czwartek, 09 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
pogotowie

Jak nie mam ubezpieczenia mogę iśc na pogotowie w łomży? Ile wezmą za wizyte?

mmmm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pogotowie

W/g cennika .zależy od choroby .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pogotowie

Każdy pacjent nieubezpieczony może bezpłatnie korzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu, a także ze świadczeń udzielanych w ramach opieki nocnej i świątecznej - tj. wizyta, badanie na pogotowiu jest bezpłatne !

Poszukaj w necie numeru te. do pogotowia i sprawdź to.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pogotowie

Co za głupoty. Jak nie masz ubezpieczenia to płacisz za wizytę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pogotowie

W grudniu 2016r Prezydent Duda podpisał ustawę: Dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej także dla nieubezpieczonych.

Nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw wprowadza zmiany mające zagwarantować każdej osobie, która skorzysta ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej (także nocnej i świątecznej), że nie poniesie ona kosztów z tym związanych, nawet w przypadku, gdy wystąpią trudności z potwierdzeniem jej prawa do świadczeń.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1004824,prezydent-ustawa-dostep-do-poz-dla-nieubezpieczonych.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pogotowie

Nie bardzo to teraz działa,
ale wystarczy, że skłamiesz - powiesz np. jestem bezrobotna zarejestrowana i ubezpieczona przez PUP , zaświadczenia nie mam przy sobie - to wg byłego ministra zdrowia , NFZ nie będzie cię za to ścigał i dochodził zwrotu kosztów wizyty.
Na pogotowiu nie mają prawa odmówić ci przyjęcia !!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pogotowie

speech niestety tak nie jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pogotowie

Magdo nie słuchaj niektórych bzdur, mój znajomy niedawno z bólem gardła trafił na pogotowie, a akurat w Polsce nie miał już ubezpieczenia bo zrezygnował jakiś czas temu z pracy gdyż szykował się do wyjazdu za granicę.Wyświetlił im się na czerwono, bo mają możliwość sprawdzenia,czyli pokazał się jako pacjent nieubezpieczony i miał tam jakiś czas albo na dostarczenie ubezpieczenia albo zapłatę 100 zł za wizytę.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pogotowie

Czyli co była Ustawa Sejmowa i podpis Prezydenta,
a nie ma przepisów normujących postępowanie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pogotowie

W Polsce , Ustawa Sejmu , a podpisana przez Prezydenta jest przecież aktem prawnym o charakterze powszechnie obowiązującym !

Więc gdzie jest Rzecznik Praw Obywatelskich , przecież to prawo nabyte ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pogotowie

@-speech
czytaj ze zrozumieniem,
NFZ nie będzie ścigał pacjenta nieubezpieczonego za koszty wizyty, ale leki płatne 100%.
Tylko czy NFZ zapłaci pogotowiu czy POZ za taką wizytę ???
Nie zapłaci, bo nie mają tego w umowie, czyli w/w mają przyjąć cię za darmo.
To znajdź jelenia co będzie tyrał za darmo i jeszcze do ciebie dopłaci.
Wszystko ładnie na papierze tylko kto ma to wykonać.
Inna sprawa to ratowanie życia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pogotowie

@antyklakier
czytaj ze zrozumieniem,
Czy ja gdzieś pisałem o receptach/płatnościach za leki ,
czy poruszony wątek dotyczył TYLKO bezpłatnej pomocy na pogotowiu :
skorzystania ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej (także nocnej i świątecznej) ?
Po za tym wiem , że to jest niedopracowane, pogotowie nie ma prawa odmówić ci udzielenia pomocy i to nie tylko w przypadku zagrożenia życia.
Obowiązek pomocy lekarskiej dotyczy wszelkich sytuacji zagrożenia życia oraz zagrożenia zdrowia pacjenta, nie jest ograniczony tylko do ratowania życia.
Każdy lekarz jest zobowiązany do jej udzielenia zawsze wtedy, gdy opóźnienie tej pomocy może pacjentowi zaszkodzić, a więc nie tylko wtedy, gdy skutkiem może być śmierć, ciężkie uszkodzenie ciała lub ciężki rozstrój zdrowia pacjenta.
Obowiązek udzielenia pomocy lekarskiej, a dla pacjenta praw do pomocy lekarskiej dotyczy tylko danej sytuacji, tzn. przypadku nie cierpiącego zwłoki. Lekarz, który podjął się interwencji medycznej w takich okolicznościach nie ma obowiązku dalej leczyć chorego.

I teraz pytanie (... bo naprawdę nie wiem):
Gdzie i jak się płaci na pogotowiu nie mając ubezpieczenia, mają tam całodobową kasę ?

Czy raczej rozliczenie występuje po udzieleniu pomocy medycznej i pacjent, nie musi za nią płacić z góry a ewentualnie zostaje obciążony kosztami i ma opłacić wizytę przelewem ?

NFZ będzie wysyłał komornika , jak nie zapłacę ?
Przecież była premier Beata Szydło i były Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł stwierdzili, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie ścigał nieubezpieczonych chorych, a Resort zdecydował o umorzeniu spraw egzekucyjnych sprzed lat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org