wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Kochani Łomżyniacy! Wszyscy znamy Las Jednaczewski. Większość z nas jeździ tam na rowerach bo jest to piękne miejsce, w którym można się odstresować, odetchnąć leśnym powietrzem, po prostu pobyć na łonie przyrody. Myślę, że tak jak i mnie niepokoi Was postępująca od kilku lat niekontrolowana (najwyraźniej!) wycinka tego lasu! Ja jestem przerażona. Miejsce w okolicy dawnego \"kominka\" jest praktycznie wykarczowane, po prostu serce krwawi jak się tamtędy przejeżdża! :( Zastanawiam się do czego to zmierza i czy my, mieszkańcy Łomży naprawdę nie możemy nic zrobić aby zapobiec zniszczeniu tego miejsca?! Zamierzam udać się do Nadleśnictwa i uzyskać jakieś informacje, prawne potwierdzenie tego co tam się dzieje, wyrazić nasze zaniepokojenie sytuacją. Prezydent Łomży też powinien zabrać w tej sprawie głos, czy ta wycinka faktycznie jest legalna aż na tak wielką skalę?! Jeśli Wy macie jakieś pomysły, jak zawalczyć o nasz las, to piszcie proszę, nie patrzmy bezczynnie na taką bezsensowną działalność!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Na pewno nie jest to jakaś bezmyślna wycinka. Z tego co widziałem to w wycięte miejsca posadzone są nowe drzewka. Byćmoże jakiś szkodnik zaatakował las.
Nie zawadzi sprawdzić.
Apropo Lasku Jednaczewskiego to brakuje bardzo jakiejś ścieżki/deptaka od mostu w stronę Jenaczewa. Piesi, rowerzyści i biegacze muszą poruszać się po drodze asfaltowej, którą jadą samochody czasem bardzo szybko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Deptak wzdłuż szosy to dalsze wdychanie spalin, dość ich na drodze wiodącej do lasu. Należy ograniczyć ruch bo jaki ma sens spacer groblą do lasu przez cały czas wdychając spaliny pędzących jak na autostradzie nie zliczonej ilości samochodów?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

autor tematu ma niestety rację.. Zapewniam Państwa ,że jedynym szkodnikiem jaki zagraża temu pięknemu obszarowi (niestety nie tylko temu) jest człowiek.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Z powodu szkodnika nie wycina sie lasu na taką skalę! Celem tej wycinki jest pozyskanie drewna kominkowego czyli chodzi o pieniądze oczywiście.. A drzewka posadzone w niektorych miejscach to właśnie takie sobie, słabej jakości drzewka liściaste, które raczej nie zastąpią sosen i choinek!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Do kominka raczej nie nadają się choinki czy sosny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Po wysuszeniu i niewielkiej obróbce jest ok, ale dziękuję za merytoryczną uwagę dt głównego problemu..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Uratować może go każdy zabierając ze sobą gumki po robocie..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

włąsnie wstyd pełno kondonów tam lezy strach isc bo pies to żre.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

A to przypadkiem nie rezerwat przyrody?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

rezerwat tak do pierwszej poprzecznej drogi ale już się wprowadziły bobry od strony lak wiec pare lat i bedzie tez łąka
co do wycinki to trwa od 5 lat a można wysłać zapytanie do nadleśnictwa
jednego tylko nie rozumiem dlaczego jesiony o średnicy 1,5 metra zostały pocięte na drewno opałowe o dł 1 metra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Wycinka związana jest z gospodarka leśną, a wycięty drzewostan zastąpią nowe sadzonki.
Wolałbym, żeby pospolite bydło, które także odwiedza las nie zostawiało po sobie odpadów ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Wycinka jest obowiązkowa w każdym lesie praktycznie więc jest legalna , całego lasu nie wycinają tylko pewne obszary które są wyznaczane przez nadleśnictwa żeby był porządek w lesie bo każdy zauważył wycinkę ale jaki jest syf w pierwszej części lasu od mostku to już nie ? jeszcze trochę i sam las padnie ale jak nikt o to nie dba to tak jest chyba że ktoś czeka i myśli że tam druga Białowieża powstanie ;) co do ścieżki to miasto umywa ręce bo to nie ich teren lecz gminy a ścieżka powinna powstać oddzielna tak jak miało miejsce kiedyś przez las a nie po kiepskiej krętej i wąskiej drodze jeżdżą auta rowerzyści i \"biegacze\" ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

