czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Sonda o Straży Miejskiej

Na stronie Urzędu Miejskiego powstała sonda odnośnie dalszych losów Straży Miejskiej w naszym mieście. Swój głos oddałem i ku mojemu zdziwieniu znaczna większość głosów jest za pozostawieniem SM bez zmian.
W sumie to dobrze, że Prezydent korzysta z takiej formy wyrażenia swoich opinii przez mieszkańców. Sonda jednak nie odzwierciedli w pełni zdania mieszkańców, gdyż jej wyniki mogą być nie miarodajne, a 4 opcje wyboru są niewystarczające. Co prawda w najbliższych dniach odbyć ma się spotkanie w UM na którym można podjąć dyskusję na ten temat, jednak o godz. 12:00 w południe zwykli ludzie są w pracy.
Moim zdaniem Straż Miejska w Łomży powinna pozostać. Czytałem ostatnio, że formacja ta kosztuje miasto prawie milion złotych. To naprawdę są małe pieniądze, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w mieście. Myślę, że większość mieszkańców zgodzi się ze mną, że nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o to, że nasza Straż nie wykorzystywana jest w taki sposób, jaki oczekiwaliby tego mieszkańcy.
Mianowicie ostatnie lata funkcjonowania naszych strażników to przenośny FOTORADAR kryjący się zwykle w miejscach, gdzie nie wpływał on na bezpieczeństwo tylko na zebranie jak największej ilości mandatów. Na szczęście za tą kwestię wzięło się Państwo odbierając wszystkim strażom miejskim/gminnym prawo do używania fotoradarów.
Osobiście myślałem, że będzie to zmiana na lepsze, przez co strażnicy w końcu zaczną zajmować się tym do czego zostali powołani. Niestety strażników dalej nie było widać w takiej roli w jakiej wszyscy tego byśmy oczekiwali. Z miesiąca na miesiąc powstawały więc dyskusje i opinie mieszkańców o zlikwidowaniu tej formacji.
Moim zdaniem strażnicy miejscy powinni zostać, a nawet można zwiększyć ich liczebność, ale nie jako ochroniarzy w MOPSie czy Urzędzie Miejskim. Miasto nie może wydawać miliona złotych rocznie na zatrudnianie i utrzymywanie \"chłopców na posyłki\". Strażnicy powinni zostać skierowani do tego, czego oczekują od nich mieszkańcy, a więc zająć się zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku w mieście - aktywnie wspierając Policję.

Panie Prezydencie,
Zmianę należy rozpocząć przede wszystkim od edukacji mieszkańców odnośnie tego jakiego typu jest to formacja, jakie ma uprawnienia, w jakiego typu sprawach można prosić ich o pomoc itp. Osobiście uważam, że większość błahych interwencji zamiast Policji może realizować Straż Miejska. Radziłbym jakieś spotkania z przedstawicielami władz innych miast i zasięgnięcie opinii odnośnie funkcjonowania Straży Miejskich w większych miastach (Warszawa, Białystok).
Ja specjalistą nie jestem, ale jako jeden z mieszkańców miasta radziłbym skupić się na następujących kwestiach:
1. Pełnienie służby(pracy) przez strażników przez całą dobę.
Formacja tego typu nie powinna pracować od 8 do 16. Każdy mieszkaniec o każdej porze dnia i nocy powinien mieć możliwość poproszenia o interwencję. Co najmniej 1 patrol powinien pracować w godzinach nocnych.
2. Wprowadzenie numeru alarmowego 986.
W większych miastach jest to numer alarmowy do Straży Miejskiej. Jak jest w Łomży? Nie wiem, ale przyznam szczerze, że obecnie nawet jakbym chciał skorzystać z pomocy tej formacji to nie znam do nich numeru telefonu. Wydaje mi się, że podobny problem ma większość mieszkańców.
3. Patrole piesze na ulicach miasta.
Zaobserwowałem, że wielu mieszkańcom właśnie na tym zależy. Patrole piesze oddziałują prewencyjnie, dają poczucie bezpieczeństwa. Powinny być kierowane w miejsca, gdzie najczęściej grupuje się duża ilość osób (dworzec, okolice galerii handlowych, Stary Rynek, okolice szkół, Skate Park).
4. Współpraca z Policją.
Straż Miejska w obecnym systemie prawnym nie ma możliwości \"załatwienia\" wszystkich interwencji, które realizuje Policja. Ma to związek z mniejszymi uprawnieniami, brak niektórych środków przymusu, a także wiedzy. Formacja ta powinna jednak współpracować z Policją. W większych miastach można zaobserwować patrole mieszane (policjant-strażnik) lub odciążanie Policji przez SM z błahych interwencji typu nieprawidłowe parkowanie, nietrzeźwi bezdomni itp).
5. Określenie priorytetów i zadań Straży Miejskiej na wykroczenia i problemy szczególnie uciążliwe dla mieszkańców (osoby nietrzeźwe-bezdomne, nieprawidłowe parkowanie, nieletni spożywający alkohol i palący papierosy, dzikie wysypiska śmieci, sprzątanie odchodów po psach przez właścicieli, odśnieżanie chodników zimą, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, wykroczenia popełniane przez pieszych).

