czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
mechanik, wymiana opon

Siemka, wie ktoś może gdzie w miarę tanio i możliwie bez kolejek można wymienić opony w samochodzie, bez kupna bo już mam i przy okazji wymienić płyn chłodzący. Jeszcze podziękował bym za jakieś info o mechaniku dobrym który wymieniłby mi silniczek krokowy jeśli byłaby taka potrzeba w opel vectra B bo mi obroty falują że jeździć się nie da:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Nie znajdziesz raczej kogoś takiego w Łomży co by się tym zajął

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Woziwodzka chyba 29. na 100% ogarnie temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Rozumiem że temat falowania obrotów, a jak z tymi oponkami bo przydałoby się wymienić a nie mam pojęcia gdzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Wszystko ogarnie , łącznie z oponami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Za Yamą spokojnie wymienisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon


ja bym próbował w mięsnym wymienić opony... jak nie tam, to w księgarni....
ale podejrzewam, że też byś chciał adres :-)

wiem złośliwy jestem, ale są pewne granice, pewne czynności tak proste ...
k.urna do ASO jedź Opla B, bo pewnie to też jakaś specjalna kategoria pojazdów jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Czytaj ze zrozumieniem, markę i model podałem przy pytaniu o silniczek krokowy bo może ktoś już się zmagał z tym problemem i wie który mechanik się na tym zna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

w Łomzy nie ma mechaników lecz wymieniacze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

a poza Łomża są mechanicy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Jak nie ma, głupoty gadacie

Praw­dzi­wa miłość nie wyczer­pu­je się nig­dy. Im więcej da­jesz, tym więcej ci jej zostaje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Koniec nowogrodzkiej przy komisie samochodowym. Warsztat i ma tez maszyne do wywazania kół

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

przy jakim komisie, nie znam nowogrodzkiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

aha, pewnie chodzi Ci o pro auto service czy coś takiego(google maps) też przy lotosie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

to że sie jezdzic nie da to nie wina silniczka krokowego bo on tylko działa na wolnych obrotach, sprecyzuj co sie dzieje podczas jazdy, bardzo mozliwe że masz gdzieś nieszczelność w dolocie albo uszkodzona przepływkę i dlatego Ci moze szarpac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

A więc, silnik podkręca swoje obroty tylko i wyłącznie przy zmianie biegów podczas przyśpieszania, zwłaszcza jak przyśpieszam w miarę szybko i obroty dochodzą do 3 tyś. oprócz tego ale to też podczas jazdy nie chcą mi obroty spadać tylko trzymają przez chwilę 3 potem 2,5 i 2 i stopniowo spadają. Jak silnik chodzi na postoju, na wolnych obrotach nic się nie dzieje, nawet dodając gazu i obroty normalnie spadają. A że to silniczek krokowy to podejrzewał go inny mechanik.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

takie objawy może dawać czujnik położenia przepustnicy. najlepiej podmień na inny sprawny i zobaczysz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

nie chce prawić reklamy, ale zawsze wolę do tak \"poważnych\" prac małe przydomowe warsztaciki
pan \"miecio\" zawsze zrobi nie gożej a napewno taniej, do tego będąc niedaleko widzisz co pokazuje wyważarka
na Sikorskiego (przy salonie meblowym) jest taki zakład - Cwalina czy jakoś tak
wymiana opon, oleju, drobne naprawy - naprawdę polecam !!!
bez kolejek, bez stresu i czekania - wystarczy tel.
auto cwalina łomża - warto, poszukaj wójek google kontakt podpowie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Tak
Z czystym sumieniem mogę polecić Mechanika z ul Woziwodzkiej Pana Szczepana.
Człowiek sumienny, nie oszust

Kiedyś miałem przedmuchy w silniku, zrobił się nagar źle to wyglądało.

Nie znam się na mechanice, inii mnie straszyli \" Panie to już walka o ten samochód\" Szczepan wszystko ładnie wyczyścił kazał kupić w sklepie miedziana podkładkę w sklepie za kilka zł i po sprawie. Opony też wymienia i ma na składzie


Polecam - Karol T

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

to nie krokowy , jak ktos wyzej napisal krokowy dziala tylko na biegu jałowym
mozliwe rzeczy do sprawdzenia: przepływka , nieszczelnosc odmy (zawór pcv) , jesli automat , to mozliwe ze konwerter siada , nie zapina lock-up , lub stary olej w skrzyni, falowanie obrotów moze występowac rowniez przy zużytym zaworze DV przy turbinie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Odnawiam temat. Dziś w samochodzie jak nacisnąłem gaz na postoju powyżej 2 tyś obrotów, to obroty zatrzymały się na 2 tyś i ne chciały spaść przez cały czas, dopiero jak ruszałem obroty spadały jednak do 1.5 tyś i niżej nie spadły mimo że silnik był już rozgrzany bo miał 80 stopni. Coś polecacie co mam z nim zrobić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

znowu ci sie krokowy przybrudzil.. to jest wada fabryczna vectry przed liftem jesli taka masz. ..



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Masz gaz ? jeśli tak to do tego kto montował :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

mam gaz, a z tym krokowym co będzie potrzebna wymiana czy jakieś czyszczenie? a u Pana Cwaliny byłem wcześniej właśnie z tym falowaniem ale nie miał biedny klucza do krokowego i mnie odesłał do kogoś innego więc już sobie go daruje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

to co ty masz za mechanikow .. ja raz czyscilem starczylo na krótko .. pozniej wymienilem na nowy ok 200 zł i smigalem tak z 2-3 lata nie pamietam ale pewnie dalej smiga .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mechanik, wymiana opon

Właśnie o to chodzi że nie mam wcale mechaników i nie wiem do kogo najlepiej z tym się zgłosić bo coraz gorzej się nim jeździ. Polecisz kogoś może?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org