poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zajęcie komornicze rachunku bankowego

Czy zajęcie komornicze rachunku bankowego w banku A oznacza, że nie będę mógł też korzystać z innego rachunku np w banku B?
Czy przez ten okres nie mogę także zakładać nowych rachunków bankowych? Pytam czy da się to jakoś obejść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie komornicze rachunku bankowego

Zajęcie komornicze rachunku w banku a nie oznacza zajęcia innych rachunków w banku A, najlepiej jak jest to konto techniczne, czyli rachunek, którego dysponentem jest bank, a prowadzony jest dla konkretnego podmiotu jako rachunek pomocniczy. Nie iwem jak wyglądają procedury w każdym z banków, ale w niektórych jest możliwe załotenie rach technicznego w takiej sytuacji.
Komornik zajmue konkretny rachunek, jeśli powezmie wiedzę o jego istnieniu i dysponentem jest dany podmiot. Nie oznacza to zatem, że zajęty będzie każdy rachunek, takze ten w innym banku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie komornicze rachunku bankowego

Jeżeli P.Komornik doszedł/ doszła do nr-u jednego rachunku to również może zająć inne aż do momentu uregulowania..
Propozycja obejścia może być taka, że ktoś inny otwiera rachunek, a Ty jesteś osobą upoważnioną.. Nie mniej jednak zachęcam do rozmowy z P.P.Komornik, chętnie przy db woli dłużnika, wykazują wyrozumiałość- np. rozłożenie na raty wierzytelności..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie komornicze rachunku bankowego

Zacznij spłacać długi , a nie kombinujesz. Matko co za ludzie !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie komornicze rachunku bankowego

polaczek hihihi kombinator :)

:) :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie komornicze rachunku bankowego


każdy rachunek będzie ci działał dopóki komornik go nie na mierzy ...
długi należy spłacać ...

a do prześmiewców ...

a wyobraźcie sobie (historia świeża i prawdziwa), że osoba prowadząca jakąś działalność gospodarczą przegrywa sprawę w sądzie z urzędem i ma do zapłaty 50 tys. zł. płaci to z tygodniowym lub dwutygodniowym opóźnieniem, w tym czasie egzekucja administracyjna wchodzi mu na konto i je blokuje...., ponieważ bank czeka na informację od organu administracyjnego blokuje ten rachunek jeszcze przez dwa miesiące , i zdejmuje z tego rachunku dodatkowo jakieś 40 tys. zł. a potem urząd oddaje te nadplanowo zajęte pieniądze przez kolejne trzy miesiące .... życzę powodzenia przy małej działalności gospodarczej !!!


mi na przykład komornik wszedł na konto za 1500 zł. (bo w sądzie zginął mój wniosek o rozłożenie na raty grzywny) , po informacji do zakładu pracy o zajęciu rachunku zapłaciłem dobrowolnie raz, komornik zdjął mi dwa, bo akurat za tydzień czy dwa wpłynęła wypłata, ponieważ dysponowałem wnioskiem o rozłożenie na raty z pieczątką sekretariatu sądu to się tam udałem, oni rozłożyli ręce i uznali mój wniosek za bezprzedmiotowy, bo już zapłaciłem.... skarga na komornika 200 zł. czas oczekiwania na zwrot 1500 od komornika około miesiąca...

mała kwota mały problem .... kwestia skali....
więc trochę oszczędniej z tymi komentarzami.... bo sprawy nie znacie !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie komornicze rachunku bankowego

Z tego co wiem, to procedura jest taka, że komornik wysyła pismo konkretnie do banku którym masz aktualnie rachunek bankowy. Z automatu zostaje on zajęty. Nie możesz więc realizować przelewów za jego pośrednictwem czy wypłacać kasy z banku. Wiele osób decyduje się wtedy na założenie rachunku w innym banku. I zwykle jest tak, że funkcjonuje to dobrze. Niektórzy robią to na tzw słupa.
Czytaj więcej o tych kwestiach na http://direct.money.pl/artykuly/konta-bankowe/zajecie-komornicze-rachunku---czy-pomoze,108,0,1280620.html. Artykuł w którym dosyć dobrze zostało to wyjaśnione.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie komornicze rachunku bankowego

Dzwoni ale w którym kościele?
Każdy z Was (także prof11) :) ma prawo do tzw kwoty wolnej od zajęcia. Jest to (mogę się mylić ale nie dużo) 7800 zł. Taką kwotę a raczej do takiej sumy bank powinien Wam wypłacać kasę, powyżej tej sumy na koncie położy łapę komornik i będzie blokada na wszystko.
Czyli jeśli zarabiasz 2500 zł, to komornik poczeka sobie kilka miesięcy zanim (bank) zablokuje całkowicie - momentu aż suma wpłat (pensji np) przekroczy 7800. Albo inna opcja, jeśli masz na koncie 20 tyś, wypłacisz z niego tylko 7800 zł. Na resztę szlaban aż spłacisz.

Takie pieniądze (czyli kwota wolna od zajęcia) możesz jeden z drugim sobie wypłacać \"bez problemu\" Wypłacać, nie znaczy przelewać. Pieniądze są dostępne jedynie w kasie Twojego banku. Nie wypłacisz z bankomatu, nie zrobisz przelewu, tylko i wyłącznie kasa w oddziale Twojego banku.
Niekiedy banki wyskakują przed szereg i blokują od razu konto, aby mieć spokój, nie mieć roboty (pilnowanie tego). Robią to oczywiście niezgodnie z prawem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie komornicze rachunku bankowego

komornicy sa bezkarni, wystarczy inny rachunek :) Albo praca na czarno i wszystkie dobra przepisane na inną osobę :) Ja już nie wierzę w skuteczność tego prawa

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zajęcie komornicze rachunku bankowego

dluyznicy sa bezkarni***

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org