piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
smutne miasto Łomża

Jak w temacie. Po godz 18 puściutko i cichutko jak makiem zasiał.
Ludzie tu żyją trybem praca-dom ,dom-praca?

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Co zrobisz takie mniasto

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

to wiocha a nie miasto:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża


Ładnie to tak s ać we własne gniazdo ?

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Ludzie nie mają kasy na rozrywki. Zakupy a potem konsumpcja w domu. W lokalu za drogo. .. taka prawda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Pierre sam wyżej srasz jak dupe masz,a skoro jesteś sam idiota to nie nazywaj kogoś,nara popaprańcu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

toć tu ludzi nie ma a młodzież po 80ce po kościele w domu śpi .....ot dawna wiadomo że te małe miasteczko wymiera niestety kaka jest prawda i będzie jeszcze gorzej botu przyszłość żadna....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

No coś Ty,tutaj ludzie zaczynają żyć po 20 .Wtedy to dopiero zaczynają się tłumy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

gdzie?????
łomza to dobre miasteczko na wychowanie dzieci bo tutaj nawet te małe nie maja co i gdzie robic tak wiec siedza w domu i nie martwia rodziców swoja nieodbecnoscia.
ale powiem wam taki temacik ze kto nie był i wielkiego miasta nie posmakował to lepiej niech go nie niesie bo szybko zateskni za ta nuda w łomzy heheh
czudze chwalicie swego nie znacie>>> czasami swiete słowa( w róznych kontekstach)
choc pod wzgledem zarobków to łomza jest totalnym dnem dla wiekszosci

mozna by wiele stron napisac za i przeciw

a najbardziej to:
wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

W sumie tak naprawdę to wybierasz kiepską porę roku na tego typu rozmyslania bo mamy późną jesień, nie ma jeszcze śniegu więc jest strasznie ciemno przez co każdy czuje się nieco depresyjnie i siedzi w domu. Jak spadnie śnieg to będzie nieco bardziej żywo, a tym bardziej latem czy wiosną. W łomży nie jest tak strasznie jak masz zamiar to nam opisać ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Kocham to miasto,ale juz nie pamietam za co.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Sądzę ,że przynajmniej jeden duży zakład pracy na obrzeżach miasta odegrał by kluczową rolę w rozwoju itp. Niestety dopóki w Łomży pracy nie będzie ,nie będzie niczego.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Też kiedyś myślałem, że to z powodu braku dobrze płatnych posad tak się dzieje, ale teraz skłaniam się ku temu, że to problem mentalności. Łomża ucierpiała podczas wojny strasznie, wiele pięknych budynków zostało zniszczonych, w ich miejsce powstały obrzydliwe bloki jak te np. na rondzie Kościuszki. Wielu mieszczan z dziada pradziada zginęło. W latach 70 po utworzeniu województwa zaczęto budować wiele bloków, które zasiedlano mieszkańcami okolicznych wsi, i to błyskawicznie. Takie były czasy. Naprawdę nie chce nikogo obrazić, bo mieszkańcy wsi to często wspaniali, dobrzy ludzie, ale mentalność mają inną niż mieszczanie. Wolą siedzieć w domach, co najwyżej odwiedzić sąsiadkę, poplotkować, na wszystko im żal pieniędzy, są bierni, nie czują się obywatelami, czekają, aż ktoś nimi będzie rządził, są niechętni do przejawiania inicjatywy. Np. mój znajomy, któremu zaproponowałem wyjście na kawę odparł: \"Po co, kawę możemy wypić i u mnie, a pieniądze zostaną.\" Dobrze zarabia, wszyscy w domu pracują. Taka mentalność.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Droga wolna Paryż,Bruksela,Londyn i druga półkula, ale mózgu,przyklejony jesteś czy co????????????!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

tam gdzie nie ma ludzi młodych ,nie ma nic i niczego nie będzie -każdy ojciec i matka od małego przestrzega swe dziecko przed tym by uciekało z tego miasta jak najdalej przykre to ale prawdziwe tam gdzie rządzi biskup to tylko ciemnota ciemnota i jeszcze raz ciemnota miasto dla domów starców nic więcej i będzie tylko gorzej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Nie wiem czego oczekujecie od zycia ale macie jakies bledne pojecie o swiecie
chcecie do opery ,wypasonego kina ?
odwiedzacie Bialystok i po problemie
zajmuje to raptem godzine i jestescie na seansie czy w druga strone dwie godziny i jestescie w centrum Warszawy na calonocnej zabawawie

Jest ekonomicznie nie oplacalne stawianie w Lomzy jakis wiekszych kulturalnych obiektow ,tak jak budowa stadionow na euro


Mieszkam ok 20 km od centrum Londynu i tu jedyna rozrywka sa sklepy i kosciol
chcesz sie zabawic jedziesz do centrum
tyle ze samochodem trwa to 2-3 godziny czasem,parking to cena nierealna dla przecietnego ziadacza chleba
oczywiecie mozna sobie pojechac pociagiem ,dojechac metrem ,ale komu sie chce ruszac tylek po 8-10 godzinach pracy i tluc sie kawal czasu


