sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dna moczanowa

Witam. Mam prośbę czy ktoś może mi pomóc.Od dłuższego czasu boli mnie duży palec u prawej nogi.Wręcz wydaje się ,że jest kość wybrzuszona.Chodziem na masażena kręgosłup i również tego palca.Miałem również rtg wyszły zwyrodnienia Czy to może byc dna?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dna moczanowa

dna to nagły atak w postaci zapalenia stawu zwykle palucha dużego u nogi. Zapalenie często przechodzi na sąsiedni staw. Powodem mjest gwałtowne krystalizowanie się kwasu moczowego w postaci takich igiełek które powodują jego stan zapalny. Atak dny następuje nagle zwykle po nocy rano i rozwija się błyskawicznie powodując niebywały ból palucha i całej stopy. Często dochodzi do powstania na stawie guzka który tworzy wykrystalizowany kwas moczowy. Ból jest okropny ,że nawet lekki dotyk powoduje potworny ból. Przyczyną tej dolegliwości jest podwyższony poziom kwasu moczowego. Leczenie to w pierwszej kolejności 4 mg na dobę przez kolejne 5 dni kolchicyna. Potem dawkę zmniejszamy. Uwaga aby nie przedawkować bo kolchicyna ma silne skutki uboczne. Do tego naproxen 3 razy 2 tabletki na dobę. Nie brać w żadnym wypadku w stanie ostrym Miluritu bo on w tej sytuacji tylko podnosi poziom kwasu moczowego we krwi. Milurit zastosować dopiero po ustąpienie stanu ostrego dny w celu uregulowania poziomu kwasu moczowego we krwii. Można na bolący paluch stosować zimne okłady kwasu bornego ale nie aby przypadkiem z lodu. W celu dalszej profilaktyki pić 2 litry dziennie wody zjonizowanej. dna moczanowa ostra może zaatakować nie tylko paluch duży nogi ale i kolana , palce dłoni. Dawnie znana jako podagra czyli choroba królów pod wiązana jest z jedzeniem zbyt dużej ilości mięsa.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dna moczanowa

w twoim przypadku jak opisujesz ból palca nie jest spowodowany dną moczanową. Sprawdż to dokładnie bo od bólu palucha nogi często zaczynają się bardzo poważne choroby.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dna moczanowa

Zrób badania. jeśli to dna moczanowa to jak będziesz miał dobrze ustaloną dietę to może nie trzeba będzie brać leków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dna moczanowa

Być może. Dna moczanowa pojawia się równiez u młodszych osób i czasami nie wiadomo jakie są powody wystąpienia tej choroby. Tutaj jest artykuł o diagnostyce choroby
http://wyleczdnemoczanowa.pl/diagnostyka/diagnostyka-dny-moczanowej/

Najlepiej nie lecz się na własną rękę ale zapisz się do dobrego ortopedy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dna moczanowa

Może wybierz się do chirurga naczyniowego? Może do tego palca po prostu nie dochodzi krew a tylko odczucie masz takie jakby problem leżał w kości. Zostawiam Ci namiary na dobrego flebologa dr Zielińskiego http://www.doktora.pl/lekarze/chirurg-naczyniowy/adam-zielinski/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dna moczanowa

spadaj trollu do malborka

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org