I dobrze niech wycinają,mniej towarzystwa będzie tam jeździć na sex bo to już nie będzie takie dyskretne miejsce

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Do tego lasu jeżdżę często,nic się tam nie robi.Droga na wjazd do lasu wyboista,po deszczu kałuże.Pełno zeschniętych połamanych drzew,traw,zielska.Przydało by się kilka ławeczek/jest jedna niedaleko dawnego ogniska/.Jest to jedyne miejsce do wypoczynku dla mieszkańców.Mam nadzieję że poruszony temat wezmą odpowiednie władze do serca i zrobią porządek......................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

A jeżeli chodzi o las Jednaczewski jedyne miejsce blisko miasta gdzie można pospacerować i odetchnąć świeżym, leśnym powietrzem nie powinno wyglądać bardziej ucywilizowane.
Przykład:wiele osób szczególnie starszych spaceruje ścieżką do pomnika Stacha Konwy. Po drodze i wokół pomnika nie ma żadnych ławek w stylu leśnym jak np. parking przy wejściu do lasu!!! Aż się prosi zagospodarować teren przy bohaterze narodowym Stachu Konwie.
A ścieżka dla rowerzystów i pieszych biegaczy obowiązkowa szczególnie w takim uroczym miejscu blisko Łomży.
Dlaczego w takim miejscu preferujemy tylko samochody zionące spalinami. Niedługo groblę i tę drugą groblę obok lasu która nadaje się właściwie tylko do spacerów i rowerzystów rozjeżdżąją samochody niosąc tumany kurzu. Powinien tam być zakaz wjazdu samochodów.
Nad tym problemem powinni pochylić się włodarze miasta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Syf, który panuje w lesie i brak ławek to druga sprawa. Mam wrażenie, że nikt o ten las po prostu nie dba. A wracając do wycinki, ktoś napisał, że jest obowiązkowa, że jest po to żeby był porządek w lesie.. No cóż, nie wszystkie lasy (dzięki Bogu!)są tak drastycznie karczowane! I czy wprowadziło to jakikolwiek porządek w lesie?! Celem tego postu jest zwrócenie uwagi mieszkańców na coś złego, co się tam dzieje. Jeśli każda zaniepokojona tym osoba coś zrobi, podjedzie do Nadleśnictwa, przejdzie się do Urzędu Miejskiego, to już nasze władze zobaczą, że nie łykamy bezmyślnie wszystkich decyzji, które oni narzucają! Niech się wytłumaczą, wyjaśnią, dlaczego, jakim prawem i jak długo to jeszcze ma potrwać? Ja chcę to wiedzieć i nie potrafię w milczeniu patrzeć na niszczenie lasu, który przez kilkadziesiąt lat miał się zupełnie dobrze, i żadne wycinki nie były mu do tej pory potrzebne!! pozdrawiam wszystkich i zachęcam do podejmowania działań! Pomóżcie! :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

daisy33 jeśli chcesz pomóc będzie będzie ku temu okazja. Będzie sprzątanie świata. Weźmiesz ze sobą rękawiczki i posprzątasz po miłośnikach uprawiania miłości wsród fauny i flory. Każdy będzie z ciebie dumny, że dałaś wszystko z siebie. Ekolologia jest w modzie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

A ty się nie dołączysz?
Tobie taki stan rzeczy odpowiada?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

dzikie mamy prawo w tym kraju ,także tak to wygląda

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Jasię nie dołącze gdyż nie chodzę do tego lasu. A po drugie nie mam czasu, taki o to kaprys.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Kawa na ławę ...żarty sobie robisz nie chodzi tu o sprzątanie a poważnie spojrzenie na jedyny obszar leśny w pobliżu miasta, który odwiedzają mieszkańcy poszukując relaksu i odpoczynku na łonie natury. Nie doświadczysz tego w zaniedbanych parkach gdzie o ironio brak... ławek. Temat ławek przewija się co jakiś czas, czyżby były tak bezcenne że nie stać na ich montaż a ludzie w naszym mieście się starzeją, młodzież niestety odpływa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

e Karolina 25 ja mogę przyjechać i iść z tobą na spacer do tego waszego lasu miłego dnia życzę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Ławek też nie będzie w parku JP II, będą za to klęczniki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Las nie jest wycinany bez ładu i składu. Wszystkie prace jakie są robione Lesie Jednaczewskim są prowadzone w oparciu o plan urządzania lasu, który raz na 10 lat zatwierdza Minister Ochrony Środowiska. W Lesie Jednaczewskim prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Następuje wymiana pokoleniowa - stary las zastępowany jest nowym i nie jest robione jak niektórzy piszą niszczenie lasu. Las po osiągnięciu dojrzałości wycina się i zastępuje nowym aby nasze pra pra pra wnuki cieszyły się tym lasem również. Każdy obywatel ma możliwość przy tworzeniu takiego planu urządzania lasu się wypowiedzieć. Jest on wyłożony, informowane są jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe oraz informacja w internecie i można wnieść do tam swoje uwagi, które są brane pod uwagę.

