w tygodniu wchodzą i wychodzą setki dzieci (o dorosłych nie wspominając). Ktoś inny, o równie przenikliwym umyśle, zaakceptował projekt wjazdu-wyjazdu w tym miejscu i wydał nań zgodę. Jak będzie wyglądał ruch w tym miejscu, gdy sklep zostanie otwarty wszyscy wiemy, bo "przerabiamy" to przy "Stokrotce" (oczywiście, miało być rondo, płynny ruch, żadnych problemów, etc .... Miało być ....). Taka sama sytuacja będzie przy drugim hipermarkecie. Pytam włodarzy tego miasta, którzy bezustannie deklarują (werbalnie) troskę o sprawy tego miasta: co stoi na przeszkodzie, aby wjazd-wyjazd był zlokalizowany z drugiej strony, od ul. Piłsudskiego - szerokiej, dwupasmowej, czterojezdniowej drogi, gdzie po stokroć łatwiej zorganizować płynny ruch? Pytam też owych włodarzy: co z bezpieczeństwem setek dzieci zdążających i wracających ze SP10 oraz korzystających z Centrum? Czy znowu bedziemy "mądrzy po szkodzie"? Tylko tutaj "szkodą" będzie ludzkie (dziecięce) życie lub zdrowie. Co wówczas powiedzą owi włodarze? Że jest im przykro? Czy naprawdę to zależy od ilości pieniędzy w kasie miejskiej od inwestorów, aby przestać zauważać najbardziej podstawowy interes mieszkańców miasta, za które podjęło się odpowiedzialność? A Wy szanowni Radni - gdzie jesteście w związku z tą sprawą? Gdzie podziało się Wasze ogromne doświadczenie, przenikliwość i doskonała znajomość wszelkich bolączek tego miasta, o której zapewnialiście nas wszystkich podczas niedawnej kampanii wyborczej? A Wy szanowni policjanci z Wydziału Ruch Drogowego, którzy opiniujecie projekty takich rozwiązań komunikacyjnych lub sygnalizujecie miejsca szczególnie niebezpieczne - co zrobiliście w tej sprawie?
Mieszkańcy ulic Niemcewicza, Łagody, Przykoszarowej, Małachowskiego - bijcie na alarm, tak jak i my wszyscy!!! Za chwilę dojazd do Waszych bloków stanie się niemożliwy, podobnie jak znalezienie wolnego miejsca na parkingu. Za chwilę nasze dzieci będą poruszać się na osiedlowych uliczkach po brzegi wypełnionych samochodami!!!

zygzak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

Na dobrą sprawę to "ktoś" mógłby tu w necie, na łomżyńskiej stronie zamieścić jakiś plan sytuacyjny budowanego obiektu wraz z naniesionymi nań parkingami, wjazdem, wyjazdem, itp... W sumie budowane jest to dla nas wszystkich...

Pozdrawiam.

_____________________________
Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

no i zygzak ma rację,cholera świętą rację.......





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

nie ma marketu zle, jets market zle, nie ma wjazdu zle, jest wjazd zle i tak w kolo....................



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

niedosc ze wyglada jak stodola to jeszcze dobrego dojazdu niebedzie....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

od strony Piłsudskiego powinien być wjazd/wyjazd i parking bo tak to ciężko będzie na tym małym skrzyżowaniu i na rondzie chyba że światła tam postawią bo inaczej to masakra



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

zygzak

A nie będzie zjazdu od Piłsudskiego? Bo ja słyszałem, że będzie tam jakieś skrzyżowanie ze światłami.
Problem chyba polega na tym, że cz i jego radio nie będą mogli parkować swego pojazdu na chodniku prowadzącym do przejścia (sic.).

P.S. Ten post chyba szybko zniknie stąd. Idę o zakład.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

antyred
Przyjmuję zakład, że post nie zniknie. Jesli chodzi o cz i "jego" radio (parkowanie na chodnikach, jak piszesz) - to nie jest problem. To raptem 3-4 auta, mają możliwość parkowania na dziedzińcu "wewnątrz" Centrum.

Problemem są:
- przede wszytkim dzieci idące do- i ze- szkoły nr 10 oraz korzystające z Centrum.
Antyred, poświęć proszę 30 min. czasu np. rano, tuż przed 8.00 i zobacz ilu małych ludków wędruje przez to skrzyżowanie. Nawet jeśli ma byc to wjazd np. na zaplecze tego sklepu to i tak to niewielkie skrzyżowanie "nie przerobi" tego ruchu. Konsekwencje tego poniosą najsłabsi uczestnicy ruchu drogowego
- drugi problem - to niewydolność przepustowa tego miejsca (skrzyżowania). W tej chwili już nie można wyjechać z niego. Gdy dojdą pojazdy związane ze sklepem, to inni kierowcy będą szukać "ratunku" wjeżdżając w coraz mniejsze uliczki osiedlowe.
- trzeci problem - parkingi. Gdy zapełnią się te pod sklepem, kupujący zastawią parkingi pod blokami.

