sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kaligrafia, nauka ładnego pisania

Witam. Wiem, że w Łomży znajduje się miejsce(?), w którym można zapisać się na kurs kaligrafii - ładnego pisania, ale nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji. Ma ktoś jakiś kontakt? Namiary? ADRES chociaż?

- M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaligrafia, nauka ładnego pisania

Hmm, nie wiem czy u nas jest jakieś miejsce kursowe dotyczące kaligrafii. Szkoła kaligrafii jest w Krakowie i prowadzą kursy w różnych miastach, ale czy w Łomży?? Osobą biegłą w tym temacie jest Pani która zajmuje się kaligrafią zupełnie prywatnie i uczy w Ekonomiku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaligrafia, nauka ładnego pisania

Wystarczy wziąć wzorniki z netu i samemu trenować za darmo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaligrafia, nauka ładnego pisania

a to wcale nieprawda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaligrafia, nauka ładnego pisania

Czy taka umiejętność w dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie wszystko po prostu wstukujemy na klawiaturze komputera, jest jeszcze w ogóle potrzebna?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kaligrafia, nauka ładnego pisania

W Łomży takich \"zorganizowanych\" kursów nie uświadczysz. Ba, w lokalnych sklepach, nawet tych dla plastyków, nie kupisz niezbędnych materiałów. Nawet próbując u nich zamawiać. Po prostu nie mają pojęcia...

Jeśli chcesz się uczyć w domu, polecam zeszyty Oxford (nie \"piją\" atramentu). Stalówki, obsadki i atrament do kaligrafii dostępne tylko w necie. Do tego dobry podręcznik. Oczywiście dopasowany do wybranego kroju pisma (np. copperplate, spencerian, italika, textura itp.). Potrzebujesz też duuuuużo cierpliwości.

Powodzenia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org