Łomżyniak,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Hmm.. stryj napisał, że w lesie Jednaczewskim prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna :) Więc gdzie jest ta równowaga? Na połacie wyciętych drzew, posadzono (mam wrażenie że przypadkowo bo zdecydowanie za gęsto) drobniutkie drzewka liściaste i to nie we wszystkich karczowanych miejscach! Ten stary, jak Pan to określił, las okazuje się nie być tak starym, spróchniałym i zagrażającym życiu. Widać to po jakości pni ściętych drzew. Są idealne. Muszę Pana zmartwić, ale w tej sytuacji nasze prawnuki nie będą miały już się czym cieszyć. Mnie już nie cieszy wyprawa na to cmentarzysko drzew! A tak z ciekawości, gdzie wyłożony jest plan urządzania lasu?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

stryj chyba sam nie wierzysz w to co piszesz..

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

do daisy33

Las nie jest posadzony za gęsto tylko zgodnie, że sztuką leśną. Sadzonek sadzi się w zależności od gatunku między 5-10 tys. na ha a w wieku 100 - 120 lat zostaje do 200 szt na ha.Tak postępuje selekcja i odpowiednia gospodarka Nie pisałem że las jest stary i spróchniały tylko osiągnął dojrzałość czyli optymalne warunki do jego wymiany.A plan urządzania lasu jest wykładany w momencie jego uchwalania. A teraz zawsze można poprosić nadleśnictwo w myśl przepisów o dostępie do informacji publicznych o potrzebne informacje. A o prawnuki niech się Pani nie martwi będą się cieszyły lasem. Jak za przysłowiem \"Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas\".

Łomżyniak



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Gdzie w Polsce czy na świecie wycinają stare dojrzałe lasy aby w to miejsce posadzić nowe, które rosną kilkaset lat!!! paranoja i absurd.
Tak w Polsce dbamy o przyrodę. Wnuki i prawnuki nie ucieszą się z takiej gospodarki leśnej. Nadleśnictwo ze Stryjem na czele chyba są bez wyobraźni i zastanawiam się czy są to kompetentne osoby aby zarządzać obszarami leśnymi. A te przysłowie jest niedorzeczne nie pasuje do poruszanego tematu i zdrowego rozsądku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Łomżyniaku, nie ważne czy ta drobnica posadzona w niektórych miejscach wyciętego lasu posadzona jest zgodnie ze sztuką leśną. Przecież i tak za 20 lat, jak już osiągnie pełną dojrzałość, zostanie wycięta! Kochani, las Jednaczewski jest tak małym obszarem, że powinien być przez nasze władze (i przez nas) chroniony i hołubiony a nie karczowany!!! To co się tam dzieje od kilku lat to hańba i ogromny wstyd dla osób i władz za to odpowiedzialnych!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

chyba że komuś szykują miejsce na daczę czy willę na obszarze leśnym. Powstały takie przy leśniczówce na terenie lasu Jednaczewskiego, nie wiem czy zgodnie z prawem. Ciekawe czy tez wycinają drzewa w Czerwonym Borze, który nie jest rezerwatem chronionym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

No i uczą leśników sadzić i wycinać las las:)

Lasów jest u nas pod dostatkiem : las Giełczyński , las Pniewski , las Piątnicki , las na Zabawce, las Jeziorkowski nie wspomnę o Czerwonym Borze.A to coś co nazywacie szumnie LASEM to obok prawdziwego lasu nawet nie stało :)
Kupa chaszczy , chwastów i śmieci wywiezionych z Łomży i okolicznych wiosek , no i sławetne prezerwatywy wiszące jak bombki na choince:)

Odpoczywajcie sobie i podziwiajcie to coś :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