Dojazd i wyjazd z tego sklepu naprawdę można wykonać znacznie korzystniej. Pozdrawiam

zygzak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

Szanowny zygzaku

jeśli chodzi o parkowanie na przejściu napisałem o tym, co widuję, często przejeżdżając tamtędy i o tym co widać na zdjęciach pod artykułem. Nie twierdzisz chyba, że to białe dostawcze auto poprawia bezpieczeństwo dzieci? I ten relatywizm w ocenie sytuacji: jak do centrum katolickiego to można wjeżdżać po przejściu i jest to bezpieczne, a jak gdzie indziej, to już nie. Poza tym sam cz wczoraj pisał, że przejście będzie przesunięte. Tenże sam cz pisał gdzieś przed rokiem też o tym, że będzie skrzyżowanie ze światłami (główny zjazd) na Piłsudskiego. O co więc chodzi?
Nic z tego nie rozumiem. Najpierw pisze się peany na temat ratuszowej władzy, aż tu nagle same negatywne artykuły mijające się z prawdą i wiedzą piszącego. Ktoś chyba mu podpadł:)
Ktoś z ratusza powinien napisać jak to naprawdę jest, bo, że nie jest tak jak tu można przeczytać, to na pewno.
Jestem stałym czytelnikiem www.4lomza.pl i moja wiedza w tej sprawie pochodzi właśnie stąd. Lubię być doinformowany i nie lubię być manipulowany. Mam też niezłą pamięć i jako stały czytelnik nie dam wodzić się za nos dla czyjegoś interesu. Chyba, że ta strona chce stracić czytelnika.


P.S. Ten post raczej na pewno Ci się nie spodoba Panie zygzak (domyślam się że vel cz:). Pewnie zniknie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

Szanowny antyred

Zupełna pomyłka:
- zygzak nie ma nic wspólnego z cz, prócz tego, że chyba wiem kim jest cz, ale nie jestem pewien.
- nie mam nic przeciwko władzy ratuszowej, ale też nie powala mnie owa władza "na kolana" swoimi działaniami.
Mój post wziął się stąd, że moje dzieci uczęszczają do sp10 i b. często korzystają z zajęć w Centrum. Będąc w tej okolicy niemal codziennie (bo nie mieszkam w pobliżu) widzę, że trwają prace budowlane, które - moim zdaniem - mocno odbiegają od poczucia "zdrowego rozsądku". Stąd wziął się mój głos w tej sprawie i intencją moją było wywołanie dyskusji na TEN TEMAT (czyli budowy wjazdu) - czy nie da się zrobić tego lepiej (wszak wiadomo - wjazd do sklepu musi być, ale czy akurat tu), a nie na żaden inny temat (czyli kto komu podpadł, kto kogo lubi a kogo nie). To częste na forum 4lomza: temat główny szybko idzie w bok i odbywa się tropienie spisków.
Moje zdanie w sprawie wjazdu - można zrobić to w innym miejscu i bedzie bezpieczniej dla wszystkich. Inne sprawy mnie nie interesują. Pozdrawiam

zygzak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

No dobrze zygzaku. Nie jesteś cz.

Ale może ten zjazd będzie tylko jednym z kilku? Czy chciałbyś mieszkając n.p. na ul. Kazańskiej wyjeżdżać do ul. Piłsudskiego? To by było bez sensu. Zresztą widziałem, że w sobotę robili wjazd od Piłsudskiego. Mam tylko nadzieję, że nie jest to już wjazd docelowy.
A w kwestii relatywizmu moralnego w ocenie sytuacji i przekłamań podtrzymuję swój pogląd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

Pewnie, że każdy z nas chciałby mieć jak najbliżej i najwygodniej do wjazdu do sklepu, niedaleko do smietnika (ale takiego co byłby ładny i nie śmierdział), do dobrze zaoptrzonego kiosku z gazetami, etc. Rodzi się tylko pytanie: co innymi aspektami (w tym wypadku - bezpieczeństwem pieszych, w szczególności dzieci). Ja sobie poradzę - odprowadzę swoje dzieci lub odwiozę pod samą bramę szkoły.
Co z innymi - tymi, którym mama wychodząc do pracy nastawia budzik, aby wiedziały o której wyjść do szkoły. Idą same lub z kolegami, rozgadane, roześmiane, beztroskie, NIEUWAŻNE!!!. To przywilej ich wieku - nieuwaga. Za nich muszą myśleć i uważać dorosli. Te nieuważne dzieci staną do konfrontacji z dostawcami towarów, którzy mają do zrealizowania dzienne plany przewozów, które nie dają się zrealizować, z dostawcami którzy ciągle są spóźnieni, kolejne kilkanaście godzin są za kierownicą, którzy ciągle się spieszą. I którzy siedzą w autach wielkości niedużego bloku. Kto ma jakie szanse?
Pozdrawiam

