poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
\"Psie przedszkole\"

Witam serdecznie!

Zapraszam wszystkich właścicieli szczeniąt w wieku 2-6 miesięcy na BEZPŁATNE zajęcia \"psiego przedszkola\", które będą odbywały się 2 razy w tygodniu (w środy i soboty). Cykl obejmuje 10 spotkań. Początek zajęć 16 lipca 2016r. Obowiązują zapisy.

Zajęcia mają na celu:
- socjalizację szczeniąt z innymi psami, różnymi ludźmi, w różnym wieku, w \"dziwnych\" ubraniach
- nauczenie prawidłowej komunikacji z innymi szczeniętami i dorosłymi psami
- socjalizację z nowymi miejscami, ruchem ulicznym, dziwnymi przedmiotami (rower, parasol, wózek inwalidzki)
- nauczenie właściciela prawidłowych reakcji na problematyczne zachowania szczenięcia (gryzienie dłoni, skakanie na ludzi, załatwianie się w domu)
- naukę właściwej zabawy z psem
- opanowanie przez szczenię takich umiejętności jak: reagowanie na imię, komenda siad, waruj, przychodzenie na przywołanie, skupienie na opiekunie

Na zajęcia potrzebne będą:
• Szelki lub zwykła obroża;
• Długa linka/taśma 8-10m;
• Saszetka na smakołyki;
• Smakołyki w dużych ilościach, ale niewielkich kawałkach (parówka, pasztet, sucha karma i inne ulubione przysmaki);
• Zabawka do przeciągania, na sznurku, bądź polarowy szarpak;
• Woreczki na kupy;
• Miska na wodę.

Przewidujemy również zajęcia teoretyczne na temat rozwoju szczeniąt, sygnałów uspokajających, komunikacji zwierząt, zachowania w sytuacji zagrożenia atakiem obcego psa.

Zapisy na maila: psieczkole@vp.pl
Proszę podać imię, nazwisko, imię i wiek psa, rasa, krótki opis psa, opis ewentualnych problemów z psem.

Informacje o miejscu zajęć i dokładnych godzinach w mailu zwrotnym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Bardzo fajna inicjatywa! Wreszcie ktoś z pożytecznym pomysłem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

to nie jest dobry pomysł - lato, szczeniaki wrażliwsze są na choroby, niech się jeden z nich trafi z jeszcze niewidzialną ale juz rozwijającą się np parwowirozą to sporo z tych maluchów do nieba poleci - to moje zdanie
2 lata temu mój maluszek po wspólnej zabawie z dwoma innymi szczeniaczkami zachorował, bo jeden z nich jak się okazało był już chory

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Przedszkole . Inkubator chorób . Chcesz ryzyka idż. Najmocniejszy wygrywa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Słuszna uwaga.
Rzeczywiście zabrakło jednej informacji.

Właścicieli szczeniąt obowiązuje wykonanie kompletu szczepień stosownie do wieku szczenięcia. Na pierwsze zajęcia należy zabrać książeczkę zdrowia psa z informacją o wykonanych szczepieniach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Bardzo fajny pomysł, z tym że szczenięta \"bezpiecznie\" mogą uczestniczyć w takich zajęciach dopiero w wieku ok. 4 miesięcy (szczepienia podstawowe w 6, 9 i 12 tygodniu życia oraz szczepienie przeciwko wściekliznę po ukończeniu 3 miesięcy i później 21 dni kwarantanny. Gratuluję pomysłu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Świetna sprawa.
Gdzie odbywają się szkolenia?
Czy organizują Państwo zajęcia również dla starszych piesków?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Kwestię \"widełek\" wiekowych konsultowałam z zaprzyjaźnionym lekarzem weterynarii. Ta dolna granica jest to czas określany jako najlepszy na rozpoczęcie socjalizacji. Niestety wiele osób nie wie na czym polega socjalizacja szczeniąt, stąd w ofertach \"psich przedszkoli\" znajdują się właśnie takie granice wiekowe. Oczywiście kwestię przyjęcia na szkolenie rozpatrzymy indywidualnie. Zachęcam również właścicieli szczeniąt do konsultacji z lekarzami weterynarii w sprawie zajęć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\\\\\"Psie przedszkole\\\\\\\"

Jeżeli chodzi o starsze psiaki jest to kwestia zebrania grupy. Zgłaszają już się osoby ze starszymi psami, więc bardzo możliwe że taka grupa powstanie. Wszelkie pytania proszę kierować na maila: psieczkole@vp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Wysłałam wiadomość prywatną.
Proszę o kontakt :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Super sprawa!! W końcu ktoś pomyślał o młodych psiakach. Tylko faktycznie może warto najpierw dowiedzieć się od kiedy takie szczeniaki mogą bawić się w większej grupie, żeby były zupełnie bezpieczne. Bo choroby u takich maluchów mogą być niebezpieczne. A raczej nikt nie chce, żeby tak się skończyła zabawa i zajęcia w takim przedszkolu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Na zajęcia mogą uczestniczyć szczenięta do 6 miesiąca życia. Właściciel odpowiada za komplet szczepień, właśnie po to żeby psiak nie chorował. Zajęcia odbywają się w grupie max 4 szczeniąt, wiec nie jest to duża grupa. Zgłasza się coraz więcej osób wiec będzie kilka grup. Przed zajęciami robię wywiad na temat odrobaczen, szczepień i ogólnego zdrowia szczeniaka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Zapraszam wlascicieli szczeniat na zajęcia, ostatnie wolne miejsca! Dziękuję za duże zainteresowanie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

I co, odbyło się? Wysłałem zgłoszenie i po kilku mailach kontakt się urwał, mam nadziej że to tylko jakieś chwilowe problemy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Hm?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

a może to wyłudzanie danych osobowych???

DD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Odezwali się?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: \\\"Psie przedszkole\\\"

Ktoś może powiedzieć czy się odbyło?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org