Myślę, że na pewno mieszkańcy mają jeszcze mnóstwo pomysłów pożytecznego wykorzystania tej formacji.
Proszę o rzeczową dyskusję bez hejtowania i postów typu:\"Zlikwidować\". Masz prawo do własnego zdania czy wyrażenia swojej opinii, jednak wysil się i uargumentuj swoją wypowiedź. Zapraszam do dyskusji.
Pozdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

\"Jak jest w Łomży? Nie wiem\"
No wlasnie. Piszesz czysto teoretycznie bez zadnej wiedzy jak wyglada to w praktyce. Jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj. Ciesz sie, ze nie miales okazji sie z nimi spotkac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Jestem za utrzymaniem, porządnemu obywatelowi ta organizacja mundurowa w niczym nie przeszkadza.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej


w Łomży nie powoływano tej formacji dla służby Mieszkańcom, a tylko aby stworzyć kilka etatów do rozdysponowania i nikt nie dbał oby w/w służyli Miastu

np w Warszawie Straż Miejska istnieje i pełni całodobową SŁUŻBĘ dla Mieszkańców i miasta

a w Łomży w/w jedynie co widzę to jeżdżą 30 km/h po ulicach Łomży spowalniając ruch i utrudniają Mieszkańcom życie , a brak nadzoru kontroli ze strony prezydenta nie uprawnia w/w aby samochody UM traktowali jak prywatne furmanki , o braku elementarnej wiedzy i braku podstawowych szkoleń nie wspomnę

skoro prezydent Łomży nie ma zielonego pojęcia czym jest pro publico bon , no bo skoro tego nie czyni tzn że nie ma pojęcia , to nie dziwi mnie że w/w nie wykonują nawet zadań które są w ich obowiązkach

sami swoi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

to jak im w Warszawie sluza? W Lomzy Straz Miejska w zime odpala samochod od kabla, bezplatnie. Nie przesadzaj, czym wiecej policji i sluzb mundurowych, tym mniej patoli na ulicach.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Mowisz, jeden patrol, ciekawe, czy sie bedzie wyrabial :). Jak nie pracuja, dzwon na policje, proste.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

JAk tak będą pełnić swoje obowiązki jak dotej pory to jestem za likwidacją

gość lomza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Oni tylko 8 godzin i do domu. Powinni działać jak większych miastach całodobowo. Powinni patrolować ulice, pilnować porządku a nie dupy wozić.

gość lomza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Dlatego ,że nie mają żadnego nadzoru etaty może wraz z nimi przenieść do policji. Większy pożytek ,a do strony ankiety nie mogę się zalogować już 3 raz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej


normalnemu człowiekowi ta formacja w niczym nie przeszkadza. likwidacji chcą menele i bezrobotni, których kole że inni mają pracę i dobrze zarabiają.

