poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

Już chodzi z opłatkami a ksiądz apeluje na mszy żeby opłata u organisty chodzącego po mieszkaniach nie była jałmużną.. Czyli ile dać za te 2-3 opłatki? 10, 20 a może 50zł ? Gdzie w Caritasie są o wiele wiele taniej.. A tak na marginesie - niezła jałmużna za którą m.in. można chatę postawić.. Nie każdego stać nawet po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach pracy....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

nikt cię nie zmusza otwiera się drzwi mówi się nie dziękuję

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

To to ja wiem, ale po co apel księdza na mszy?
Z wikipedii :
Jałmużna – datek dla biednych i potrzebujących.
Skoro nie traktować tego jako jałmużny to jako co..?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

tak powiedz, a pózniej zapisany w kajeciku u proboszcza

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

Jako datek w ramach wdzięczności za całoroczną służbę organisty.
Jak żałujesz tych paru złotych to po prostu nie otwieraj, nikt Cię nie zmusza.
Ja zazwyczaj daję 10 zł, choć zdarzyło mi się i 20 zł.
I nie chodzi tu o wartość tych kilku opłatków, ale właśnie o wynagrodzenie wysiłku organisty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

i czym się chwalisz 20 zł to moja mama daje na tacę co tydzień

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

Organista jak i ksiądz kasują za Pogrzeby Chrzty Śluby i dodatkowo latają z tacą po kościele zero wstydu.

Po prostu legalna mafia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

Moja ciotka dała 5zł bo akurat zaskoczona inaczej nie miała a stówy przecież nie da - parchnął obrażony i nie chciał wziąć wcale...

K.S !!! - masz rację !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

K.S !!! - prawda. Organista za pogrzeb 300 zl.

von chrupka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

jeśli boli cie o mówi ksiądz nie chodź do kościoła BOG jest wszędzie już dawno zrezygnowałem z pokazywania wiary na rzecz bycia dobrym człowiekiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

jeśli boli cie o mówi ksiądz nie chodź do kościoła BOG jest wszędzie już dawno zrezygnowałem z pokazywania wiary na rzecz bycia dobrym człowiekiem podobno ostatnia posługa jest darmowa tak stoi w papierach tej instytucji po co ci ksiądz na cmentarzu przecież to cmentarz komunalny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

Ciekawe ile płacą za taki bełkot? Chociaż zakładam, że tacy idioci biorą się z morowego powietrza. Toż wszędzie wokół tylko smog. Don Kichot kochał Dulcyneę, takie miał urojenia. Oni bronią krwawo zarobionych złotówek, z których nigdy w życiu złamanego grosza nie dali i nie dadzą. Z tym, że taką paplaniną uciszają swoje nieistniejące sumienie i w tym urojeniu stają się walecznymi rycerzami, którzy nie zauważyli, że i koń, i giermek już dawno uciekli, a Dulcynea to zmaterializowana wiedźma, która zatruwa im życie, stąd ten zamęt w mózgu i życie jakieś popaprane.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

gagarin23 zgadzam się z tobą,ja nie to,że nie otworzę ani organiście ani księdzu drzwi ale i psem poszczuje,kase to wiedzą jaką brać za wesele albo pogrzeb,nie interesuje ich to czy ktoś ma na chleb czy niema,inaczej mszy nie odprawią,znam jednego organiste co mieszka w domu należącym do parafii a działeczkę sobie kupił i dom postawił,niedawno krył,z tego co wiem te pieniądze które zbiera organista za opłatek powinne być opodatkowane a oni tego nie robią,wstyd i hańba a potem księża się dziwią,że ludzie do kościoła nie chodzą,tylko kasa,kasa,kasa im w głowie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

nikt nikogo nie zmusza - nie chcesz, nie kupujesz ... ale rachunek pan organista powinien wystawiać i podatek odprowadzać do US

jeżeli się nie zgadzasz na stawkę za usługę to jej nie bierz, na ceny wesel ludzie narzekają - ksiądz drogo, organista drogo ... to nie bierzcie wesel tam gdzie jest drogo, pogrzebów też nie itd. :) wtedy albo oni znormalnieją albo znikną ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

Odpierdolta się od organisty ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

Witajcie jeśli chodzi o księży to niestety zbierają i będą zbierać zawsze. Generalnie najgorsze jest to , że nie da się z tym nic zrobić. Jeśli kogoś nie stać to daje tyle ile może choćby 5 zł. Niech nie wymyślają tylko biorą. A jak im mało to niech pójdą zarobić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

Jestem z tej parafii, nigdy żaden ksiądz, a w szczególności proboszcz, z którym załatwiałam różne sprawy, nie powiedział mi, że muszę za coś zapłacić, a na moje pytanie, ile się należy, odpowiadał, że jeśli chcę, to co łaska. Nie wiem, jak jest w innych parafiach.
Za opłatek zwykle daje się 5-10 zł, kto chce, może więcej. Powiem szczerze, że jeśli miałabym specjalnie jechać do caritasu, to wolę dać te 5-10 zł i odebrać od organisty w domu. Ale to też wolna wola.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

Ksiądz nie może brać żadnych pieniędzy, tak uczą na kursie przedmałżeńskim, i każą zgłaszać do biskupa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

rozgraniczmy : Czy na opłatku zarabia ksiądz/parafia CZY organista ?

organista zarabia na ślubach, pogrzebach , PYTANIE ILE bierze za godzinę, dwie \" pracy\" a i ile czasu tak efektywnie się męczy z graniem i śpiewaniem i ILE tego jest w m-cu?
śr , min jeden ślub i pogrzeb w tygodniu x (razy) ILE? no może skromniej: 6 razy w m-cu po ILE? mało?

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

pytanie:
czy organista pracuje na umowę o pracę, czy umowę o dzieło ?
ma jakieś ubezpieczenie , składki rentowne?
KTO mu płaci za \"mszę\" i czy to prawda, że 2ozł za godzinę jak jedni piszą , czy ok 1500 zł plus swoje z pogrzebów i ślubów ?
http://www.nowiny24.pl/serwisy/praca/art/6093293,ile-zarabia-organista,id,t.html?cookie=1

ile tych mszy jest dziennie , śr. cztery? plus \"bonusy\"

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

Trzeba sie bylo ksztalcic na organiste, przynajmniej mialbys dochodowy zawod i nie zagladal innym do portfela, polaczku :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłatek od organisty z Parafii przy Mili

Ja się wykształciłem w zawodzie medycznym i myślę że jestem o wiele mądrzejszy od \"łorganistów\" ale mimo swojej ciężkiej fizyczno-umysłowej pracy na budowę domu mnie nie stać.. A jałmużna to datek dla biednych - więc niech ksiądz się nie ośmiesza mówić takie coś na mszy..

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org