To prawda jest kilka lasów w pobliżu ale nie można zaliczyć je do typu podmiejskiego w ramach rekreacji. Mamy jedyne w swoim rodzaju miejsce nie licząc zaniedbanych parków gdzie można odetchnąć świeżym nie skażonym spalinami powietrzem. Powinniśmy dbać o tą ostoję ciszy i zdrowia. Niestety łomżyniacy mają coraz mniej czasu na taki relaks bo tylko takich widzi się na grobli...inna kategoria preferuje zacisze domowe i komunikację samochodową chłonąc opary szkodliwych spalin.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

OOOOO !!!kurka wodna :)

Podmiejski las :):) Raczej podmiejski śmietnik a nie las :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Marudo, jest jeszcze puszcza Białowieska i las Kabacki ale spróbuj tam iść na spacer czy nawet pojechać rowerem.. A prezerwatywy nie rosną na drzewach, ktoś je tam zostawia, tak jak ktoś te drzewa wycina, samo się nie robi!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Jeśli jest coś robione niezgodne z prawem to prokuratura ministerstwo środowiska oraz LP czekają , tam się składa zawiadomienia o przestępstwie a nie tu na forum znawcy ... Las a rezerwat przyrody to nie to samo .

Rezerwat Rycerski Kierz
Data utworzenia: 03-03-1989 r. [Zarządzenie MOŚ,ZNiL – Mon.Pol.Nr 9, poz. 77 z 1989 r.]
Plan Ochrony/zadania ochronne: [brak]
Informacje ogólne:
powierzchnia: ogólna 42,44 ha; leśna 42,44 ha;
rodzaj ochrony: CZĘŚCIOWA
cel ochrony: ZACHOWANIE GINĄCYCH ZBIOROWISK GRĄDU CZYŚĆCOWEGO I DĄBROWY ŚWIETLISTEJ
opis: Centralną część rezerwatu zajmuje dąbrowa świetlista, z dorodnym drzewostanem dębowo-sosnowym. Bardzo bogatą warstwę krzewów reprezentuje 21 gatunków. Bardzo długa jest lista gatunków ziół z licznymi gatunkami chronionymi i rzadkimi. W południowej i południowo-wschodniej części rezerwatu dominuje grąd czyśćcowy z wielogatunkowymi i wielowiekowym lasem liściastym.
lokalizacja:[oddział 21 bez pododdziału 21-ax ]




więc najpierw trochę edukacji a później gorzkiej żale na forum a najważniejsze to od samego siebie zacząć dbać o miejsca wypoczynku a nie robić śmietnik z okolicy .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Dobrze, że ktoś się merytorycznie wypowiedział, teraz chyba wszyscy wiedzą o co chodzi. Nie mniej jednak warto chronić naszą przyrodę.

--
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.
`Albert Einstein

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Rezerwat Rycerski Kierz zostawmy w spokoju bo akurat nie o niego tu chodzi. Wiadomo, że rezerwaty przyrody są (póki co!) bezpieczne. Wkurza mnie to, co zostało zrobione z lasem tuż za progiem rezerwatu. Prawdopodobnie jest to zgodne z prawem, ale ktoś przecież kazał ten las wycinać! To co już zostało zniszczone, nie odrośnie w ciągu kilkunastu lat, ale chcę wiedzieć co dalej? Jak długo jeszcze będą ten mały skrawek lasu karczować?! I jeśli się okaże, że nikt nie będzie w stanie udzielić mi rzetelnych informacji na ten temat, to znaczy, że coś tu jest nie tak i tym bardziej trzeba się temu przyjrzeć! Stanislawo, merytorycznie na ten temat może wypowiedzieć się jedynie Nadleśnictwo Łomża, odpowiedzialne za ten obszar lasu! My możemy tylko wyrazić swoje zaniepokojenie i poprosić ich o wyjaśnienia. Dziękuję wszystkim, którym los lasu Jednaczewskiego nie jest obojętny i wyrazili poparcie dla idei jego ochrony. Podejrzewam, że tak jak ja znacie ten las od dziecka, jeździcie tam rowerami od lat więc rozumiecie moje (i nie tylko moje!) rozżalenie :( Obiecuję napisać, jak uda mi się czegoś w tej sprawie dowiedzieć, a dowiem się na pewno, bo mnie bezmyślność naszych władz nie paraliżuje, tylko nakręca do działania! Miłego weekendu! :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