CZEGO DOWODEM JEST, ŻE WIĘKSZOŚĆ LIKWIDATORÓW PISZE ANONIMY ...

nie wiem, co się dzieje z tym społeczeństwem, ale donoszenie jest jedną z gorszych cech ludzkich, podobnie jak zawiść i zemsta ... są to przywary ludzi małych i tchórzliwych ...

i na koniec dodam, że likwidacja nigdy nie prowadzi do rozwoju ....

tak jak mówiłem wcześniej... a po co nam Prezydent, wybierzmy sobie Sołtysa (jaka oszczędność)

jeżeli ktoś twierdzi, że straż miejska kosztuje X zł i jej likwidacja pozwoli oszczędzić to samo X zł. to zwyczajnie kłamie, a łapią się na to tylko patologie.

gdzie koszty likwidacji etatów w postaci kilku miesięcznych odpraw.... gdziem koszty nowych etatów w nowych miejscach, bo przecież ludzie ci dalej będą gdzieś pracować na miejskim garnuszku i gdzieś zarabiać ....

no ale tego mądry Prezydent nie napisze, a głupi wyborca likwidator się nie domyśli

może więc SM pogonić do roboty.... mamy zasrane przez psy miasto, menele na starym rynku to już miejscowy folklor, parkowanie na osiedlach na chodnikach, trawnikach to norma... śmieci palone w piecach ....

przecież Policja takie sprawy ma w d...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Po co ma pozostać?Proszę zwrócić uwagę w dni targowe na targowicy panuje totalny bałagan pod nosem strażników.Ale oni na piechotę się nie wybiorą oni są tylko do jazdy samochoidami.Handel papierosami kwitniw w najlepsz,a stróże prawa ok 100 m siedzą lub jeżdżą nie widomo po co po mieście.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Panie Prezydencie, az 4 opcje wyboru? Wystarcza 2, zlikwidowac lub zlikwidowac natychmiast.

Zlikwidowac z uwagi na wprowadzanie w blad jak rowniez lamanie przepisow ruchu drogowego i totalny brak zadowolenia spoleczenstwa.

Zacznijmy od tego ze straz miejska nie jest potrzebna w tym miescie. Bileciki za szyba jest komu sprawdzac, a SM od czego jest ? Srodki ktore sa wydawane na SM zdecydowanie powinna otrzymac policja. Z uwagi na to ze ma wieksze uprawnienia i dbaja o bezpieczenstwo miasta.

Taki przykladowy straznik miejski co on moze biedulek zrobic? Wyciagnac telefon w sytuacji dla niego ocenianej jako \"kryzysowa\", lub \"nie dam rady nic mu zrobic bo ma mnie w *****\" wstukac 997 i wyplakac sie do sluchawki ze nie chca mu okazac dowodu osobistego. W wiekszosci przypadkow podczas legitymowania lub karania mandatem karnym, legitymowany ma wywalone graty na SM. Straznik nie ma jak zatrzymac samochodu podczas jazdy to wbiegaja przed maske samochodu. Potem w sadzie tlumacza ze ich rozjechac chciano....

Jak juz kiedys mowilem i to powtarzam. To banda w mundurkach, ktora trzesie **** z dnia na dzien co sie z nimi stanie, kto sie zaopiekuje.

W godzinach pracy albo przewoza lodowki, albo jezdza po galaretki do biedronek, lamia przepisy ruchu drogowego,samochod traktuja jak prywatny, zalatwiaja swoje prywatne sprawy podczas pracy np. w Alior Bank i jeszcze kilka ktore opisze jak juz nie bedzie tej formacji :))))
Starych na emeryture, a tym ktorym praca w policji sie nie udala do miotly i lopaty i do parku \"ROBIC PORZADEK\" , no albo na statoil Ochraniac dystrybutory .