zygzak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

Ja dalej czekam na rondo które miało być koło stokrotki bo to co się dzieję w godzinach szczytu to przechodzi ludzkie pojęcie żeby wjechać z dwupasmówki w Ks.Janusza to czasami trzeba 10 min czekać szlag człowieka trafia.

PS.Może niech ktoś z Ratusza by się wypowiedział na forum przecież czytają nasze posty hmm chyba że jak już podostawali swoje stołki i na nich siedzą to w ...... mają.

- Jaka jest różnica między automatem telefonicznym a wyborami?
- W automacie najpierw płacisz, a potem wybierasz, a przy wyborach najpierw wybierasz, a płacisz później!

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

poczekamy do pierwszego wypadku z udzialem jakiegos dziecka. moze wtedy ktos z ratusza wtedy sie zainteresuje. dziwne ze kosciol nie mial nic przeciwko temu. mo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

Jeszcze słowo do antyreda

Chociaż to znowu będzie nie na temat (czyli w sprawie złej lokalizacji wjazdu do sklepu) to jednak chcę zauważyć, że owe samochody zaparkowane na chodniku, o których pisał antyred nie należą do cz i "jego" radia lecz do ..... firm budujących wspomniany wjazd!!!
Tak na marginesie - panowie ze Straży Miejskiej, jeśli już sprawdziliście czy właściciele posesji prawidłowo odśnieżyli chodniki, to można byłoby zapytac właścicieli tych pojazdów dlaczego - mając do dyspozycji tak ogromny plac budowy - parkują na chodniku.
Zapraszam do tej dyskusji osoby, które posiadają odpowiednie wykształcenie i wiedzę w tym kierunku (tzn. lokalizacji wjazdów), aby wypowiedziały się na ww. temat. Jak - ich (specjalistów) zdaniem - powinien być umiejscowiony wjazd. Pozdrawiam.

zygzak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

Hipermarket może i będzie dobry ,ale z tym wjazdem to zamulili ,mogli go zrobić np. tam na dole naprzeciw stokrotki (mniej ludzi tam chodzi) ,chyba ,że to będzie wyjazd a gdzieś indziej wjazd ,ale nawet jeśli to i tak będzie duży ruch.

,,Rymowane słowo łączy scenę Hip-Hop 'ową,,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

W naszym mieście dużo jest dziwnych budów. Rondo na Wojska Polskiego z Poznańską. Stadion choć tylko remontowany to już trzeba poprawiać. Z mostem też były problemy. To kilka przykładów takich najbardziej dotyczących nas wszystkich. Przy każdej budowie,ktoś to projektował, ktoś zatwierdzał, ktoś wykonał, jeszcze ktoś odebrał. Robota spieprzona ,a winnych nie ma. Najgorsze jest to,że nie uczą się nawet na własnych błędach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

Zygzak nie spinaj się tak, fakt że wjazd jest w fatalnym miejscu-co do tego nie ma nikt wątpliwości jednak Kaufland to fatalana sieć ( gorsze są tylko Plus i Intermarche ) Mam przyjemność obsługiwać te placówki na terenie prawie całej Polski i zaufaj mi tam nie przyjeżdża dużo klientów, a co za tytm idzie i "dostawców". Kaufland chciałby mieć takie obroty i tylu klientów co łomżyńska Stokrotka...Bardziej śmieszne jest to, że w niedzielę część ludzi zamiast do kościoła skreci na zakupy:)

Scafander

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

ZYGZAK TO NIE HIPERMARKET A MARKET. PO DRUGIE NIE BEDZIE TO JEDYNY WJAZD , PO TRZECIE I TAK JUŻ NIC NIE ZMIENISZ.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: fatalny wjazd do nowobudowanego hipermarketu!!!

Witam, do "zygzak-a": Powtarzasz po przeczytaniu artykułu "orła" piszącego dla 4-lomza. Proszę zwrócić się do odpowiednich władz UM w Łomży, powinni przedstawić plan sytuacyjny marketu wraz z dojazdami po zakończeniu budowy. Swoją drogą bardzo ciekawe jest pisanie artykułów przez "redaktorów" firmy która obsługuje UM w Łomży.

Pozdrawiam
MirekO

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org