niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Runęła wieża ciśnień w Łomży...

Oczywiście powyższy temat to tylko taka "podpucha" aby jak najwięcej osób przeczytało ten temat... :)

Otóż, jak to się mówi w innych częściach Polski, rozchodzi się o wieżę ciśnień w Łomży. Stoi sobie ona w tej Łomży i stoi, lata lecą, nieubłagalny ząb czasy niszczy tą cząstkę historii naszego miasta a tymczasem w Ełku...



...pięknie wyremontowana elewacja, ładny punkt widokowy, wspaniała restauracja. Aż chce się tamtędy przejeźdzać i zachodzić. A u nas ?

Nie można tak samo. ? Nie można w końcu raz a porządnie przeprowadzić kapitalnego remontu tej jakże charakterystycznej budowli naszego miasta ?
Widoki na Dolinę Nadnarwiańską wspaniałe, tak samo jak na Stare Miasto... Niestety, teren na którym znajduje się owa wieża ciśnień to teren prywatny (?) więc...

Da się coś z tą naszą wieżą zrobić ??? Czekam na wasze opinie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

Ptysiu, zrozum.
W Łomży łatwiej wybudować kościół albo pomnik, niż jakąś tam wieżę, co by służyła ludziom albo przciągała turystów. Nie to miasto, nie ten czas, nie ci ludzie.
Teraz wszelkie "siły" zostały skierowane na przebudowę ul. Sienkiewicza (wiadomo dlaczego) i REMONT nie wybudowanego ronda na Wojska Polskiego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

na Sienkiewicza bo tam klub MW

....Uwiodła mnie przepaść jednego spojrzenia....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

kurw...wystraszyłeś mnie:))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

Ptysiu nie szalej tak , bo zamarłem jak przeczytałem twój temat :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

cos zbyt duzo postow o ruinie jaka stanie sie Lomza,bez wiezy,skazana na zaglade,walkower LKS-u.
moze cos optymistycznego?
-moze dobra
-niech bedzie noc
-dobranoc LOMZO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

co z tego że prywatny można wywłąszczyc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

A ja remont wieży do programu wyborczego wpiszę HEJ!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

wpizdu myslalem ze naprawde sie rozsypala...

...::: Dobry chłopak był.... i mało pił.... :::...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

Po co na wieża??? Wybudujmy jeszcze jeden kościół!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

A potem jeszcze jeden!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

MarCo; to że łatwiej wybudować kościół w Łomży wynika z tego że ludzie tym się zajmujący są normalni i są w stanie pracować oraz pomagać dla dobra społeczności!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

fajnie by było. ja coś takiego popieram

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

jezeli to jest teran prywatny to kolezka powinien zrobic restauracje albo kawiarnie... dla samych widokow ludzie zajezdzali

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

Może ten wygląd wieży w Ełku to lekka przesada. Wystarczylo by trochę poprawić konstrukcyjny wygląd naszej .... oczywiście kapitalna renowacja też wchodzi w grę... Rzeczywiście przejeżdżając obok tej wieży w Ełku jest jakiś milszy nastrój .... u nasz jakoś taki Narwiański przy rondzie... można by nowoczesności dodać ... bo aż starością razi ... nowoczesność by się w Łomży przydała !!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

Autor: MarCo (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29-08-06 21:45
napisał:
"W Łomży łatwiej wybudować kościół albo pomnik, niż jakąś tam wieżę, co by służyła ludziom albo przciągała turystów. Nie to miasto, nie ten czas, nie ci ludzie."

Na co czekasz???? Zrzućcie się z babcią i wujkiem, wyremontujcie, otwórzcie kawiarnię i pławcie się w luksusie z uzyskanych dochodów !! Co ma piernik do wiatraka albo jakaś wieża do kościoła ??

ADALL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

Z tymi widokami to nie przesadzajcie, można sobie wejść na dach i obserwować, a w łomży jest kilka wysokich budynków.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

Poważnego przemysłu nigdy w Łomży nie będzie. Może to i lepiej. W takim razie możemy zarobić tylko na turystyce. Ale dla turysty nie ma tu nic, co mogłoby go zatrzymać i zachęcić do wydania kasy. Zabytków powalających na kolana nie mamy.

Mogłoby nas uratować wykopanie choćby kilkuhektarowego zalewu między mostami. Zaraz obrósłby infrastrukturą turystyczną i zaczęłoby się kręcić. To pomysł nie nowy i wcale nie ja go wymyśliłem. Szkoda, że miasto nie idzie w kierunku rozwoju turystyki.

Było głośno w sprawie bulwarów i też jakoś zdechło. Zresztą same bulwary łomżanom zarobić nie dadzą. Tylko żeglowna woda jest w stanie ściągnąć ludzi w te okolice i zatrzymać.

Punkt widokowy w wieży ciśnień, akwaparki, kręgielnie, multikino - fajne pomysły, ale bez jeziora to się nie uda. 80% pracujących zarabia tu 200-250 euro miesięcznie. Nie stać nas na takie rozrywki. Nawet gdyby takie coś tu powstało, zbankrutuje w ciągu kwartału. Jeśli będzie zalew, zarobimy na turystach. A wspólnie z turystami damy wówczas zarobić przemysłowi rozrywkowemu. Wydaje mi się, że tylko taki scenariusz jest realny.

Romi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

Oj Ptysiu,

Nie można porównać wieży ciśnień z Ełku z tą z Łomży,
ta w Ełku należy do stowarzyszenia niemieckiego i to ono ją doprowadziło do świetności. Nikt z ełczan tam nie chodzi. A ty byłeś w tej restauracji ?

bazyk1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

To moze z niej zrobic wieze koscielna?...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Runęła wieża ciśnień w Łomży...

Możliwe że sama się rozsypie za jakiś czas, i dopiero wtedy zaczną się przemyślenia, dlaczego tak się stało?


______________
Nigdy nie dyskutuj z glupcem. Najpierw ściągnie cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org