Pozdrawiam serdecznie moich dwoch ulubiencow ze strazy wiejskiej. Pana ktory wypytywal jak po dzwonie samochod poprawic zeby wiecej wyplacili i tego od gorzaly i drzewa, ktory ma urzadzenie do teleportacji w takich przypadkach. \"Samochod jest, kierujacego nie ma w chwili zdarzenia\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

a co do handlu petami ma straz? od tego jest urząd celny. Dla mnie straz może zostać, pod warunkiem ze zaczna jezdzic po osiedlach, karac tych od srajacych do piaskownicy psów, tepic menelstwo i patologie i pilnować okolic szkol a nie zajmować się pilnowaniem kierowcow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Zapomnialem dodac ze do Pana R. moze w PRL strzelano jak to chwalil sie i opowiadal ze w milicji takie mial sytuacje, ale przypomnijmy ze Pan tez strzelal, tylko ze z ucha na tych co chodzili do kosciola albo byli w solidarnosci w PRL.


Przyjdzie czas ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Do pilnowania porzadku w miescie jest POLICJA A NIE PRZEBIERANCY!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Weźcie Państwo pod uwagę, że nawet jak Straż Miejska zostanie zlikwidowana to wszyscy jej obecni pracownicy i tak zostaną upchnięci na urzędnicze posadki. Jaka to oszczędność?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Ale nam nie chodzi o to zeby zwolnili i wywalili na bruk jako tych ktorzy robia nam na zlosc i oszukuja, tylko zeby dali im prace z ktorej my bedziemy zadowoleni i przyniesie efekty.
Miotla, szufla, taczka i nawet jestem za tym zeby zarabiali 2700 netto. :)


Oszczednosc bardzo prosta, nie beda juz zapalkami zatykac parkomatow zeby mandat wlepic za brak oplaty, druga sprawa ze jak ich przeniosa to tylko na te kilka lat :) ale przed przeniesieniem lustracji trzeba dokonac :). Bo dawnych UB, SB juz mielismy. Kolejna sprawa wyksztalcenie ... a z tym na bakier jak to w zawodzie ww do miotly i szufli szkol nie trzeba.

\"Zawod wykonywany ? O Panie, zawodow mam kilka ... strazak wiejski, ochroniarz, perkusista w zespole koscielnym, klusownik, zaklinacz papug\". I do tego wszystkiego jak juz wspomnialem szkol nie trzeba :)


Przyjdzie czas ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Zrobiła się nagonka medialna na Straż Miejską, w jakimś miasteczku w Polsce byłą patologią i została zlikwidowana a u nas populistycznie też trzeba?
pytam po co - dość retorycznie, są i pomagają, najważniejsze by nie był to przerost formy nad treścią a mając z nimi kilka razy do czynienia stwierdzam, jednoznacznie że straż miejska w Łomży powinna zostać. Oszczędności z tytułu jej likwidacji nie będą znaczące dla całego budżetu miasta a chcąc zaoszczędzić to proponował bym lepiej gospodarować środkami miejskimi...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

A ja proponuje przy najbliższych wyborach zrobić referendum w tej sprawie i niech mieszkańcy się wypowiedzą a nie specjaliści forumowi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

nie dotyczy

większość z grona których nazwałeś \"specjaliści forumowi\" lepiej by zarządzali Łomżą niż towarzystwa wzajemnej adoracji z tzw partii-sekt rządzących ,

bo \" specjaliści forumowi\" nie marnotrawiliby społecznych pieniędzy bo mają szacunek dla PRACY i jej owoców ... a biedni niedouczeni aparatczycy tylko robią występy medialne, a DŁUG Łomży został zwiększony do niemożliwego do spłacenia !

minimum 30 % tzw administracji w Urzędzie Miejskim DUBLUJĄC takie same etaty nie robi nic poza przychodzeniem do pracy, przy coraz mniejszej liczbie Mieszkańców i coraz większym DŁUGU produkowanym przez ciemną jak tabaka w rogu władzę owe 30 % wkrótce zostanie zwolnione od NIC NIEROBIENIA i będą mogli zaczęć być PEŁNOPRAWNYMI Obywatelami którzy to płaca podatki i pracują na rzecz Państwa .

przerost tzw administracji dużymi krokami prowadzi do zapaści finansów publicznych