Studenci ledwie wiaza koniec z koncem oplacajac travelki i mieszkanie na 8 osob
wiec na wypasione knajpy stac dobrze sytuowanych brytoli i rosjan o bardzo bogatych rodzicach


I tak jest wszedzie wokol wiekszych miast ,centra sa dla ludzi majetnych
jesli macie kase to chyba nie ma problemu wskoczyc w samochod i za 100 zl skoczyc sobie nad morze w weekend zeby sie zabawic
jak nie macie tych 100 zl ,to nie narzekajcie na Łomze ,bo macie chociaz do sasiada i parku blisko ,uwierzecie ze tam gdzie was nie ma ,sa ludzie jeszcze bardziej samotni miedzy tymi przybytkami kultury ,ktorych tak wygladacie

Odejsc pd komputerow ,zebrac sie na placu ,pograc w pilke,zrobic ognisko w jednaczewiaku,zorganizowac splyw kajakowy
A nie siedziec patrzec w okno i utyskiwac ze was nie ma w muzeum w Paryzu...(moze to i dobrze ze was nie ma ,bo niejedna matka by teraz plakala)
Po miesiacu pracy na czynsz i kanapki z tesco q takim wielkim swiecie ,Łomza wydawalby sie wspanialym centrum rozwoju dla waszych przyszlych dzieci....

zreszta prawda jest jedna ,ale dla kazdego inna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Wyobraźcie sobie świat bez internetu, smartfonów i TV.
Co robiliby ludzie, aby spędzać czas?
Spotykali by się w gospodach, knajpkach, kawiarniach, przed domami, na karuzeli, rozmawiali by ze sobą i dyskutowali o świecie.

A teraz jak to wygląda? Siedzi dwoje, pięknych, młodych ludzi w kawiarni - i każdy dziobie w ekran smartfona, nie odzywając sie do siebie słowem przez 45 minut.

Taki los sobie zgotowaliśmy, więc nie dziwcie się, że Łomża nie jest w tym wyjątkiem.

Każdy ma w internecie filmy, koncerty, muzykę, informacje, newsy - więc po co zawracać głowę sąsiadce?

Więc pretensje proszę kierować do samego siebie, bo umieszczając taki post na forum - nie siedzisz w kawiarni, knajpce, czy nie jesteś na spacerze...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Mentalność ,oraz nowa era robotyki (która z biegiem czasu doprowadzi człowieka do samozniszczenia) to jak najbardziej stosowne argumenty. Niestety ,ale tak jak sądziłem ,a mianowicie jedynym rozwiązaniem na rozwój emocjonalny ,zawodowy itd. jest ewakuacja z miasta Łomża.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

tutaj to ta mentalność ludzi zabija ,większość niczego nie potrafi docenić tylko typowa wiejska krytyka i zazdrość i modlitwa o to żeby to sąsiadowi zdechła krowa bo i mi też zdechła

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

niedługo przyjadą sprowadzenie przez PO murzyni i islamiści to będzie \"weselej\"

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Jak ktoś jest smutny, to wszystko dla niego wokół będzie smutne. Jeśli ktoś jest pusty w środku, to pustka będzie go ogarniała... W Łomży są świetni, uśmiechnięci ludzie, a to ludzie tworzą atmosferę miasta. W tym mieście naprawdę sporo się dzieje, trzeba tylko chcieć to dostrzec i docenić, a jeśli nie, to zawsze można wyruszyć w świat, w poszukiwaniu radości i atrakcji :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża


Autor: Dobromil (---.113.introlan.pl)
Data: 23-11-15 12:34

Mentalność ,oraz nowa era robotyki (która z biegiem czasu doprowadzi człowieka do samozniszczenia) to jak najbardziej stosowne argumenty. Niestety ,ale tak jak sądziłem ,a mianowicie jedynym rozwiązaniem na rozwój emocjonalny ,zawodowy itd. jest ewakuacja z miasta Łomża.

Pomysłowo.

.........................

Re: Piekni i Młodzi
Autor: Dobromil (---.113.introlan.pl)
Data: 17-01-16 15:18

... co ty jeszcze robisz w Łomży skoro wszystko ci tutaj nie pasuje?
--------------


Autor: Dobromil (---.113.introlan.pl)
Data: 17-01-16 17:41

Skoro masz wszystko zastanawia mnie dlaczego tryskasz goryczą na prawo i lewo ,jawnie zniechęcając do pobytu w tej mieścinie. Fakt ,że roboty nie mam ,za to mam kapitał ,który zapewni mi dostatek.

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

;) Lubie to !

True Faith

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

Smutne, nic się tu nie dzieje dlatego ja uciekam z rodziną do krakowa. Zamierzam kupić dom. Tam jest teraz mocna sprzedaż i mieszkania i gotowe domy jednorodzinne. http://www.dkdevelopment.pl/Kraków się rozwija, jest miastem z perspektywami tętniącym życiem, mnóstwo klubów, restauracji, możliwości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: smutne miasto Łomża

\"Aura\" Miśia Chrzanka przestała działać ?

oba ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org