liczymy nz Ciebie daisy33. Ciekawe co na to włodarze miasta Łomży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Witam.
To co się dzieje pod naszym nosem to bezczelność lub niesamowita głupota Ludzi Nadleśnictwa !
Kto podcina gałąź na której sam siedzi ?
Las Jednaczewski to nasz łomżyński skarb i w ogóle się go nie powinno dotykać,oczywiście nie chodzi o np sprzątanie powalonych drzew lub śmieci,a o wycinanie i przez to niszczenie go.
Nikt kto ma zdrowy rozum i jednocześnie ma w sercu troskę o dobro ziemi łomżyńskiej nie czyniłby takich podłych rzeczy.
Uważam ,że ta wycinka drzew z lasu jednaczewskiego jest przestępstwem ,gdyż jest to działanie na szkodę społeczną . Może trzeba wysyłać masowo emaile do Nadleśnictwa i jednocześnie emailowo lub pocztą tradycyjną powiadomienia do prokuratury o możliwości popełniania przestępstwa. Należy także wysyłać swoje zaniepokojenie tą sytuacją władze miasta. Poza tym trzeba się informować i jednoczyć albowiem ludzie są otępiali i w ogóle nie wiedzą co się wokół nich dzieje,a chcący zarobić tylko zacierają rece.
Inna sprawa choć pokrewna dotyczy drogi via baltica ,czy ktos pomyslal z pozytkiem dla ziemi łomżyńskiej,ze skierowanie via baltici przez las jednaczewski zniszczy całkowicie piękno tego terenu ?
Oczywiscie,ze nikt . Liczyly sie pieniadze i kazdy zacieral rece,ze cos i jemu przybędzie a o prawdziwe dobro mieszkańców w tej kwestii nie pomyślano.
Via Baltica nie powinna przebiegaca przez Las Jednaczewski.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Szybciej ten las zamieni się w węgiel niż powstanie ta Via Baltica ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Czyżby Via Baltica miała przebiegać przez Las Jednaczewski???!!!
To niedorzeczne nie chodzi tu o obszary leśne poza rezerwatem ale o dobro mieszkańców gdzie las ten jest jedyną wyspą zieleni i ostoją przyrody razem z otaczającymi go łakami torfowiskami i starorzeczem aż po Piątnicę i Jednaczewo.
Po co jest grobla otaczajaca ten teren aby chronić ten obszar a tymczasem jest rozjeżdżana przez pędzące nią samochody i kłady.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Niestety takie są plany ale póki co nie ma na to pieniędzy :) Jest to jednak realne zagrożenie dla lasu i otaczających go terenów... InfoLom, dzięki za Twój wpis, to jest właśnie to o co mi chodzi!! Im więcej osób zaangażuje się w tę sprawę (ja też uważam, że nosi ona znamiona przestępstwa!) tym większe mamy szanse na to, że nasze wspaniałe władze zmienią politykę wycinania i niszczenia środowiska naturalnego na bardziej mu przychylną. Utworzyłam specjalne konto mailowe, aby ułatwić kontakt wszystkim zaniepokojonym przyszłością lasu Jednaczewskiego. Piszcie o swoich pomysłach jego ochrony, do kogo napisać, gdzie pójść, może zrobimy coś razem? :) Niech to będzie taka nasza \"grupa wsparcia i motywacji\". Co Wy na to? A to jest ten adres: greenlomza@gmail.com Najtrudniej jest się zmotywować i podjąć jakiekolwiek działanie, ale jak już zaczniemy to będzie tylko łatwiej, no i mam nadzieję, że zyska na tym nasz Las :) karolina25 i InfoLom, liczę na Waszą pomoc! :)
pozdrawiam serdecznie!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

powie krótko to poroniony pomysł z ta wycinką lasu JEDNACZEWSKIEGO . Wszyscy którzy są tym faktem zbulwersowani mają całkowitą racje i ich popieram. Tem las to nie miejsce do prowadzenia jakiejś tam gospodarki leśnej w celu pozyskania drewna ale miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców miasta i nie tylko . I tak winien być postrzegany - to co zrobiono to niszczenie tego pięknego obszaru leśnego. OWSZME ODROŚNIE ALE JUŻ WOWCZAS NIEJEDNEGO Z NAS NIE BĘDZIE.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

może ktoś umieści zdjęcia tych wyciętych w pień obszarów bo większości nie ma pojęcia jak to zdewastowało ten piękny las.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

A może napisać do Brukseli niech przyjrzy się tej samowoli i niszczeniu przyrody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

Zacznijmy od naszego rodzimego podwórka a co dalej, zobaczymy..;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ratujmy Las Jednaczewski!!!!

O ja cię nie pier...ę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Drżyjcie leśnicy :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org