Tytanic tonie a ciemnota tańczy

sami swoi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Straż Miejska jako instytucja sama w sobie jest bardzo dobrą.
Niestety w Łomży Straż Miejska uwidacznia jedynie wady i patologie.
Straż Miejska powinna zostać. Jednak powinna zostać Bardzo mocno zreformowana. W pierwszej kolejności z SM powinno odejść kilka osób np. Komendant.
W chcieli obecnej SM w żaden sposób nie spełnia oczekiwań mieszkańców.
Reforma M.in polegać mogłaby na:
1. Praca w trybie trzy zmianowym, wliczając w to również weekendy i święta- patologia jest praca w godz.8.00-16:00 od poniedziałku do piątku.
2. Wprowadzenie całodobowego nr. Alarmowego bądź też współpraca z Policją. Np aby oficer dyżurny mógł wysłać patrol SM tam gdzie ktoś źle zaparkowal czy gdzieś tam psy puszczają bez smyczy co by odciazylo Policję
3. Patrole piesze w dzień np. Miejsc z słynnej mapy zagrożeń.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

4. Patologia jest ze teraz jeździ samochodem 5 strażników wokół Starego rynku a pod filarami chleja
5. Konwojowanie wartości pieniężnych przez SM jest patologią.
6. Zmiana na stanowisku komendanta na osobę młodsza, z pomysłami co chcę coś zrobić.


Jeśli SM nie potrafi spełniać oczekiwań jakie się wobec nich stawia. To ja trzeba rozwiazac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Jonhn sądzisz że 8 osób jest w stanie pracować w systemie 3 zmianowym??? Zdajesz sobie w ogole sprawę co to są 3 zmiany ? Konwoje wartości pieniężnych - jeśli nie oni to ochrona 2- 3 konwoje dziennie...jak myślisz ile ochrona sobie będzie za to kasować...może złotówkę???? Co do komendanta może i rzeczywicie ktoś młodszy. A pattole piesze to raczej od zawsze są tam realizowane tylko jak ktoś siedzi i pierdzi na zasiłku 24 godziny na dobę w taboret przed komputerem patrząc co na forum 4 lomza piszą to i nie zauważy nikogo w centrum miasta. Swoją drogą szczyt głupoty pisać na kogoś kto ma jaką kolwiek uczciwa pracę że nic nie robi a samemu jak Ferdek K. Z pewnego serialu czekać na zasiłek i czekać na pracę gdyż pewnie nie ma pracy dla niego bo za bardzo \"wykształcony\". Oczywiście tyczy się dużej części forumowiczow ale nie wszystkich...zaraz zobaczymy kogos😊

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

witam..zlikwidować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Zozanno
Czy Ty zdajesz sobie sprawę co to jest praca trzy zmianowa?
Pracowałas na trzech zmianach? W tym mieście dużo osób tak pracuje. Teoretycznie straż miejska pracuje od 5:00 do 22:00 w praktyce dobrze wiesz zozzanno o której Ty i twoi koledzy zaczynacie pracę.
A propo patroli pieszych to skończ tu fantazjowac. Codziennie mam okazję przyglądać się waszej pracy. 2-3 konwoje wartości i 8godzinek zlecialo :Dot Wy straż bankowa a nie straż miejska. Pracując mam okazję się przyglądać waszej pracy, a raczej udawanie i klejenia przez Was głupa.
ZOZANNNO każdy we ze jesteście potrzebni pod warunkiem ze się do roboty wezmiecie. Przykład z Białegostoku weźcie. Mówisz ze 8 osób? Z tego co wiem chyba 12? Zabierzów się do roboty. Mieszkańcy będą zadowoleni to nikt nie będzie chciał Was likwidowac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Po co porownujesz miastro 300tysieczne do 65tysiecznego ? Bialystok a Lomza. Tam chociaz nie robia komedii tylko dobra robote, a u nas ?
Do dmuchania materacy!

Jesli nieznacznie likwidacja obnizy koszta to ja widze w tym ta nieznacznosc w dobrym kierunku. Smieci w gore poszly, po co pasibrzucha trzymac na stanowisku pierdzacego w stolek, jak mozna mieszkancom pomoc...

Zlikwidowac straznikow dac znizki na smieci dla emerytow!


