sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
plomba w zębie

mialam dosc gleboki ubytek w zebie ( czego bardzo zaluje ze nie wyleczylam wczesniej :( ). jednak wlasnie jestem po oczyszczeniu go metoda abrazyjna i zalozeniu plomby swiatloutrwardzalnej. mam takie pytanie: czy kogos z Was tez pobolewal zab po tym ale tylko przy takim scisakniu zębów, nadgryzaniu ? czy to normalne ? bo nigdy wczesniej nie mialam plomby. z gory dzięki za odpowiedzi ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

rodzaj oczyszczania nie gra roli, jeśli do 3 dni nie minie, musisz iść na poprawkę, bo nerwy muszą się uspokoić po ingerencji (niektórzy tak mają), może być źle oczyszczone lub plomba źle wyprofilowana, najpierw poczekaj te 3 dni.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

Mnie bolalo około tygodnia, pozniej przestało

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

ale bolalo Cie tak jak mnie tylko przy zagryzaniu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

A mi wyskoczył pryszcz na skórze przy grzybie nie wiem co mam robic boli mnie jak odegne. :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

dill choroba weneryczna, zostało ci do pół roku życia

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

Wogole tą strona nie mogłam jeść

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

dentysta przy wrażliwych zębach powinien nałożyć Ci podkład. Zazwyczaj tego nie robią. dopiero pewien lekarz mi o tym powiedział i teraz tylko tam chodzę (ze względu na moją niechęć do reklam nie podam nazwiska)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

tu nie chodzi o reklame tylko z checia bym dowiedziała sie do ktorego dentysty chodzisz. Wiec Jurek K jeśli byś mógł to podaj nazwisko. Dobrze jest wiedzieć który dentysta zna się na rzeczy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

A same te wyrównanie plomby po kilku dniach boli?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

ulamal mi sie zab albo nawet ukruszyl, w ktorym mialam robiona plombe swiatloutrwaldzalna w tamtym tygodniu. jest to 7 i teraz widac tam dziaslo i mikrodziurke miedzy zebem a plomba. chcialam zapytac czy mozna ja poprostu ,,dołatać\", czyli dołożyć tam plomby i juz ? napewno pojde do dentysty ale chcialabym wiedziec co mnie tam czeka. z gory dzieki za odpowiedzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

Wyrównanie plomby nic nie boli. Zmień dentystę bo ten jak widać nie zna się na rzeczy, do tego samego nie idź. Jak boli, to pewnie będzie konieczne leczenia kanałowe lub poprawka czyszczenia. Ja maiłem 2 zęby leczone kanałowe i je dentyści zepsuli, rozsypane i wyrwane w pół roku. W Łomży nie ma dobrych dentystów, idź tam, gdzie mniejsze zło. Ja osobiście bym siódemki kanałowo nie leczył tylko wyrwał. Jednej 7 się już pozbyłem i to w niczym nie przeszkadza, a jestem w wieku młodym. trochę informacji mam na tematy dentystyczne, bo sporo przeszłem u miejscowych rzeźników, którzy wpędzili mnie w fobię, lecząc wiercąć mimo odczuwalnego dużego bólu. Choć nie powiem, co trzecią wizytę udaję im się przeprowadzić bezboleśnie.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

Ja robiłam taką plombę prywatnie w tylnym żebie. Wypadła.. Znów mam za nią płacić czy będzie jakaś zniżka?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: plomba w zębie

jak pojdziesz do tego samego dentysty i robilas to niedawno to może zejdzie z ceny ale do końca pewna nie jestem

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org