poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
niedrożność kanału łzowego u niemowląt

czy w Łomży jest możliwość usunięcia takiej niedrożności ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: niedrożność kanału łzowego u niemowląt

Jest ale polecam Białystok i to prywatnie najlepiej jest specjalna klinika zajmująca się tym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: niedrożność kanału łzowego u niemowląt

Czy oby jest taka konieczność. Ja też miałam u swojego kilkumiesięcznego dziecka duży problem z niedrożnością kanalika łzowego, pewna pielęgniarka poradziła mi, żeby masować kanalik i w około dwa tygodnie pozbyłam się problemu i już nigdy nie wrócił. Może jeśli nie stosowaliście tego sposobu warto spróbować. Poniżej podaję link do strony, na której jest instrukcja jak to zrobić:
http://tipy.interia.pl/artykul_18283,jak-zrobic-masaz-kanalu-lzowego-u-noworodka.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: niedrożność kanału łzowego u niemowląt

Mass - oczywiście warto spróbować, ale czasem masowanie nie pomaga. My po przerobieniu kilku buteleczek kropli z antybiotykiem, po masowaniu itp. zdecydowaliśmy się na zabieg. Synek miał wtedy ok. pół roku. Zabieg odbył się w Łomży, wszystko było ok, po 2-3 godzinach do domu i po tygodniu oczko przestało ropieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: niedrożność kanału łzowego u niemowląt

Oczywiście jeśli nic innego nie działa to zabieg jak najbardziej, tylko jak dla mnie to ostateczność, mi się udało inaczej więc o tym napisałam. Zdrówka życzę maluszkowi :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: niedrożność kanału łzowego u niemowląt

a gdzie dokładnie w szpitalu odbywa się ten zabieg?i dlaczego tak aż długo trwa?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: niedrożność kanału łzowego u niemowląt

Tak się zastanawiałam, od zawsze płakałam bez łez, zawsze miałam tylko mokre oczy. Czy również mogę mieć zatkane kanalilki? Jak myślicie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: niedrożność kanału łzowego u niemowląt

dżoanna - z tym pytaniem zgłoś się raczej do lekarza ;) U dzieci objawia się to ciągłym ropieniem oczu.

new23 - zabieg odbywa się na oddziale okulistycznym w szpitalu, rano zostaliśmy przyjęci na oddział (dziecko na czczo), ok. 10-11 zabieg, trwający ok. 15-20 min, potem ok. 2 godzin obserwacji po zabiegu i wypis do domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org