poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Badania jelita grubego

Czy ktoś wykonywał badanie zwane kolonoskopią czyli jelita grubego? Czy jest to badanie bezpieczne? Czytałam dużo na ten temat na: http://medispace.pl/uslugi/endoskopia/kolonoskopia/ ale jednak mam wątpliwości . W tej przychodni MediSpace w Warszawie widzę, że pełne takie badania wykonują i mają dobrych lekarzy. jestem ciekawa jak to wygląda od osoby, która miała coś takiego wykonywanego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania jelita grubego

spytaj sie tego lekarza

Max

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania jelita grubego

Proszę robić w znieczuleniu i tylko w znieczuleniu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania jelita grubego

W Białymstoku w Omedzie robią to profesjonalnie ale jest to płatne. Lepiej bez znieczulenia , po znieczuleniu długo odchodzi i nie każdemu jest to wskazane. bez znieczulenia trochę odczuwa się na ...zakrętach jelita ale to wszystko trwa chwilę a całe badanie kilka minut.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania jelita grubego

A jaki koszt prywatnie w Białymstoku w Omedzie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania jelita grubego

Miałam wykonywaną kolonoskopię. Według mnie jest to bardzo \"nieprzyjemne\" badanie i bardzo się go obawiałam jednak zaprzyjaźniona pani doktor poradziła mi abym wykonała te je w znieczuleniu ponieważ czasami bywa również bardzo bolesne. Po badaniu przebywałam w przychodni jeszcze ok 2,5 godziny. Jeżeli miałabym robić kolonoskopię jeszcze raz- robiłabym w znieczuleniu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania jelita grubego

miałem robioną przy diagnozie jelita nadwrażliwego. Czym się objawiało? Ogromnym bólem, gorączką ,osłabieniem, brakiem apetytu przez kilka dni i zaparciami. Ja w takich sytuacjach wspomagałem się z zalecenie lekarza preparatem Nutramil, bardzo polecam na jelita.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania jelita grubego

W Omedzie w Białymstoku zapłacić trzeba 500zł, ze znieczuleniem 550. Ze znieczuleniem na pewno łatwiej sie to znosi ale dłużej odchodzi i musi być osoba towarzysząca. Bez znieczulenia nie jest to aż tak bolesne, kilka razy nieprzyjemnie zaboli na zakrętach jelita i po tym zabiegu gdy odejdą gazy mozna iść do domu. najgorsze to przygotowania trzeba wypić dużo specjalnego płynu aby oczyścić jelita. Decyzja należy do ciebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania jelita grubego

Zabieg w Omedzie w Białymstoku kosztuje 250zł bez znieczulenia. Jeżeli chcesz tzw głupi jaś to dodatkowo 50zł. Jeżeli chcesz znieczulenie w uśpieniu to drożej. Ja miałam jasia i wystarczyło. Jeżeli przy badaniu wyjdą jakieś zmiany np polipy to mogą od razu wyciąć i dać do badania. To jest dodatkowo płatne 50zł od jednej wycięte zmiany. Musisz wypić dużo specjalnego płynu na przeczyszczenie o nazwie Fortrans chyba ze 3 litry na dobę przed zabiegiem i trzymać dietę płynną. Ceny i wiadomości są aktualne. Bo mam tam umówiony zabieg za tydzień. Omeda ma stronę internetową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania jelita grubego

Cena podana prze zemnie może być nieaktualna, było to kilka lat temu. być może że teraz kosztuje 250zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Badania jelita grubego

Jest bezpieczne ale trochę nieprzyjemne. Tutaj możesz przeczytać jak wygląda takie badanie http://www.doktora.pl/zakres-uslug/gastroenterologia/kolonoskopia-warszawa/ Na forach piszą, że boli ale mnie nie bolało, tylko było nieprzyjemne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org