piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
500+ w Łomży.

Artykuł 25 milinów do Łomży

Jeśli dobrze pamiętam, to płatności miały być od kwietnia - 9 miesięcy.
Dolny próg ilościowy szacowany przez prezydenta - 8000.
Kwota wypłaty - 500PLN.

Prosty rachunek daje nam niezbędną kwotę w wysokości 36mlnPLN (9msc*8000dzieci*500PLN).

Brakuje mi 30 procent niezbędnych środków na realizację projektu. Władze zakładają, że 30 procent uprawnionych zrezygnuje ze świadczeń? ...a może braki pokrywać będzie budżet miasta?

Dochody [Łomży] z przyszłorocznego budżetu maja wynieść 278006098zł... więc będzie z czego ujmować... Solidarnie! :)

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

co się czepiasz, powinni dawać lepsze socjale, aby zlikwidować wyścig szczurów. Każdy powinien mieć zapewnione minimum egzystencji, czy ma prace, czy nie. Te 500 złotych na dziecko nie masz co zazdrościć, gdyż nie mam dzieci ale nie mam pojęcia, czy pokryje to koszty utrzymania malucha. To głowa radnych, skąd to wezmą, mniej może ukradną.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

Nie czepiam się, tylko się zastanawiam nad realną realizacją projektu.

A co do \"poza meritum\"... każdy powinien mieć zapewnione minimum egzystencji?! Czy pracuje, czy nie?! A jak się wszyscy położą i będą czekać na to minimum, to kto na to minimum zarobi? Żałosne.

Zacytowałbym człowieka zza oceanu: \"Gospodarka! Głupcze!\", ale żeby nie było za ostro zacytuję kogoś z Europy: \"Najpierw gospodarka, potem socjal!\"

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

taaa juz kiedys bylo haslo - czy sie stoi czy sie lezy 5 tysiecy sie nalezy...

na place trzeba zarobic swoja praca!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

Też zacząłem liczyć. Pan Prezydent wspomina nawet o 9 tysiącach dzieci, co daje kwotę ponad 40 mln zł. Rozumiem tą prorodzinną politykę rządu. Kilkadziesiąt milionów dla ojca i 500 zeta na dziecko. Rozumiem także Pana troskę o mamy, którym najbliżej do kościoła aby załatwić tam wszystkie urzędnicze sprawy. Proponuję iść jeszcze dalej. Aby zaoszczędzić ilość magistrackich etatów, niech wypłata należności rodzicom następuje we wspominanym domu bożym, podczas zbierania na tacę !


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

monej - było, było, tylko nie 5 tysięcy a 2!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

kefas pracodawcy w swoich firmach, to nie żałosne, ale prawdziwe, a Anglicy pracują 3-4 dni w tygodniu, bo więcej im się nie opłaca.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

państwo i tak ściągneło by większość tych pieniędzy w formie podatków

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

w Szwajcarii jest szeroka debata nad wprowadzeniem takiego rozwiązania

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

Jak będziemy mieli taką gospodarkę jak wielka brytania to będzie można porównywać.

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

W Norwegii dają 10 000zł za urodzenie dziecka...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

1. Norwegia ma ropę naftową i fundusz zasiłkowy z ropy.
2. Szwajcaria ma banki i zaufanie międzynarodowe.

My (Polska) mieliśmy projekt, który 7 grudnia:
za 150mln zł w sklai kraju (4x tyle co 1 roczny budżet dla Łomży na 50+),
dał 3840 dzieci (1/3 tego co w Łomży uprawnionych do 500+).
Na te prawie 4000 dzieci nie było więcej kosztów, a za każde 150mln co roku byłoby kolejne 4000 dzieci, bo setki tysięcy potencjalnych rodziców czekali na swoja porę.... a za kilkadziesiąt lat byśmy mieli tysiące nowych podatników.

Ten projekt zamknięto, a zamiast tego wprowadzono projekt za dziesiątki miliardów złotych rocznie i nieprzewidywalne skutki....

Dobra (sic!) zmiana!