Przyjdzie czas ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Wybaczmy im, w tych czasach gdzie skladali dokumenty do SM nie mozna bylo od tak sobie isc do szkoly i edukowac sie, liczac na lepsza prace.To zycie ukierunkowalo ich w te strone, sytuacja polityczna, nagla zmiana ustroju ...
Nie wolno szydzic z czyjegos nieszczescia. Po prostu pomozmy im zmienic ta niewdzieczna prace i wybaczmy. Zgoda buduje niezgoda rujnuje.

Zawsze powtarzalem dzieciom swoim (widzac podczas swieta zmarlych, stojacego przed cmetarzem SM z soplem na nosie, fioletowymi rekami od mrozu z ironicznym wyrazem twarzy i napisem na czole \"stoje tu za kare\")
Uczcie sie dzieciaczki bo bez nauki taki los moze was spotkac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Wybaczmy im, w tych czasach gdzie skladali dokumenty do SM nie mozna bylo od tak sobie isc do szkoly i edukowac sie, liczac na lepsza prace.To zycie ukierunkowalo ich w te strone, sytuacja polityczna, nagla zmiana ustroju ...
Nie wolno szydzic z czyjegos nieszczescia. Po prostu pomozmy im zmienic ta niewdzieczna prace i wybaczmy. Zgoda buduje niezgoda rujnuje.

Zawsze powtarzalem dzieciom swoim (widzac podczas swieta zmarlych, stojacego przed cmetarzem SM z soplem na nosie, fioletowymi rekami od mrozu z ironicznym wyrazem twarzy i napisem na czole \"stoje tu za kare\")
Uczcie sie dzieciaczki bo bez nauki taki los moze was spotkac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Ciężko ruszyć SM w każdym mieście. Skubani skutecznie bronią swoich miejsc pracy w każdym mieście. Społeczeństwu potrzebna jest policja z pełnymi uprawnieniami prewencji a nie SM.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Mam podobne zdanie: Policja powinna być/wystarczyć jako jedyna służba porządkowa dla Mieszkańców, czy to w W-wie czy w Łomży. Politycy swego czasu chcieli poeksperymentować ze SM i wystarczy...Rozwiązać tę formację - to apel do wszystkich samorządów!!!

http://podarujkarte.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sonda o Straży Miejskiej

Autor: prezes504
to ten , który jakiś czas temu nagrał i puścił do internetu filmik jak to przed Urzędem Miejskim domagał się mandatu za parkowanie swojego srebrnego opla i pedalskim głosikiem, wciągając gile i płakał ;
http://www.wykop.pl/link/1108621/interwencja-strazy-miejskiej-w-lomzy/
(... ciekawi mnie tylko czy ten gostek z filmiku , który sam się przedstawiał jako \\\\\\\"pan Marek T.\\\\\\\" to posiadacz zaparkowanego Opla Vectre C która stoi przed strażnikami ? srebrna vectra combi na blachach BI z naklejką na tylnej klapie CC )

durniem jesteś! przypomnieć ci jak jako niedoszły kandydat do Policji się starałeś,( TU na tym forum sam o tym pisałeś ) - a że DURNIÓW tam nie przyjmują , to taki IMBECYL , jak ty się nawet tam nie dostał ! hahaha.. hehehehe..

- ciekawy jest i twój temat dotyczący Straży Miejskiej w Łomży,
ja mam dobrą pamięć :

... pamiętasz tego zasmarkańca i fluka połykającego swoje gile z głosem ni to kobity , ni to psity, który UMIEŚCIŁ W NETCIE FILMIK z aranżowanej interwencji Łomżyńskiej Straży Miejskiej przed Urzędem Miejskim?

--- tak tam się domagałeś mandatu i CO?
kozakowałeś i du*pa mokra, jak zawsze DU*PY DAŁEŚ hahahahaha...

Autor: zlikwidować_straż_miejską1 vel Autor: prezes504
... i wszystko jasne :))))))))

http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=501089&t=499204


a tu, jak się starał dostać do Policji :

http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=225232&t=225232

do Straży Miejskie się nie dostał , póżniej próbował do Policji :))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org