poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jaką szlifierkę kątową wybrać?

W niedalekiej przyszłości czeka mnie zakup mniejszej szlifierki kątowej. Chciałbym żeby miała 900-1400w. Jakiej firmy polecacie takie urządzenie?? Zastanawiałem się nad Boschem z niebieskiej serii lub jakimś De-Waltem ale chętnie zapoznam się z waszymi propozycjami.
Do domowego użytku: przycięcie płyty k-g, glazury, terakoty itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką szlifierkę kątową wybrać?

z regulacją obrotów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Jak szlifierka to tylko z regulacją obrotów. Ja bym przejrzał oferty De Walta, mają dobry sprzęt ale i ceny nie należą do niskich. Na pewno odradzam tanie firmy jak Einhell itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką szlifierkę kątową wybrać?

W UK robię na samozatrudnieniu, więc sprzęt i narzędzia muszę sam sobie organizować. Czasami bywa to kosztowne, ale z reguły daje radę, bo na takiej zasadzie można więcej zarobić.
Jeżeli chodzi o szlifierkę kątową, to De Walta rzeczywiście jest dobra. Dobra jest jeszcze Makita. Dobra pod względem wytrzymałości.
Cenowo wygląda może trochę drożej http://phuabc.com.pl/szlifierki-katowe, ale z jakości pracy, niezawodności trudno znaleźć coś lepszego w tej cenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Ja samemu robię u siebie szlifierką za 50zł , jestem z niej zadowolony- nigdy nie
wydałem złotówki na serwis i naprawy...polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Tak niby też można :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Miałem kiedyś tanią szlifierkę, bez regulacji obrotów itp. Dodam, że pracując ze szlifierką zawsze mam respekt do tego sprzętu, nie pracuję bez osłony, okularów itp. Tym tanim badziewiem szlifowałem drewno listkową ściernicą, sprzęt był praktycznie nowy ale występował problem z włącznikiem, mianowicie ciężko się włączał (plastikowy marnej jakości włącznik) a jak już się włączył to nie chciał z powrotem wybić. Wtedy jakoś szlifierka po uderzeniu w sęk odbiła mi z rąk i wypadła, tarcza wkręciła się w koszulke haratając mi brzuch. Dobrze, że nie miałem tarczy np. do metalu bo byłoby nieciekawie. Dlatego nie polecam taniego dziadostwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Regulacja obrotów ma duże znaczenie. Używałem już wielu szlifierek i wiem już,że także średnica czyli grubość urządzenia ma znaczenie. Dużo łatwiej jest chwycic ciensze urządzenie. Aktualnie używam niebieskiego Bosch,a GWS-7 115 mm. Występuje też w wersji 125 mm. Regulacja obrotów w droższej wersji - około 370 zł. Wersja najtansza już poniżej 200 zł.
Warto dokupić walizkę transportową - nie jest droga.
Moc wystarczająca 720 Watt , cena dobra.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką szlifierkę kątową wybrać?

bosh lub makita nie polecam graphite mam taką i 4 razy juz na gwarancje oddawalem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Festol . Profesjonalne narzędzia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Niebieski Bosh

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org