wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Własna budka z jedzeniem

Noszę się z zamiarem otwarcia niewielkiej kawiarenki w centrum miasta. Miejscówka wydaje się być dobra. Ale w sumie ja nie o tym. Szukam dobrego ekspresu do kawy, na początek nie chcę inwestować w nic dużego, bo to ma być raczej mały lokalik, kilka stolików, nie nastawiam się na tłumy. Nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze, czy bojler 3 l wystarczy? Zależy mi, by przygotowanie do pracy nie trwało zbyt długo i dobrze, żeby miał wbudowany młynek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

W jakim mieście?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

felix lubisz żartować , na pewno w najbliższym mieście w Ostrołęce albo Białymstoku ,żeby daleko nie jeżdzić do Warszawy

sami swoi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

zaraz na pewno pojawi się cała masa linków, więc nie bój żaby, będzie z czego wybierać ;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

do sami swoi: No faktycznie bo Ostroleka przy Łomży to taka metropolia ze az trzeba zazdroscic:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

Napisz, zadzwoń do producentów kawy. Jeżeli będziesz sprzedawał ich produkt to dostaniesz od nich profesjonalną maszynę, w dzierżawę oczywiście.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

artaras

jeśli jesteś naczelnikiem wydziału albo dyrektorem z spółce miejskiej to uważasz Łomżę za miasto , do Ostrołęki wielu lekarzy i pielęgniarek pojechało , paru znajomych przeniosło się bo mają dyplomy uczelni technicznych a w Łomży nie ma przemysłu aby ciągle zatrudniać ludzi , parę firm z układu co blokują wszelki przemysł zatrudniają małe ilości .

w tym roku z Łomży znowu wyjedzie dużo Młodych Ludzi

sami swoi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

Donatpe

nie wiem o czy rozmawiamy , jeśli masz rejestrację w U.P. jako osoba bezrobotna to może zacznij od Urzędu Pracy , 1- doradzą , 2- wskażą projekty na dofinansowanie

sami swoi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

Źle wspominam tego typu budki… Skusiłam się kiedyś na jedzenie w tego typu, miałam później niezłe zaparcia… :) Tak jak powyżej, jeśli masz taką możliwość to skorzystaj z profesjonalnej pomocy, nie forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

Na pewno na wajchę, gdzie kawę robi się recznie, nie automat, może być saeco

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

no i co w zwiazku z tym ze wyjechalo tam kilku lekarzy kilka pielegniarek i troche Twoich znajomych? To jakis znak wielkiej metropolii? A ja znam kilka osob ktore w przeciwnym kierunku sie przetransferowaly. Ostroleka miasto takiego samego pokroju jak Łomża nic wiecej w temacie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

artaras

nie masz z kim pogadać to idz poszukaj ludzi i ich tam absorbuj swoja osobą

nie masz nic do powiedzenia w temacie to załóż swój

sami swoi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

Szczerze powiedziawszy to brakuje mi jakiegoś fajnego miejsca, w którym mozna byłoby spokojnie usiąć i wypić sobie kawę, może zjeść ciasteczko... Tak więc trzymam za Ciebie kciuki. Na ekspresie nie oszędzaj ale kup porządny ekspres kolbowy ( takie są najpopularniejsze w restauracjach). Na stronie multigastro jest największy wybór:
http://multigastro.pl/category/ekspresy-do-kawiarni

Swoją drogą to staraj się o dofinansowanie. Chociazby z ue. Mozna dostać w taki sposób sporo kasy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

preferuję własną lodówkę z jedzeniem...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

Łomża ma dużą przewagę nad Ostrołęką.
W Łomży tak mocno nie śmierdzi.

Śmierdzi, ale nie tak mocno jak w Ostrołęce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

na samej kawie i ciastkach się nie utrzymasz.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

Zerknij sobie na ofertę firmy GORT oni mają różne maszyny do lokali gastronomicznych, dużo firm sie u nich zaopatruję wieć do kawiarni pewnie też coś znajdziesz :) maja strone www.gort.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

Słuchaj zdania innych a dalej będziesz w tym samym miejscu. Jeżeli nie zaryzykujesz nic nie zyskasz. Chcesz prowadzić dobry biznes? Myśl przede wszystkim o klientach i nie oszczędzaj na podstawowym źródle utrzymania, w Twoim przypadku na ewentualnym sprzęcie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

Pomysł dobry, ale wszystko zależy od jakości serwowanego jedzenia i napojów oraz cen. Jeśli postawisz na jakość, to taki biznes ma sens. Tutaj https://mmgastro.pl/kategoria/produkty/192,wyposazenie-barow-i-kawiarni można zamówić kompleksowe wyposażenie kawiarni. Jest tam nie tylko wyposażenie, ale również akcesoria.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna budka z jedzeniem

Może byc ciężko. Konkurencja bardzo duża.

Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org