niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Witam z Francji - Prosze o pomoc

Trudno mi po Polsku, przebacie. Ale mysle ze dam sie porozumiec

Sprawa taka jest :

Na forum Poloni francuskiej (Polskanova), mamy 17 letni uzytkownike (Katarina) mieszkajac w Franci, ktora poszukuje siostry i bratow ktorzy pozostali w Polsce.

Cala rodzina byla rozwijana kiedy rodzice mieli jakies nieszczescie, i nasza Katerina pierw byla, razem z wszystich dzieci (siostry i bracia) w serociniecu w Lomze, a potem przyjechala razem z jednym bratem to Francji kiedy dwoje posostali adoptowani przez francuska rodzine.

Ja jestem stary czlowiek i troche znam polski jezyk, wiec dopomagam mlodczym ludzi z Poloni francuzkiej, tutaj urodzonych, ktorzy szukaja swoje kozenie w Polsce.

Wiec szukam doklane nazwisko, adres i numer telefoniczy tego sierocinieca u was w Lomzo, bo nie udalo mi sie znalesc z mojej strony. Katarina panieta o "panstwowy" sierociniec, a to bylo 10 lat temu i ona byla malutka, wiec nie wiem czy to panstwowy.

Pomyszlalem ze wy, mlodsi ludzie, tam w krainie, moglibyscie mnie dopomagac znalesc byle jakie informacie.

Mozecie odpowiedzic albo na tym forum albo na forum Polskanova :
http://www.polskanova.com/index.php
Forum > Recherche des personnes > Recherche des racines > topik : "Urgent"

Po polsku, po francuzku, po angielsku

Z gory dziekuje wam bardzo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

witam znam osobiscie obecnego dyrektora Łomżynskiego domu dziecka,niestety nie pamiętam adresu,ale znam numer telefonu 0862164843,jesli bedzie ci bardzo potrzebny adres to moge go zdobyc!!! pozdrow wszystkich rodaków we Francji!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

DOM DZIECKA Łomża, ul. Polna 16 Tel. (0-86) 216-31-30

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

nowy1984 ten numer jest juz chyba nie aktualny a co do adresu to zeczywiscie ten,pozdro!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

Obecna nazwa to: Zespół Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Łomży
ul. Polna 16 18-400 Łomża tel/fax (86) 216 48 43, 216 31 30 pozdrawiam i życzę powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

Krzynio, Nowy1984, Barbra ... dziekuje bardzo za szybkie odpowiedzi.

@Krzynio :
Interesujace jest ze znasz kierownika, bo wiem ze barzo trudno bedzie dla Katarina dostac informacje. I ja mysle ze lepiej by bylo zeby ona pojechala do Polski - ale nie pytalem czy ona jeszcze zna polskiego jezyka.

Czy znasz angielksi jezyk, albo francuzki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

Ludzi znających angielski jest sporo, nie powinno być z tym problemu. ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

Spróbujcie wrzucić dane które zna: nazwisko iię itp, oże ktoś z internautów coś skojarzy, osobiscie zna jedną panią która w tatych latach ta pracowała.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

a może spróbować przez Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Ul. Dworna 24A 18-400 Łomża Kontakt telefoniczny 086 216 56 21,
nie wiem czy oni mogą udzielać informacji kogo gdzie pomogli adoptować ale takie dane pewnie mają a rodzinie może i powiedzą. z tego co wiem to przez ostatnie 10 lat tam sie nie zmieniło kierownictwo.
_____________________________________

... & vice versa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

Witam,

poszukiwania rodziny, rodzeństwa, rodziców biologicznych, najlepiej (i najszybciej) jest prowadzić przez ośrodek adopcyjno-opiekuńczy w Łomży (dyrektor Bożena Jabłońska).
Jeżeli miało miejsce przysposobienie zagraniczne, zawsze mozna zwrócic się do jednego z trzech ośrodków, które zajmują się adopcją międzynarodową: wszystkie trzy są w Warszawie :
1. Krajowy Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy TPD
022 425 46 77
adopcja@tpdzg.org.pl
2. Publiczny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy
022 622 03 70-73
3. Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy
022 818 54 30

Powodzenia,

Łosiedle Łosiedle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

znam angielski,jesli bedziecie sie chcieli ze mną skątaktowac to piszcie na adres mailowy krzysztofstaniorski@o2.pl , czekam na wiadomosc!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

Mam nadzieje, ze lepiej znasz angielski niz polski, bo moze byc problem z tym kontaktem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

Serdecznie dziekuje wszystkim za informacie.

@Krzynio : I appreciate your offer, which I shall convey to Katarina, hoping that she speaks English for I wonder she would remember Polish.
Currently she's away in Marocco. Soon as she will resume back I shall revert to you with the outcome. Thank you again for your kind concern.
Talk to you soon
Jean-Joseph

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Witam z Francji - Prosze o pomoc

Vendome: He don't even know polish good enough (what the f**k does skątaktowac mean). :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org