środa, 01 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nasz Miś Prezydent

Czytając artykuł dotyczący misia na starym rynku odnoszę wrażenie, że Nasz Prezydent ma wybitne braki w podstawowej ekonomi. Jak można przez 3 lata przepłacić za najem ( nie zakup) misia 10tys złotych, a po 3 latach i tak nie jest jego i musi go wynająć na kolejne 3 lata za 30tys.
Największy problem miasta to jego magazynowanie i serwis...
Mogli zatrudnić urzędnika na 1/2 etatu za najniższą krajową (nie wiem czy w urzędzie się da?) myślę, że by starczyło a i do innych rzeczy by się przydał.
Pomysł fajny jednak wykonanie i kwestia finansowa kojarzy mi się z innym zwierzęciem...
Jednak Nasz Prezydent również dał się ogolić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

w sumie to raczej rada miasta bo to tez napewno było brane pod dyskusje czy taki wydatek bedzie ok.

tez zawsze myslałem ze bradziej sie opłaca cos kupic niz wynajmowac( szcególnie w dłuzszej perspektywie czasu) ale widac w tym przydaku ekonomia ma inne prawa niz na uniwesytetach ucza.
a moze miso jest z chin i bardzo czesto sie psuje, nie wiem nie widziałem go na zywo. a moze miso jest taki ze nie da sie go rozłozyc jakos bardziej niz na kilka czesci i musiałby cały garaz zajmowac.

no nic grunt ze miso jest i dzieci maja przy czym fote strzlelic. tylko aby jutro ktos podczas sylwestra ktos misiowi przypadkiem krzywdy nie zrobił bo moze byc jescze drozszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

Autor artykulu dobrze spuentowal !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

To jest miś na skalę naszych możliwości!

- Powiedz mi, po co jest ten mis?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.
- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.

https://www.youtube.com/watch?v=uPZj1p_smCA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

Ekonomia nie obowiązuje w wydatkowaniu publicznych pieniędzy. To zasada ekonomii.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

to przecie doktorant prawa nie ekonomiji... :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

Miś

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

Jeśli ten artykuł zawiera choć 30% prawdy, to powinien być to koniec tego pana z rozbieganymi oczkami. Jeśli nie, to Chrzanowski powinien bić się o dobre imię w sądzie. Tak czy owak ten dzień jest kluczowy - od tej pory statek zaczyna nabierać wody.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

miasto w długach, a chrzanowski robi igrzyska dla ludu zamiast dać im chleb , po kigo jest tam ten miś i co on ma wspólnego ze świętami czy też Łomżą?

miało być oszczędnie i bez zadłużania, miały być nowe inwestycje, praca dla młodych , a co jest ? MIŚ !!!!!!!!!!!

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

A ja naiwna myślałam, że miś jest ekstrawagancką reklamą jakiejś lokalnej firmy, która za to płaci miastu... I skoro nie pasuje do niczego, a tym bardziej nie wpasowuje się w zagospodarowanie starówki to opłata jest naprawdę wysoka, a okazuje się, że to my płacimy za tego bubla. Czy naprawdę nie ma innych pomysłów na \"obudzenie starówki\"?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

Zapewniam Państwa że prezydent nic nie zrobił wbrew przepisom a decyzja misia była zapewne głosowana na sesji. Patrzę że nie, którzy jak nie było misia na Starym Rynku to narzekanie było że ponuro i tylko choinka a jak się pojawił miś to też nie dobrze. Ludzie weźcie się w garść i przestańcie narzekać. Popatrzcie na przykładzie Bielska Podlaskiego dużo mniejsze miasto a odstrojone świątecznie że nasza Łomża to pikuś tam nie tylko misie są ale i fontanny i inne iluminacje świąteczne i nikt tam nie narzeka tylko są dumni że ich ratusz i miasto ładnie oświetlone.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

Miasto go jednak nie kupiło, ale wydzierżawiło na trzy lata i co roku będzie przelewało na konto właściciela – firmy z Piastowa - po 10,5 tys. zł, czyli w sumie 31 tysięcy 495 złotych.
a tak siedzi sobie miś od grudnia do stycznia za 175zł dziennie

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

Chrzanowski to dokladnie przemyslal jego kadencja sie konczy za 3 lata ! misia tez wiec po co mial kupowac misia na wlasnosc ? J

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

JEGO NASTEPCA (BO PRZECIEZ SZANS NA DRUGA KADENCJE Z TAKIM POSTEPOWANIEM NIE MA ) ZA 3 LATA NIE BEDZIE MIAL MISIA :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent




haha, na których to forach tak masowo ludzie popierają misia?

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

Chciałbym zauważyć ze misio jest już odrobinę sfatygowaby,ma uszkodzoną łapke a po dzisjejszej imprezie oby nie zjechał z muszli...
Żeby niebylo tak że i tak MY będziemy musieli go kupić lub dodatkowo zapłacić za udzkodzenia.
Skórka za wyprawie-a młodzi ludzie nadal bez pracy i mieszkań.
Rządy niby nowe a nic się nie zmienia,ludzi ma się nadal w d.....co ?zobaczycie jak wszyskto przeminie i brdziecie NAMI zwykłymi ludźmi i będzie zdziwienie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

Jeszcze jak uczyłem się w mechaniaku wiele lat temu byłem świadkiem takiej zabawnej rozmowy ucznia z nauczycielem otóż na pytanie od czego zależy objetośc wypchanej cieczy w naczyniu uczeń sugerując się podpowiedzią nauczyciela odpowiedział że od kąta patrzenia, tak jest i u p.Prezydenta opinie zależą od kąta patrzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nasz Miś Prezydent

\"No i będzie trzeba zrobić protokół zniszczenia\"a taniej by było kupić niedźwiedźa...a
Ehh ludzie bez wyobraźni....
I znowu MY ZAPŁACIMY ...myślicie ludzie trochę!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org