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

szczerze to ja nie chce tej jałmużny i dzieci, 500 złotych nie pokryje wychowania,
ZUS już pada :). Lata pielęgnowane bezrobocie zrobiło swoje + robota na czarno, rządzący nie mają co sprzedawać, więc robią zamach na ziemię rolną. Obejrzeli się, gdy jest juz raczej za późno.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

dvw dzieci to się za swoje chowa a nie liczysz na jałmużny widac ze dzieciak jestes mieszkasz z rodzicami masz yorka i aparat na zembach. tyle w temacie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

3 strzały zero trafień :) Jak państwo nie pomaga to niech zabraknie obywateli, ja nie zamierzam mieć dzieci, aby męczyły się w tym państwie. Kiedyś moi dziadkowie dorobili sie np. mieszkania pracując w Polsce (uczciwie), dostali działkę, akcje, a teraz państwo co ma do zaoferowania? Pod wzgledem finansowym to jest dziadostwo Europy.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

to nie jałmużna tylko to się każdemu należy, przyjeżdża ukrainiec to ma darmowe obiady, zasiłek, pracuje w pracy - tylko najlżejsze roboty, a polacy to konie pociągowe?

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

Nic się nie należy!
Państwo ma tyle ile odstanie od swoich obywateli!
Jeśli coś zostanie po wydatkach koniecznych - wtedy można rozdawać - a nie przed!

Najpierw gospodarka! - potem socjal!

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

Co ty za brednie Piotrusiu prawisz ??

cytat: Najpierw gospodarka! - potem socjal!

Władza rządząca podsumowała swoje 100 dni u koryta.
Mi wyszło 500 -
Czy oczekiwałeś, że ten obóz osiągnie znaczące sukcesy?
Wg TVPiS ich hierarchia zamierzeń wygląda następująco:

1. Koryto dla partyjnych watażków
2. Władza
3. Wielokrotne zmiany w konstytucji
4. Władza absolutna
5. Smoleńsk (wskazanie osoby, która podłożyła ładunki wybuchowe)
6. Bolek (pokazanie, jak dużo pił w Magdalence, podczas gdy brat Lech siedział otępiały na końcu stołu, nie wiedząc gdzie jest i co się wokół niego dzieje. Może to tylko tak wyglądało, gdy w rzeczywistości wynosił puste i ganiał po pełne flaszki)
7. Profity i władza dla kapłanów (w Łomży zapisy po 500 zł na dziecko między innymi w domu bożym ?!?!)
8. Socjal i preferowanie zachowań prorodzinnych, czyli miliony dla ojca i 500 zeta na niektóre dzieci (to drugie po to, aby propaganda sukcesu zagościła na stałe w umysłach tych lepszych, pierwszego sortu !)
.......... 654 (lub dalej) Gospodarka.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

Piotrusiu (sic!) nie zrozumiałeś moich intencji! :)
Przecież ja nigdzie nie napisałem, że uważam, że tak jest.
Nigdzie też nie napisałem, że oczekuję od tego rządu by tak działali.

To jest tylko moja opinia na temat tego jak powinno to wyglądać. :)

Wracając do obecnego rządu - nie miałem wobec nich żadnych oczekiwań i nadal nie mam. ...no może oprócz jednego życzenia - odejdźcie i nie ośmieszajcie siebie i nas (Polski/Polaków) więcej.

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

Piotrze (tak lepiej?). Doskonale zrozumiałem Twoje intencje. Mizdrzę się, przekomarzam trochę, nic więcej. Mam na temat obecnej sytuacji w Polsce identyczne zdanie jak Ty. Pozdrawiam Cię.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

Boli, że trzeba będzie zatrudnić kolejną porcję urzedników. Wszyskto na nasz koszt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

No niestety ale nie mamy wyboru. Program zostanie wprowadzony tak wieć jedyne co możemy zrobić to to zaakceptować. Sama na pis nie głosowałam ale nie mam obecnie wyboru. Mam dzieci tak wiec bedę starała się o program.

Jedna z niewielu zalet tego programu to to,że podniesie zdolność kredytową. Na stronie znajduje się artykuł o tym
http://www.forum-kredytowe.pl/f134/500-zlotych-na-dziecko-podniesie-zdolnosc-96538.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

Już wypłacają?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 500+ w Łomży.

Prezydent Słupska umie liczyć i domaga się.

Czy Prezydent Łomży umie liczyć? Czy Rada Miasta Łomża umie liczyć?!

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org