piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pomocy

Witam . Moja 2,5 letnia córka bawiąc się wybiła sobie zabawką Jedynkę na górze , kawałek ząbka jeszcze zostało .
Nie narzeka na ból , zachowuje się tak jakby się nic nie stało .
Może ktoś miał podobną sytuacje i podpowie co w tej sytuacji zrobić .
Powiem jeszcze że dzwoniłam do swojej dentystki i powiedziała że jak nic nie boli to nic nie trzeba robić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomocy

Zapytałaś swojej dentystki- osoby posiadającej wiedzę i doświadczenie na takie tematy i uzyskałaś odpowiedź.
Oczekujesz, że osoby zarejestrowane na tym forum (gimnazjaliści, nauczyciele, handlowcy, miłośnicy kebabów, urzędnicy itd.) udzielą Ci lepszych rad?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomocy

Póki nic się nie dzieje, typu ból czy stany ropne itp, nic nie rób. Obserwuj. Łatwo zrazić dziecko a trudniej będzie zaciągnąć później do dentysty na zwykły tzw przygląd. Znam to, moja córka ma zepsuty ząbek. Dentysta nie chce leczyć bo będzie bolało. Tym samym będzie płacz i strach. Póki oczywiście nie ma konieczności czekam aż sam wypadnie. Fakt dziecko mam starsze ale nigdy nie miała leczonego zęba. Tak więc czekam i obserwuje. Może umów się na wizytę do obejrzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomocy

Dokładnie póki nic się nie dzieje powinno się zaczekać z usuwaniem resztki zęba. Ja swojemu dziecku usunęła i mamy problem ze stałym. Radzę poczekać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomocy

Ale tak w sumie to co chcesz zrobić? Ułamanego kawałka zęba nie dokleisz, a usuwanie resztki zęba jest mocno niewskazane - nawet jeśli został tylko kawałek zęba, to w dziąśle nadal są korzenie, które trzymają miejsce dla przyszłego zęba stałego. Jeśli ten pozostały kawałek zęba się rusza to należy ten ząbek oszczędzać - dawać dziecku do jedzenia rzeczy nie wymagające intensywnego gryzienia, płyny itp., aby ząbek nie rozruszał się jeszcze bardziej i nie wypadł.
Idź z córeczka do dentysty, niech obejrzy ten ząbek. Od samego oglądania córeczka się nie zniechęci do dentysty ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomocy

Przyklej jej na Superglu :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomocy

Dziękuję dziewczyny za rady jutro zadzwonie do dentysty i umowie się na obejrzenie tego ząbka :)

A ty maruda lepiej sobie przyklej kartke na czoło z napisem nie mam mózgu
Szkoda słow na takie marginesy społeczne jak ty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomocy

jak maly bylem wybilem sb caly przod i nie mialem nic robione, stale wypchnely te korzenie i resztki :) Lepiej nie usuwac jak nic sie dzieje, latwo dziecko w traume wpedzic, jak mnie wpedzono w leczeniu na NFZ jak mialem z 14 lat, lepiej nie pisac:)

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomocy

i jak zawsze zdziecinniały Superdziad musiał coś głupiego napisać

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomocy

Jak trzeba mieć nasrane pod deklem żeby pytać o takie bzdury na forum ?? Dokładnie tak jak ma nasrane zezowaty-zonk sierota po EGZORCYŚCIEobecnie występujący pod którymś już nickiem: vox populi !


Zęby mleczne mają to do siebie, żę wypadają same i na ich miejsce wyrastają nowe , stałe zęby i ukruszenie kawałka zęba mlecznego niema na nic wpływu u małego dziecka :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pomocy

zatroskana młoda mama grzecznie pyta, a ten nudzący się forumowy troll ,
jak zawsze bzdury wypisuje
ile to ty infantylny dziadu, tu dziecinnie głupich tematów już założyłeś, setki ...

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org