niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

Mam pytanie kazali mi usunąć z kuchni kuchenkę na gaz poniewaz butle gazowa powodują jakieś niebezpieczenstwo w wysokim budownictwie, tyle lat kazdy korzysta i bylo ok a teraz nagle jakies zmiany? a i kazali zdemontowac okap nad kuchenką czy to ma podstawy prawne? dla mnie głupota

bob

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

w bloku nie możesz mieć wymuszonej wentylacji
od dawien dawna wiadomo gdyż są współdzielone kominy

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

Co do okapu, jesli masz z dzialajacym wentylatorem, wystarczy go wykrecic. Po kontroli mozesz zamontowac z powrotem. Jrsli chodzi o kuchenkie gazowa, przejdz sie do spuldzielni i wyjasn. Jesli to jest niebezpieczenstwo, to powinno byz zabronione dla wszystkich. Jak walnie w bloku IV pietrowym, nic sie nie stanie ?

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

wiekszosc osob chyba posiada w domu okap zasilany silniczkiem elektrycznym?

bob

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

a i zapomnialem, to rure do kratki tez trzeba zdjac, aby przejsc kontrole

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

kilkanaście lat temu do nas przyszli panowie ze spółdzielni i kazali zdemontować okap, ponieważ rura odprowadzająca była podłączona do otworu wentylacyjnego. przebiliśmy w ścianie drugi otwór, założyliśmy kratkę i powiedzieli, że tak jest ok i może zostać. co roku jak sprawdzają wentylację nikt nie ma do tego zastrzeżeń. co do kuchenki nie podpowiem, bo mam gaz z rury. a może warto zapytać jak jest u sąsiadów? też wszyscy wymienili kuchenki na elektryczne?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

zalezy jaki masz okap, jeden lepiej odkrecic, a w drugim odkrecic silniczek i wyjac rure na czas kontroli, potem jak chcesz, montujesz z powrotem

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

z okapem maja racje, co do kuchenki, pierwsze slysze

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

Dziwisz się, że kazali ci zdemontować butlę? Przecież w ten sposób możesz cały blok wysadzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

a to chodzą oszuści i sprzedają kuchenki elektryczne.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

ty pierdolnięty jesteś jakiś.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

Autor: justa89 (---.play-internet.pl) Data: 03-12-16 15:42

Dziwisz się, że kazali ci zdemontować butlę? Przecież w ten sposób możesz cały blok wysadzić. ty pierdolnięty jesteś jakiś.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH


Autor: Stinson (---.elomza.pl)
Data: 03-12-16 15:51

Autor: justa89 (---.play-internet.pl) Data: 03-12-16 15:42

Dziwisz się, że kazali ci zdemontować butlę? Przecież w ten sposób możesz cały blok wysadzić. ty pierdolnięty jesteś jakiś, przecież to chodzą oszuści i sprzedają kuchenki elektryczne.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

Moim zdaniem , to najlepiej zadzwonic do strazakow , ktorzy kontrolę ppoz przeprowadzaja i dopytac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

następnym razem ich nie wpuszczaj i tyle :)

--
Wesele na VHS lub Blu-ray? Nie masz jak odtworzyć? Przerób je na DVD!
http://przegrywanie.lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: BUTLE GAZOWE W WIEZOWCACH

Co do butli nie wiem, ale okap mieli prawo nakazać zdemontować jeżeli był wpięty we wspólną wentylację. Jest coś takiego jak filtry węglowe do okapu i wtedy nie masz podłączenia w wentylację i mogą Ci nafiukać. Niestety nie każdy musi chcieć wąchać co akurat sąsiadka gotuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org